Προς το περιεχόμενο

Apple: Κατάφερε να ξεπεράσει την Samsung και να γίνει ο μεγαλύτερος κατασκευαστής smartphones;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καταλαβαίνω φίλε. Κι εγώ μετά το χθεσινο από την Ξάνθη θα θώπευα το iPhone μου για να χαλαρωσω.

Oυτε ξερω τι εγινε στην Ξανθη ,ημουν φανταρος εκει ομως δεν ξερω αν βοηθαει καπου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμμη η Lg που ειναι οεο...; Huawei, Lenovo, Xiaomi. Πλακα μας κανουν...;

 

Η Huawei και η Lenovo μέσα είναι αν δεν είδες καλά...

Η LG και η Xiaomi είναι στο Others καθότι δεν είναι τόσο ψηλά από μόνες τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά απέχω από την συγκεκριμένη αγορά ( κινητού τηλεφώνου) !!! Δεν μου αρέσει καθόλου!!

 

Αλλα γουστάρω τρελά να παρακολουθώ τα δρώμενα και να βλέπω μάχες τσέπης και ανθρώπους να υπερασπίζονται τα 500 - 700 και 1000 ευρώ που δίνουν σχεδόν κάθε χρόνο για μια συσκευή που απαξιώνεται σε ταχύτατους ρυθμούς!!!

 

Γουστάρω τρελά να βλέπω ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΩΛΗΤΕΣ και ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ που προσπαθούν να πουλήσουν τα συμφέροντα της συσκευής  που αγόρασαν!!!

 

Δεν λέω και εγώ έχω πάθη!!!! Αλλα όταν από πίσω είναι εταιρίες τέτοιου ύφους, κάνω πέρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιες διαμάχες σε όλα τα καταναλωτικά αγαθά (και όχι μόνο). Το εθνικό μας κουσούρι, ο αστείος συναισθηματισμός υπεράνω κάθε λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι έπεσαν για πρώτη φορά οι πωλήσεις του Android, όχι σε μερίδιο αλλά σε απόλυτο αριθμό. Την παρακάτω είδηση δεν θα την βρείτε στο mychinandroid.gr ή το vlachaderakisblog.gr. Προφανώς....

 

ABI Research: Η πρώτη πτώση πωλήσεων του πιστοποιημένου Android λόγω του iPhone

 

Kαι όλα αυτά από 2 iPhone με μεγάλες οθόνες.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελά νούμερα για έναν κατασκευαστή Vs the World (Samsung&HTC&Sony&LG&Motorola)

 

Wow.... απλά Wow! 

 

H Apple αρχίζει να κυριαρχεί και στο μερίδιο αγοράς στις πιο σημαντικές αγορές. Κίνα,Αμερική,Αγγλία και Ιαπωνία. Τα iPhone έστω και οριακά ξεπέρασαν όλα τα Android (από τα φθηνιάρικα μέχρι τα πιο ακριβά) που διατέθηκαν στην αγορά της Αμερικής για το Q4/14.

 

Apple’s iPhone Overtakes Android In US Sales For The First Time Since 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πραγματικές πωλήσεις premium τηλεφώνων υψηλής τιμής Vs αποστολές "για όλα τα βαλάντια".... 

 

Και εις κατώτερα Sammy:

 

Samsung lost the No. 1 spot to Apple in the global smartphone market in the fourth quarter of 2014. Samsung had been in the top spot since 2011. Samsung’s performance in the smartphone market deteriorated further in the fourth quarter of 2014, when it lost nearly 10 percentage points in market share

 

In Fourth Quarter of 2014 Samsung Lost No. 1 Position to Apple in Global Smartphone Market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεμίσαμε πρόβατα και στην Κίνα :P

 

Νέο ρεκόρ των iPhone που σκαρφαλώνουν στο 25% μεριδίου αγοράς... στην μεγαλύτερη αγορά παγκοσμίως. To iPhone 6 ήταν το πρώτο σε πωλήσεις τηλέφωνο το τρίμηνο που έληξε τον Ιανουάριο του 2015, με μερίδιο 9,5%. H Apple πλέον απέχει μόλις 2.2% μονάδες από το να ξεπεράσει σε μερίδιο αγοράς την πρώτη Xiaomi.

 

iPhone Vs the World

 

2el5tnm.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα iPhone συνεχίζουν να κατακτούν αγορές. Στα tablet παίζει μπάλα μόνη της με το 70% της αγοράς.

 

Apple was the leading 4G LTE smartphone vendor in the country with a 45% market share during the fourth quarter of 2014 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...