Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας, ψαχνω ενα τραγουδι που ηταν επιτυχια πριν καμια δεκαρια χρονια, απο τα λιγα που θυμαμαι ηταν οτι λεγοταν superstar, οτι το τραγουδουσε αντρας (μπορει και DJ) και οτι στο βιντεοκλιπ τα κοριτσια κουνισαν τα ποδια τους.

Σας θυμιζει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψαχνω ενα τραγουδι που ηταν επιτυχια πριν καμια δεκαρια χρονια, απο τα λιγα που θυμαμαι ηταν οτι λεγοταν superstar, οτι το τραγουδουσε αντρας (μπορει και DJ) και οτι στο βιντεοκλιπ τα κοριτσια κουνισαν τα ποδια τους.

Σας θυμιζει κατι;

Κανεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο 3:10 περίπου μέχρι 3:43. Ποιός είναι αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος; Μην μου πείτε Troy ή τις άλλες που λένε και στα σχόλια. Από αυτές μόνο το Avatar έχω δει και μάλιστα σε αυτήν την ταινία δεν ταιριάζει και τόσο ο ήχος. Ενώ αυτόν τον ήχο είμαι σίγουρος ότι τον έχω ξαναακούσει κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο 3:10 περίπου μέχρι 3:43. Ποιός είναι αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος; Μην μου πείτε Troy ή τις άλλες που λένε και στα σχόλια. Από αυτές μόνο το Avatar έχω δει και μάλιστα σε αυτήν την ταινία δεν ταιριάζει και τόσο ο ήχος. Ενώ αυτόν τον ήχο είμαι σίγουρος ότι τον έχω ξαναακούσει κάπου.

 

Αν "χαρακτηριστικο ηχο" εννοεις το trumpet-like θεματακι που ξεκιναει στο 3:10, ειναι οντως καρμπον με ολα αυτα που αναφερουν στα comments

 

 

Αν εννοεις το θεμα που παιζουν τα strings απ το 3:28 μεχρι το 3:43 δεν εχω ιδεα τι μπορει να σου θυμιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα τραγούδι που στους στίχους λέει ....dangerous so dangerous....

 

Το άκουσα πριν λίγο στον Heat Αλεξανδρούπολης, άντρας τραγουδιστής.

 

edit: ντάξει βρέθηκε

 

https://www.youtube.com/watch?v=7N7IMNVwO_M

Επεξ/σία από panos2171
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Παιδες εχω κολλησει. 90's/00s song που μοιαζει λιγακι με Enigma στο στυλ (ελπιζω να θυμαμαι καλα) αλλα στο ισως λιγο πιο beat. Το video clip εδειχνε ενα ζευγαρι να τρεχει σε στυλ fugitives νομιζω σε μια παραλια. 

Πρεπει να ηταν περιοδος που ειχε βγει το Darude - Sandstorm.

 

edit: Παιζει το συγκροτημα να εχει βγαλει αλμπουμ με τιτλο Innuendo αλλα φυσικα δεν ειναι οι Queen.

Edit: Το τραγουδι ηταν τρελο hit με πολλα remix κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδες εχω κολλησει. 90's/00s song που μοιαζει λιγακι με Enigma στο στυλ (ελπιζω να θυμαμαι καλα) αλλα στο ισως λιγο πιο beat. Το video clip εδειχνε ενα ζευγαρι να τρεχει σε στυλ fugitives νομιζω σε μια παραλια. </p>

<p>Πρεπει να ηταν περιοδος που ειχε βγει το Darude - Sandstorm.</p>

<p> </p>

<p>edit: Παιζει το συγκροτημα να εχει βγαλει αλμπουμ με τιτλο Innuendo αλλα φυσικα δεν ειναι οι Queen.</p>

<p>Edit: Το τραγουδι ηταν τρελο hit με πολλα remix κλπ.</p>

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ειχα κανει και παλιοτερα ενα ποστ για το πως λεγεται το κομματι και θυμηθηκα λιγο παρακατω καποιες μελωδιες, οπως ειχα πει  ειναι κομματι του 90 μαλλον ελληνικο ειναι λιγο disco φαση (σε φαση πχ Πολιτεύεσαι - Υπόγεια Ρεύματα) και δοκιμασα το midomi ή shazam αλλα δεν βρηκε τιποτα, μηπως υπαρχει περιπτωση να το ξερει κανεις ?

 

Εδω ειναι αυτο που επαιξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...