Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα άκουσα ένα κομμάτι στον Sunshine 107.7 με ξένα vocals και loop από το κομμάτι του Θ. Παπακωνσταντίνου "Πεχλιβάνης". Έχει κανείς ιδέα ποιο είναι;

Μήπως είναι αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει κολλησει- αγνωστο πως- ενα τραγουδι των Κατσιμιχεων- αν δε κανω λάθος- που καπου μεσα στους στιχους τους λεει:

"μωρο μου ποσο ευκολο ειναι να σαγαπω...." και πιο πριν ή πιο μετα "της.... και της λυπης"...

 

Ξερει κανεις; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι του 2007 αρχες 2008. Ξένο

 

Τραγουδάει ένας μαύρος χοντρούλης και το μόνο που θυμάμαι είναι κάτι στιγμιότυπα απο το video.

 

Είναι το σκηνικό σε ένα Highway στο αμερικα. Μπαίνουν σε ένα λεωφορείο κάτι άσχημες και όταν βγαίνουν από το λεωφορείο κατεβαίνουν με κάτι σορτσάκια σαν τσιρλίντερς θεογκόμενες.

Χαρακτηριστική μια φωνή που τραγουδάει ένα ρυθμό για-για για-για ολόιδια φωνή με της σοφίας φιλιππίδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος φιλος track id του κομματιου?

 

http://www53.zippyshare.com/v/8QmwHxPv/file.html

 

 

Νομίζω δεν είναι καν τραγούδι, απλά ένα mix, ή μπιτάκι κάποιου dj που από ότι ακούω είναι σε club

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω τραγούδι που δεν θυμάμαι πως πάει. Μόνο το βιντεακι που ήταν το συγκρότημα και γύρω γύρω είχε ράγες και μικρά τρενακια πέρναγαν από κοντά τους . βρετανικό συγκρότημα ροκ φάση νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Help και εδώ guys, έχετε καμιά ιδέα; Για Daft punk μου έκανε αλλά δεν βρήκα κάτι, το shazam δεν βρίσκει κάτι επίσης..

26:35(Για κάποιον περίεργο λόγο ξεκινάει στο 26:15 το embedded vid whatever..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το κομμάτι το είχα ακούσει ένα ΣΚ πρωί από τον easy, η μόνη λέξη που συγκράτησα στο ρεφρέν ήταν το stranger. Αυτό που άρεσε ιδιαίτερα ήταν η μουσική του που ήταν αρκετά περίεργη θα έλεγα. Και ήταν γυναίκα. 

Ότι θυμάμαι παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...