Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού ο Pakoulis βρήκε όλα τα υπόλοιπα, ας πάρεις και το τελευταίο, The Greenhornes - There Is An End αν και όπως είπαμε πολλές φορές, μην ανεβάζετε sample στο Rapidshare, είναι σπαστικό να περιμένεις ως 1 λεπτό για να το ακούσεις, άσε που μερικές φορές λέει ότι δεν υπάρχουν slots !!!

Όλοι εδώ θέλουν να βοηθήσουν και να βοηθηθούν. Ας το κάνουμε πιο εύκολο:idea:

 

Eυχαριστω πολυ Νick833! Ολοκληρωσες την αναζητηση μου!:-P

Συγγνωμη για το rapid δεν ηξερα οτι ειχαν ζητησει πολλα παιδια να μην ανεβαινουν εκει! Υποσχομαι οτι την επομενη φορα θα τα ανεβασω στο mediafire!

Σας ευχαριστω ολους και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας και πάλι! Εlephant σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Να είσαι καλά για την πολύτιμη βοήθεια!

 

Μήπως τώρα ξέρει κανείς ποιός τραγούδησε σε διασκευή στα ελληνικά το τραγούδι Le temps de fleurs της Dalida?Έμαθα ότι θα το συμπεριλάβει η Έλενα Παπαρίζου σε ένα άλμπουμ της που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό στη Γαλλία! Ποιός όμως το έχει τραγουδήσει στα Ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Εlephant σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Να είσαι καλά για την πολύτιμη βοήθεια!

 

Μήπως τώρα ξέρει κανείς ποιός τραγούδησε σε διασκευή στα ελληνικά το τραγούδι Le temps de fleurs της Dalida?Έμαθα ότι θα το συμπεριλάβει η Έλενα Παπαρίζου σε ένα άλμπουμ της που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό στη Γαλλία! Ποιός όμως το έχει τραγουδήσει στα Ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τώρα ξέρει κανείς ποιός τραγούδησε σε διασκευή στα ελληνικά το τραγούδι Le temps de fleurs της Dalida?Έμαθα ότι θα το συμπεριλάβει η Έλενα Παπαρίζου σε ένα άλμπουμ της που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό στη Γαλλία! Ποιός όμως το έχει τραγουδήσει στα Ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Εlephant σ΄ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! Να είσαι καλά για την πολύτιμη βοήθεια!

 

Μήπως τώρα ξέρει κανείς ποιός τραγούδησε σε διασκευή στα ελληνικά το τραγούδι Le temps de fleurs της Dalida?Έμαθα ότι θα το συμπεριλάβει η Έλενα Παπαρίζου σε ένα άλμπουμ της που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό στη Γαλλία! Ποιός όμως το έχει τραγουδήσει στα Ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η εκτέλεση της Dalida είναι διασκευή όπως και οι 2 ελληνικές που έχω υπ' όψιν. happy.gif

Η μία από τον Leo Leandros και η άλλη από τη Ζωίτσα Κουρούκλη, κάπου στα '60ς - '70ς και οι 2. happy.gif

 

Το κομμάτι, από όσο μπορώ να γνωρίζω, είναι Ρώσικο (νομίζω τσιγγάνικο) και έγινε πολύ γνωστό από την Mary Hopkin με τίτλο «Those Were The Days». happy.gif

 

Btw, είναι από τις πολύ αγαπημένες μου μελωδίες των παιδικών μου χρόνων... shy.gif

 

Καλώς μας ήρθες... veryhappy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστίνα είσαι φοβερή! Thanks, thanks, thanks!

Άντε τώρα όμως να το βρω να το κατεβάσω απ'τον Leo Leandros ή την Ζωή Κουρούκλη. Μήπως ξέρεις τον τίτλο του τραγουδιού στα Ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά... Ξέχασα να το αναφέρω...

«Χαμένα Όνειρα» λέγεται. happy.gif

 

Από την Ζ. Κουρούκλη θα το βρεις εύκολα. Από τον L. Leandros ίσως και όχι... neutral.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τώρα ξέρει κανείς ποιός τραγούδησε σε διασκευή στα ελληνικά το τραγούδι Le temps de fleurs της Dalida?Έμαθα ότι θα το συμπεριλάβει η Έλενα Παπαρίζου σε ένα άλμπουμ της που θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό στη Γαλλία! Ποιός όμως το έχει τραγουδήσει στα Ελληνικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η πρώτη ελληνική διασκευή έγινε από τη Βίκυ Λέανδρος

Album: Το μυστικό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ελληνική διασκευή έγινε από τη Βίκυ Λέανδρος

Album: Το μυστικό σου

Σε αυτό το album υπάρχει Γαλλική version. happy.gif

Κάποτε που το έψαχνα και δεν θυμόμουν ούτε τον τίτλο, είχα την εντύπωση πως το έλεγε η Βίκυ, αλλά μάλλον δεν το έχει πει ποτέ με Ελληνικό στίχο γιατί ούτε στο site της αναφέρεται. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το PC μου τα έχει "παίξει", όταν απάντησα στο προηγούμενο θέμα δεν μου είχε εμφανίσει καν τις απαντησεις σου Cristina, είχε μόνο την ερώτηση...... καλο ε? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχει παίξει το pc σου. razz.gif

Απλώς έκανες reply ακριβώς την ώρα που έκανα τη μεταφορά από το θέμα των διαφημίσεων. happy.gif

 

Μα καλά ρε Cristina εκείνη την ώρα βρήκες κι εσύ να μεταφέρεις το θέμα!!!! :-P Μια φορά λέω κι εγώ θα προλάβω να δώσω απάντηση (κι ας ήταν μισό λάθος) και πάλι δεν τα κατάφερα:cry:

 

Until Next Time Then!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά ρε Cristina εκείνη την ώρα βρήκες κι εσύ να μεταφέρεις το θέμα!!!! :-P Μια φορά λέω κι εγώ θα προλάβω να δώσω απάντηση (κι ας ήταν μισό λάθος) και πάλι δεν τα κατάφερα:cry:

 

Until Next Time Then!!!!

hahahaha razz.gif

Δεν το έκανα εσκεμμένα... Αλήθεια... razz.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...