Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω σχετικά παλιό νεορεμπέτικο ή κάτι τέτοιο στο οποίο ο τύπος δεν έχει φράγκα και για να ικανοποιήσει την τύπισσα που έχει ακριβά γούστα κλέβει μαρκέ ρούχα απο τις μπουγάδες..

Στο ρεφρέν λέει περίπου: και πιερ καρντέν και ιβ σεν λοράν ακόμα και αρμάνι και εχω γίνει στυγνός μπουγαδοκλέφτης. Σας φώτισα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψαχνω ενα τραγουδι απο την ελληνικη ταινια "Ο Εμιρης κι ο κακομοιρης" το 'Γιουλιναρ" σε εκτελεση του Γιαννη Βογιατζη.... Το τραγουδι εχει βγει κι ως "μορφονια" παραλλαγμενο.

 

Ξερει καποιος απο που μπορω να το κατεβασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!!Θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου καλού παιδιού που έχει κάποια ιδέα από ιταλική μουσική!Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό τον τίτλο ενός τραγουδιού που παίζει πολύ συχνά στον galaxy αλλά δε ξέρω καν ποιος το λέει.Είναι άντρας και οι στίχοι του τραγουδιου πάνε κάπως έτσι "cosi sarai davanti a tutto tuuuu..."και στο ρεφρεν"sai per me sarai la musica dell'anima..."σας φώτισα,το ξέρω! :-) any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!!Θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου καλού παιδιού που έχει κάποια ιδέα από ιταλική μουσική!Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό τον τίτλο ενός τραγουδιού που παίζει πολύ συχνά στον galaxy αλλά δε ξέρω καν ποιος το λέει.Είναι άντρας και οι στίχοι του τραγουδιου πάνε κάπως έτσι "cosi sarai davanti a tutto tuuuu..."και στο ρεφρεν"sai per me sarai la musica dell'anima..."σας φώτισα,το ξέρω! :-) any ideas?

 

Για δοκίμασε το Neck - Instabile.. Μαλλον αυτό ψαχνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε το Neck - Instabile.. Μαλλον αυτό ψαχνεις..

Δυστυχώς δεν είναι αυτό! Αυτό που ψάχνω δεν είναι ροκάκι, μπαλάντα το λες. Μάλιστα υπάρχει και σε έκδοση με κάποιους από τους στίχους στα αγγλικά και στο ρεφρεν λέει "you are the music in my soul...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ακουσα το πρωι στο ραδιο αυτο το τραγουδι και μου την εδωσε γιατι δεν ξερω τιποτα για αυτο αλλα ουτε και το google οι στιχοι ειναι:θα τρελαθω θα τα παρω αλλιως αλλη μια λεξη και εχω γινει καπνος , στους δρομους θα βγω θα σπασω θα πιω θα βγω να φωναξω και θα τραγουδω να να να....

αυτΑ μονο σας παρακαλω διαφωτιστε με???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν είναι αυτό! Αυτό που ψάχνω δεν είναι ροκάκι, μπαλάντα το λες. Μάλιστα υπάρχει και σε έκδοση με κάποιους από τους στίχους στα αγγλικά και στο ρεφρεν λέει "you are the music in my soul...."

 

Λοιπον.νομιζω πως στο βρηκα το τργουδι..πρεπει να ειναι το Paolo Meneguzzi - Musica

ακουσε το εδω http://www.youtube.com/watch?v=_4yowZICnH4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά help!Το γνωστό κομμάτι της Ελευθερίας Αρβανιτάκη, που λεει στο ρεφρέν: "Που μ'αγκαλιάζει ακόμα σε πορτα διπλανή,και στην φωτιάς το στρώμα να πέσω είμαι ικανή...Που μ'αγκαλιάζει ακόμα και απ'ανω μου φιλά το πιο γλυκο του στόμα και κλαίει παραμιλά...." τι τίτλο έχει βρε παιδιά?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amy_Lee Είναι του Χρήστου Νικολόπουλου και της Λίνας Νικολακοπούλου

"Πρόσωπο με πρόσωπο " απο το δίσκο "μένω εκτός"

 

 

να ρωτήσω και εγώ κατι.. άκουσε προχθές στο ράδιο ενα που έλεγε ο Πάριος (αν και νομίζω οτι το'χω ξανακούσει και απο άλλον) έψαξα τους λίγους στίχους που θυμάμαι στο internet αλλα δεν βρήκα κάτι

 

σε κάποιο σημείο λέει " στου πιοτού τη ζάλη " και προς το τέλος " δεν θα σε αποχωριστώ ως τη ζωή την άλλη "

 

είναι λίγο αργός ο ρυθμός του ..

 

 

ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...