Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει καποιος τον τιτλο του εξης κλασικου κομματιου:

http://rapidshare.com/files/79009205/g48.mp3

 

Thanks.

 

εχω την εντυπωση οτι μοιαζει πολυ με ''Toccata and Fugue in D minor'',

δοκιμασε να το ακουσεις ολο ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι μοιαζει πολυ με ''Toccata and Fugue in D minor'',

δοκιμασε να το ακουσεις ολο ομως..

Many thanks!!!!

Το κομματι που ζηταω μοιαζει, βασικα ειναι το ιδιο, με ενα μικρο μερος του "Toccata and Fugue in D minor". Βεβαια στον ρυθμο ειναι το ιδιο, καθως ειναι αρκετα διαφορετικο και πιο ωραιο οποτε μιλαμε για remix του Toccata and Fugue....

Που θα παει θα βρω και πως λενε το συγκεκριμενο remix. Η αρχη εγινε....:mrgreen:

Thanks again....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

Ψάχνω ένα τραγούδι παλιό rock αν δεν κάνω λάθος που λέει στο ρεφρέν συνέχεια κάτι σαν:

 

Keeeeeerry, keeeeeerry κ.ο.κ

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

Ψάχνω ένα τραγούδι παλιό rock αν δεν κάνω λάθος που λέει στο ρεφρέν συνέχεια κάτι σαν:

 

Keeeeeerry, keeeeeerry κ.ο.κ

 

ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ τον φίλο Harkon που μου βρήκε το κομμάτι

 

Europe - Carrie :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Μηπως ξερετε ενα τραγουδι (τον τιτλο του) του μαρτακη που λεει <<Ασ'τους να λενε και να φωναζουν ασε τις φημες να οργιαζουν>>

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Αυτό είναι το πρώτο μου post στο φόρουμ και ελπίζω να είναι γούρικο. Έχω μια απορία. Υπάρχει μια πολύ γνωστή μελωδία αλλά δεν ξέρω πώς ονομάζεται, ούτε έχω στοιχεία που να με βοηθούν να τη βρω. Χθες άκουσα μια βερσιόν αυτού του κομματιού από τους "Ινδιάνους" που τραγουδούν στην Ερμού και τράβηξα ένα σύντομο βίντεο που βρίσκεται στο rapidshare http://rapidshare.com/files/79513365/Video004.AVI.html

Όποιος ξέρει το κομμάτι ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sylvia Plath

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Αυτό είναι το πρώτο μου post στο φόρουμ και ελπίζω να είναι γούρικο. Έχω μια απορία. Υπάρχει μια πολύ γνωστή μελωδία αλλά δεν ξέρω πώς ονομάζεται, ούτε έχω στοιχεία που να με βοηθούν να τη βρω. Χθες άκουσα μια βερσιόν αυτού του κομματιού από τους "Ινδιάνους" που τραγουδούν στην Ερμού και τράβηξα ένα σύντομο βίντεο που βρίσκεται στο rapidshare http://rapidshare.com/files/79513365/Video004.AVI.html

Όποιος ξέρει το κομμάτι ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sylvia Plath

 

Αυτό που ψάχνεις πρέπει να είναι το soundtrack του Last of the mohicans αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερει κάποιος αυτο;;;ευχαριστώ και χρόνια πολλα!!!

 

Αυτο που ξερω ειναι οτι λεγεται It's going down και νομιζω (Δεν ειμαι καθολου σιγουρος) πως το τραγουδαει ενας Young Buc (αν και δε θυμαμαι πως γραφεται). Τεσπα μονο τον τιτλο παρε στα σοβαρα. Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Μηπως ξερετε ενα τραγουδι (τον τιτλο του) του μαρτακη που λεει <<Ασ'τους να λενε και να φωναζουν ασε τις φημες να οργιαζουν>>

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

"Ας τους να λένε" το λένε το τραγούδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ξερω ειναι οτι λεγεται It's going down και νομιζω (Δεν ειμαι καθολου σιγουρος) πως το τραγουδαει ενας Young Buc (αν και δε θυμαμαι πως γραφεται). Τεσπα μονο τον τιτλο παρε στα σοβαρα. Ελπιζω να βοηθησα.

 

Yung Joc - It's Goin' Down ειναι....

ευχαριστώ παρα πολυ για την βοηθεια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...