Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το κομμάτι που ψάχνω έχει μόνο δύο στοίχους :

 

don't think about of all the thinks you fear

just be glad to be here . . .

 

Επίσης έχει τα εξής χαρακτηριστικά ' date=' είναι ατμοσφαιρικό θα έλεγα , σε ταξιδεύει , ψυχεδελικό και θυμίζουν οι ήχοι του κομματιού πολύ έντονα [b']Portishead[/b] , κάτι σε glory box ή αν θες κάτι σε οτιδήποτε από το dummy των portishead ενώ επναλαμβάνεται συχνά πυκνα το παραπάνω δίστοιχο . (Ρε λες να ΄ναι portishead ????? Μπαααα . . . )

 

Καμιά ιδέα ? Επίσης παίζεται και σε κάποια διαφήμιση σίγουρα , αλλά αυτή την στιγμή δεν την θυμάμαι για να ψάξω από το άλλο thread .

 

Θες το Hayling από FC Kahuna

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

einai ena tragoudi pou to leei mia ksanthia,deixnei to video klip stin tv

exi kai ellhniko kai aggliko stixo,ti deixnei se paralia-thelassa,to deixnei

to cosmos tv hmmmm den ine new,to akouo edo kai 2 xronia mallon

alla de bgazei tipota stin arxh h to telos oste na do poio ine.

 

to mono pou thimamai se kapoia fash apo stixo ine ena " oh babe"

 

kai prepei na leei kai ena me and you kati tetoio.

 

eyxaristo prokatabolika!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai ena tragoudi pou to leei mia ksanthia' date='deixnei to video klip stin tv

exi kai ellhniko kai aggliko stixo,ti deixnei se paralia-thelassa,to deixnei

to cosmos tv hmmmm den ine new,to akouo edo kai 2 xronia mallon

alla de bgazei tipota stin arxh h to telos oste na do poio ine.

 

to mono pou thimamai se kapoia fash apo stixo ine ena " oh babe"

 

kai prepei na leei kai ena me and you kati tetoio.

 

eyxaristo prokatabolika![/quote']

 

 

 

kaneis vre paidia? :(((

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Νας μπαλαμο, νας μπαλαμο'', μονο αυτο συγκρατησα και το λεει Γυναικα.Σε καποια στιγμη μετα το ρεφρεν, ακουγεται ενας αντρας.

Λέγεται "Το τραγούδι των γύφτων", είναι του Διονύση Τσακνή και στην 1η εκτέλεση τραγουδάει ο Γιώργος Κάτσαρης. Δεν ξέρω κάποια εκτέλεση από γυναίκα, αλλά υποψιάζομαι ότι πρόκειται γιά εκτέλεση από το fame story (το οποίο δεν έχω δει ποτέ, άρα δεν μπορώ να βοηθήσω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το amazon.com δεν μου έδωσε επιθυμητά αποτελέσματα. Γνωρίζει κανείς καμιά ιστοσελίδα για να ακούσω δείγματα απ'τις διάφορες εκδοχές του 'Total Disguise - Victor Lazlo & Serhat';

http://www.tulumba.com/icy_itemdesc.asp?ic=MU9399268DC114 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto club space tis mikonou tin proigoumeni evdomada akousa ena apsogo dance kommati pou sta vocals itan antras kai elege kati sinexeia pou akougotan san "discoteque"

 

to kserw oti einai polu diskolo alla mipws to kserei kaneis?

 

mporei na einai vinylio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτεινή feat Νιvo - Μπαλαμός

 

Αυτο ειναι, να εισαι καλα.Αλλα γιατι το βρηκα σε εκδοση Φωτεινη απο καποιο Fame Story με Νικο Βουρλιωτη;

Αλλο ενα αν ειναι ευκολο, μου το ζητησε η κοπελια μου, δεν θυμαμαι ομως αν μου ειπε γυναικεια φωνη η αντρικη : "μοναχα εσυ να εισαι καλα, μην δω στα ματια σου ουτε δακρυ, μπορει να ζουμε χωριστα μα τοτε ζησαμε μια αγαπη.Να'σαι μωρακι μου καλα και οταν ζητας των ανθρωπο σου, θα ειμαι καπου εκει κοντα, ο φυλακας ο αγγελος σου".

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto club space tis mikonou tin proigoumeni evdomada akousa ena apsogo dance kommati pou sta vocals itan antras kai elege kati sinexeia pou akougotan san "discoteque"

 

to kserw oti einai polu diskolo alla mipws to kserei kaneis?

 

mporei na einai vinylio

 

Μήπως άκουγες 'Discoteque' - U2; (Μην σε μπερδεύει το όνομα... Είναι όντως οι U2 και είναι μπιτάκι το κομμάτι)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sigxwreste mou tin agnoia, alla apo Elliniko rock den skampazw polla pragmata....

 

Psaxnw ton titlo tragoudiou tou Papakwnstantinou pou sto refrain leei: "... apopse tha me baloun filaki, apopse tha ourliazw san skili"

 

Euxaristw!

 

edit: to brika, einai to "Anoikse mou na kriftw"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...