Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κατι παρα πολυ δυσκολο...

 

πρεπει να ειναι 80s punk-rock σε στυλ.... blondie

 

και η τραγουδιστρια επαναλαμβανει στο ρεφρεν ,

 

χωρις να ειναι αυτος ο τιτλος, τη φραση

 

papa gorilla, give it to me .....papa gorilla..

 

δυσκολο ε???

 

20 χρονια το ψαχνω..

 

any1???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Καλημερα!Ψαχνω ενα τραγουδι που λεει ''because to me you are the music...''και μετα απο λιγο αλλαζει σε ιταλικα νομιζω και λεει το ιδιο''perque por me..la musica..'' καπως ετσι:-D

 

Paolo Meneguzzi - Musica ειναι το ιταλικο και εχει βγει εκδοση σε αγγλο-ιταλικα (αυτη που ψαχνεις), λεγεται music, που ειναι με καποιον αλλον μαζι. Αν το ψαξεις ετσι θα το βρεις παντως :)

 

 

-----Προστέθηκε 21/11/2008 στις 12 : 16 : 02-----

 

 

Ακούστηκε στην ραδιοφωνική ελληνοφρένεια στις 18/11 sample 301 KB

 

Guy Marchand : Moi je suis tango αν και κυκλοφορει σε πολλα ρεμιξ εχω την εντυπωση πως ειναι η εκτελεση αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί το συγκεκριμένο αλλά δεν γίνεται να ψάξω τόσες χιλιάδες replies ....

 

ψάχνω το εξής τραγούδι

 

http://www.youtube.com/watch?v=9Oz1JWCGZT4

 

thanx a lot :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΑΝΙΑ ΓEIΑ ΣΑΣ . ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΗΣ ΥΕΝΕΔ "ΡΩΜΑΝΟΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ'" ΚΑΙ "ΠΟΡΦΥΡΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ . ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ "REX" APO TON 1o ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΤΙΤΛΟ "FIRST PRIZE" . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ?

 

 

-----Προστέθηκε 21/11/2008 στις 06 : 58 : 33-----

 

 

Ξανα, μπας και το δει καποιος που να το ξερει...

WESTWIND AΠΟ ΤΟΥΣ SKY

 

 

-----Προστέθηκε 21/11/2008 στις 06 : 59 : 56-----

 

 

WESTWIND ΑΠΟΤΟΥΣ SKY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys ξέρει κανεις ένα ντουέτο που παιζόταν στις 7 θανάσιμες πεθερές επεισόδιo κεφαλλονίτισσα 1, άρχιζε 36:52 τα λόγια πήγαιναν κάπως έτσι:

"αυτό που τώρα έχω να σου πω το γράφω και σου τραγουδώ και περιμένω, και περιμένω. τι έχεις ποια και δε μου μιλας (και κάνα άλλο κεφαλλονίτικο αν ξέρετε θα το ήθελα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο μένα!

 

Ξέρει κάποιος να μου πει από ποιον είναι ένα remix που ακούγεται συχνά του "you keep me hangin on" (set me free...)??

Το τραγουδάει άντρας (δεν εννοώ αυτό του mark ronson που έμοιαζε)...

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!Εαν ειδε κανεις χθες Χ-Factor,μηπως γνωριζει πώς λεγεται το τραγουδι που ειπε χθες η Ιωαννα(που ηταν και προτεινομενη μετα)??

Δεν συγκρατησα τον τιτλο του...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!Εαν ειδε κανεις χθες Χ-Factor,μηπως γνωριζει πώς λεγεται το τραγουδι που ειπε χθες η Ιωαννα(που ηταν και προτεινομενη μετα)??

Δεν συγκρατησα τον τιτλο του...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

αν λεμε την ιδια ειναι το τραγουδι KT Tunstall - Black horse and the cherry tree

http://www.youtube.com/watch?v=4fykZ3PymMo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω το losing my religion άλλα όχι στη γνωστή του μορφή αλλά σε μια πιο slow εκδοχή...είναι πολύ αργό με πιάνο...αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά!Αν έχετε καμία ιδέα αν το λένε οι ίδιοι ή ειναι επανεκτέλεση και πώς να το ψάξω πείτε μου.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...