Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι χρήση κάνεις?

Τενειες full hd ,3d με πολυκαναλο ηχο ,αποσυμπιεση μεγαλω αρχειων και παιχνιδια παιζω. Αντιγραφη κ μεταφορα μεγωλων τενειων επεξεργασια κ παιχνιδιων Επεξ/σία από TAKISTRIGONIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αν πάρω ssd sandisk extreme pro2 240gb και από m2 nvme sm951 128GB , και αν τα καταφέρω δεν το βλέπω άμεσα είναι ακριβός πολύ ακόμα 950 pro series m2 256. Τι άλλη επιλογή θα μπορέσω να επιλέξω που αξίζει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη χρήση ναι μπορείς να βάλεις ένα Μ.2. Όχο τον 951. Έρχεται bulk και η εγγύηση έχει να κάνει με το κατάστημα αν θυμάμαι. Πάρε τον 950 που έχει κανονικά την συσκευασία του και την εγγύησή του. Για το pc της υπογραφής σου πρόκειται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο φθηνός όχι. Μιλάω φυσικά για Μ.2 με υψηλές ταχύτητες. Δεν παίρνεις έναν κανονικό ssd?

 

http://www.skroutz.gr/s/5157488/Samsung-850-Pro-256GB.html

 

Είναι ο πιο γρήγορος και φθηνότερος σε κόστος. Θεωρώ ότι μια χαρά θα την κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σκεφτομαι και εγω επιτελους να βαλω κανα ssd και να βγαλω τους παλιους μου δισκους.. .. ο προβληματισμος μου ειναι οτι ...καλος χρυσος ο samsung αλλα σχετικα ακριβος πλεον για 250γιγα που δεν χωρανε και πολλα πολλα...ιδικοτερα γιατι σκεφτομαι να μεινω μονο με ssd για να μην ακουω αλλο αυτο το βουητο τον δισκων ... 

απο την αλλη οι φτηνοτεροι δεν ειναι και τοσο αξιοπιστοι... αλλα δε πεζει και χρημα ιδιαιτερο...

ειμαι αναμεσα σε ocz 60e plaisio .. και στο μελλον να χωσω αλλον εναν 250αρι π.χ

η να παρω κανα https://www.skroutz.gr/s/8564310/Mushkin-Triactor-480GB.html 

η τελικα ειναι μονοδρομος τα 250γιγα σε samsung  ?

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ψάχνω σκληρό ssd στα 40-70 ευρώ, 120-128gb για Pc δουλειάς με γραφιστική εργασία (photoshop, corel, illustrator). Έχει i5-2320 και 8GB RAM. Επίσης δεν έχει κάρτα γραφικών, θα χρειαστεί αγορά εξωτερικής; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ψάχνω σκληρό ssd στα 40-70 ευρώ, 120-128gb για Pc δουλειάς με γραφιστική εργασία (photoshop, corel, illustrator). Έχει i5-2320 και 8GB RAM. Επίσης δεν έχει κάρτα γραφικών, θα χρειαστεί αγορά εξωτερικής; Ευχαριστώ. 

κοιτα σαν σιγουρια ταχυτητα και αξιοπιστια σε αυτα τα λεφτα ειναι οτι καλυτερο αν σιγουρα σε φτανουν τα 128γιγα

γιατι με 90 περνεις 240...

https://www.skroutz.gr/s/5944830/Samsung-850-Evo-120GB.html

απο εκει και περα πεζουν και αλλοι ποιο φτηνοι φυσικα...

καρτα εχει ενσωματομενη ο επεξεργαστης ...λογικα αυτα τα προγραμματα βασιζονται στον επεξεργαστη και το δισκο...αλλα δεν ειμαι και απολυτος το κατα ποσο θελουν καρτα γραφικων αλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε δεν μου κάνει κάτι πιο οικονομικό από τον EVO; Δυνατότητα παραγγελίας έχω μόνο από eshop.gr και public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Θέλω να βάλω SSD σε ένα λαπτοπακι το οποίο όμως είναι SATA 2 οπότε δεν αξίζει να δώσω λεφτά.

Θέλω κάτι φτηνό (γύρω στα 40€) γιατί έτσι και αλλιώς πανω από 300 MBs δεν θα πιάσει.

Απλά για να του δώσω ένα αέρα.

 

έκανα μια αναζήτηση στο σκρουτζ και παραδόξως μέχρι τα 45€ έχει βγάλει πολύ πράμα και δεν ξέρω τι να διαλέξω.

 

 

τι να πάρω?

Επεξ/σία από sijoune
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sandisk ssd plus γιατί έχει mlc μνήμες σε σύγκριση με όλους τους υπόλοιπους που είναι tlc.

 

Ευχαριστώ. Πως μπορώ να το τσεκάρω και μόνος μου?

Γιατί έψαξα για παράδειγμα για τον kingston v300 και δεν μπορούσα να δω τι είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. 

Θα παραγγείλω αυτες τις μερες ενα NAS , συγκεκριμένα το Synology Diskstation DS216 Play , και σκέφτομαι τι δισκους να του βαλω.

Πιστεύετε ενδείκνυται να βαλω 2  Seagate Archive HDD v2 8TB ?  η θα ειναι λαθος επιλογή για 24/7 λειτουργιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...