Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτιμησε τον red  απο αυτους.

επειδη ειμαι στο ψαξιμο για 2 η 3 Tb και διαβασα στις προηγουμενες σελ. οτι προτεινεις τον red απο τον blue , μπορω να ρωτησω γιατι?

διοτι ο red αναφερεται gia χρηση nas .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι στο ψαξιμο για 2 η 3 Tb και διαβασα στις προηγουμενες σελ. οτι προτεινεις τον red απο τον blue , μπορω να ρωτησω γιατι?

διοτι ο red αναφερεται gia χρηση nas .

Καλημερα,

Πόσα διαθέτεις και τι χρήση ακριβώς θες να κάνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kosta εισαι αψογος ,

αλλα μια ακομη.....toshiba ειναι αξιοπιστοι ?

δεν εχω δοκιμασει ποτε.

απλα για seagate σου ειχα αναφερει οτι δεν θελω γιατι εχω καει 2 φορες με εναν 320gb και εναν 500gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kosta εισαι αψογος ,

αλλα μια ακομη.....toshiba ειναι αξιοπιστοι ?

δεν εχω δοκιμασει ποτε.

απλα για seagate σου ειχα αναφερει οτι δεν θελω γιατι εχω καει 2 φορες με εναν 320gb και εναν 500gb

Καλος είναι ο συγκεκριμένος στην τιμή του.

Για fails δεν θα έλεγα ότι έχει θέματα.

Καλά τα πάει, μόνο ορισμένα παράπονα για θόρυβο, όχι κάτι ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Έχω ένα υπόλοιπο ενός δώρου από την εταιρία στην οποία εργάζομαι και με ενδιαφέρει να το καλύψω εν μέρει με αγορά ενός δίσκου SSD. Η αγορά αναγκαστικά θα γίνει από το Πλαίσιο και μόνο από εκεί. Το υπόλοιπο που έχω είναι περίπου 200 ευρώ χωρίς ΦΠΑ.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας ώστε να μπορέσω να αγοράσω κάτι καλό και αξιόπιστο. Θα με ενδιέφεραν προτάσεις από εκεί τόσο σε 250 όσο και 500Gb. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο χρειάζομαι ένα 500άρι δίσκο, αλλά αν αξίζει θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. Αφού δε φέρνει Samsung, αυτά που έχω δει είναι κάτι Adata SP550 και Crucial MX300 525Gb.

 

Το ποσό δεν είναι απαραίτητο να το καλύψω ολόκληρο, όλο και κάτι ακόμα θα μπορώ να βρω συμπληρώσω που το χρειάζομαι. :-)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Έχω ένα υπόλοιπο ενός δώρου από την εταιρία στην οποία εργάζομαι και με ενδιαφέρει να το καλύψω εν μέρει με αγορά ενός δίσκου SSD. Η αγορά αναγκαστικά θα γίνει από το Πλαίσιο και μόνο από εκεί. Το υπόλοιπο που έχω είναι περίπου 200 ευρώ χωρίς ΦΠΑ.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας ώστε να μπορέσω να αγοράσω κάτι καλό και αξιόπιστο. Θα με ενδιέφεραν προτάσεις από εκεί τόσο σε 250 όσο και 500Gb. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο χρειάζομαι ένα 500άρι δίσκο, αλλά αν αξίζει θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. Αφού δε φέρνει Samsung, αυτά που έχω δει είναι κάτι Adata SP550 και Crucial MX300 525Gb.

 

Το ποσό δεν είναι απαραίτητο να το καλύψω ολόκληρο, όλο και κάτι ακόμα θα μπορώ να βρω συμπληρώσω που το χρειάζομαι. :-)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Mx 300 η καλύτερη επιλογή που έχει!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ Κώστα για την απάντησή σου. Σε 250Gb αξίζει κανένας από εκεί ή να μην ασχοληθώ περαιτέρω;

Samsung 850 pro με 10 χρόνια εγγύηση η Samsung 850 Evo με 5 χρόνια εγγύηση.

Κάνε τους υπολογισμούς σου, δες τι χωρητικότητα χρειάζεσαι και πραξε ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξανα την βοηθεια σας!!!!
Εχω μια θηκη Link.png Site: NATECe-shop link

και θελω να παρω εναν σκληρο ( μαλλον το 1ΤΒ ειναι το πιο vfm )
1. Link.png Site: HGST1TB
2. Link.png Site: Seagate1TB
Θελω να τον χρησιμοποιω με 1 USB καλωδιο και οχι με τo διπλο που εδινε ( νομιζω ) η θηκη
=> Link.png Site: Αυτο_εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξανα την βοηθεια σας!!!!

Εχω μια θηκη Link.png Site: NATECe-shop link

και θελω να παρω εναν σκληρο ( μαλλον το 1ΤΒ ειναι το πιο vfm )

1. Link.png Site: HGST1TB

2. Link.png Site: Seagate1TB

Θελω να τον χρησιμοποιω με 1 USB καλωδιο και οχι με τo διπλο που εδινε ( νομιζω ) η θηκη

=> Link.png Site: Αυτο_εννοω

http://www.e-shop.gr/hdd-hgst-travelstar-7k1000-hts721010a9e630-1tb-9mm-mobile-drive-p-PER.305840

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...