Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν δεν θα διαφωνήσω μαζί σου και δεν είσαι υποχρεωμένος φίλε μου να απαντήσεις και να ειρωνευτείς.Η ενότητα λέει βοήθεια /προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων.Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο επειδή δεν γνωρίζω για τους ssd.Αφού γράφεις που γράφεις,τόσο δύσκολο θα σου ήταν να μου πεις πάρε αυτόν η όχι η κάποιον άλλο,από το να γράφεις να περιμένω τον πάπα?Το φόρουμ είναι να βοηθάμε αυτούς που δεν ξέρουν,όχι να τους την λέμε,και εσύ από ότι διάβασα βοηθάς.Με μένα σκάλωσες?Και εγώ σε άλλες ενότητες πχ με τα android tv box η το kodi βοηθάω.Φιλικά Νότης.Ελπίζω να μου πεις και να μην περιμένω τον πάπα.

Ναι είναι δύσκολο όσο δύσκολο είναι για σένα και τον κάθε εσένα να διαβάσει τις τελευταίες 2-3-4-5 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι παίδες.Ήθελα να ρωτήσω μιας και αν δεν πάρω σήμερα δεν πρόκειται να πάρω ποτέ ssd.Είμαι ανάμεσα http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-120GB-Sata-III-Trion-100-TRN100-25SAT3-120G.htm kai http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/SanDisk-SSD-Plus-120GB-Sata-III-SDSSDA-120G-G25.htm .Έχω διαβάσει σχόλια και για τους δύο.Αλλά με προβλήματίζει η write speed του sandisk.Πραγματικά δεν ξέρω ποιον να πάρω.Και είμαι μαχ στα 45 ευρώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι παίδες.Ήθελα να ρωτήσω μιας και αν δεν πάρω σήμερα δεν πρόκειται να πάρω ποτέ ssd.Είμαι ανάμεσα http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-120GB-Sata-III-Trion-100-TRN100-25SAT3-120G.htm kai http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/SanDisk-SSD-Plus-120GB-Sata-III-SDSSDA-120G-G25.htm .Έχω διαβάσει σχόλια και για τους δύο.Αλλά με προβλήματίζει η write speed του sandisk.Πραγματικά δεν ξέρω ποιον να πάρω.Και είμαι μαχ στα 45 ευρώ :P

Τον sandisk!! Μην σε πριβληματιζει το write.. Πήρα έναν ίδιο κι εγώ για ένα λαπτοπ, 220 μου έβγαλε στο write αλλά γενικά είναι αξιόπιστος δίσκος, και ο συγκεκριμένος έχει Mlc μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον sandisk!! Μην σε πριβληματιζει το write.. Πήρα έναν ίδιο κι εγώ για ένα λαπτοπ, 220 μου έβγαλε στο write αλλά γενικά είναι αξιόπιστος δίσκος, και ο συγκεκριμένος έχει Mlc μνήμες.

Νόμιζα ότι μόνο η νέα εκδοσή του έχει mlc.Αυτό ψάχνω.Κάτι αξιόπιστο και για τα λεφτά του γρήγορο.BTW πρώτη φορά ssd χρειάζεται να ξέρω ή να ρυθμίσω τίποτα διαφορετικό από hdd?Man ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι μόνο η νέα εκδοσή του έχει mlc.Αυτό ψάχνω.Κάτι αξιόπιστο και για τα λεφτά του γρήγορο.BTW πρώτη φορά ssd χρειάζεται να ξέρω ή να ρυθμίσω τίποτα διαφορετικό από hdd?Man ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Τον sandisk που τον είδες?Το πλαίσιο δεν τον βγάζει διαθέσιμο.Το πρωί υπήρχε?

Επειδή είπες max 45€ βγάζει νομίζω τον ίδιο 66,90€ η κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Τον sandisk που τον είδες?Το πλαίσιο δεν τον βγάζει διαθέσιμο.Το πρωί υπήρχε?Επειδή είπες max 45€ βγάζει νομίζω τον ίδιο 66,90€ η κάνω λάθος?

Το πρωί ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα τον έχασα...δηλαδή κατά καιρούς βάζουν κάποιους σε χαμηλότερη τιμή για λίγο?Μου έρχονται στο mail newsletter για προσφορές από το πλαίσιο,αλλά φαίνεται δεν το πήρα χαμπάρι.Πάντως αυτός είναι καλύτερος από τον OCZ Trion 120gb που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Τον sandisk που τον είδες?Το πλαίσιο δεν τον βγάζει διαθέσιμο.Το πρωί υπήρχε?

Επειδή είπες max 45€ βγάζει νομίζω τον ίδιο 66,90€ η κάνω λάθος?

Καλησπέρα.Ναι τον είχε το πλαίσιο το πρωί.'Εδωσα παραγγελία για να τον παραλάβω την δευτέρα από πάτρα.Μακάρι να τον παραλάβω γιατί όντως δεν υπάρχει τώρα.Αν και δεν το νομίζω γιατί η παραγγελία είναι ακόμα στο στάδιο επεξεργασίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ναι τον είχε το πλαίσιο το πρωί.'Εδωσα παραγγελία για να τον παραλάβω την δευτέρα από πάτρα.Μακάρι να τον παραλάβω γιατί όντως δεν υπάρχει τώρα.Αν και δεν το νομίζω γιατί η παραγγελία είναι ακόμα στο στάδιο επεξεργασίας..

To νου σου ομως γιατι κι εγω ειχα κανει παρα;γγελεια, και οταν πηγα απο τοι καταστημα ηθελαν να μου πλασαρουν αλλο δισκο με 53 ευρω.. οτι να ναο αυτοι του πλαισιου..

Πάντως αυτός είναι καλύτερος από τον OCZ Trion 120gb που έβαλε ο φίλος ποιο πάνω?

Ποιο αξιοπιστος ειναι,πιο γρηγορος οχι στην εγγραφη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To νου σου ομως γιατι κι εγω ειχα κανει παρα;γγελεια, και οταν πηγα απο τοι καταστημα ηθελαν να μου πλασαρουν αλλο δισκο με 53 ευρω.. οτι να ναο αυτοι του πλαισιου..

Ποιο αξιοπιστος ειναι,πιο γρηγορος οχι στην εγγραφη.

Με 43 ευρώ θα πάω.Αν μου δώσουν άλλο σε αυτά τα λεφτά θα το σκεφτώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι, εχει καθολου vfm αυτος ο σκληρος στην τελικη τιμη των 35,60 ευρω;

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01F9G414U/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

 

Τον θελω για απλη χρηση σε απλο μηχανημα: λειτουργικο win7 και εγκατασταση MS office (αντε κι αλλων 2-3 απλων προγραμματων που ανοιγουν συχνα, π.χ. browser).

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι, εχει καθολου vfm αυτος ο σκληρος στην τελικη τιμη των 35,60 ευρω;

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01F9G414U/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

 

Τον θελω για απλη χρηση σε απλο μηχανημα: λειτουργικο win7 και εγκατασταση MS office (αντε κι αλλων 2-3 απλων προγραμματων που ανοιγουν συχνα, π.χ. browser).

 

Ευχαριστω.

Nαι,γιατι οχι? 35 ευρω για 120 στις μερες μας ακουγεται καλο deal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...