Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωμη για Patriot Burst 240GB ? τελος παντον ψαχνω ssd μεχρι 80 ευρο :)

120gb δεν αξιζει μάλλον ε ?  :unsure:

Καλυτερα αυτον https://www.skroutz.gr/s/8928702/Transcend-SSD220S-240GB.html

Με 10 ευρω πανω, παντως, εχει μεγαλυτερη ποικιλια.  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ανασυγκροτηση..

Δεν του έχεις κάνει ποτέ;

Με το smart defrag εννοεις ?? θα χασω κανενα αρχειο ???. τι να πατησω μην κανω κανενα λαθος ποια ειναι η διαδικασια?

Οχι!! ποτε!!! απο την ημερα που μου εδωσαν το λαπτοπ. γιατι ρωτας ???

Και κατι ακομη. εχω μια απορια γιατι η Recovery D ειναι σχεδον γεματη. ετσι πρεπει να ειναι ???

post-452986-0-45769800-1514514059_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το smart defrag εννοεις ?? θα χασω κανενα αρχειο ???. τι να πατησω μην κανω κανενα λαθος ποια ειναι η διαδικασια?

Οχι!! ποτε!!! απο την ημερα που μου εδωσαν το λαπτοπ. γιατι ρωτας ???

Και κατι ακομη. εχω μια απορια γιατι η Recovery D ειναι σχεδον γεματη. ετσι πρεπει να ειναι ???

Καλά, το recovery σε απασχολεί ;;

Ο c που έχει φουλάρει το είδες;;

Εν το μεταξύ τώρα είδα τα 67000 αρχεία που θέλουν ανασυγκροτηση.

Νομίζα ήταν 6700.

Πρεπει να σέρνεται..

Λοιπόν, πάτα εκεί που λέει χειροκίνητη ανασυγκροτηση, από εκεί μετά τικαρε τον c το recovery, και Όλα όσα έχει ακόμη.

Μετά ξεκινά με την επιλογή που λέει κάτω έξυπνη ανασυγκροτηση, όταν τελειώσει κάνε την επόμενη που λέει ανασυγκροτηση και βέλτιστο ποίηση, και συνέχισε όλες τις διαδικασίες μια μια μέχρι να τα κάνεις όλα.

Ειναι χρονοβόρα διαδικασία βέβαια. (ανάλογα βέβαια και την ταχύτητα του δίσκου σου)

Δεν χάνεις ΚΑΝΈΝΑ αρχείο.

Μολις τελειώσεις από όλα αυτά, θα έχει ελευθερωθεί κάποιος χώρος και γενικά θα τρέχει καλύτερα ο δίσκος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκανα ολα αλλα δεν μου ελευθερωθηκε καθολου χωρος στο δισκο  C παλι φουλ ειναι . ουτε στο d τα ιδια παλι μου δειχνει. και επισης συνεχιζει να μου βγαζει και αλλα θραυσματα και κατακερματισμενα αρχεια οσες φορες και αν του εκανα αναλυση μετα απο την ανασυγκροτηση για να δω αν θα συνεχιζει να μου βγαζει  μετα απο τοσες ανασυγροτητησ που του εχω κανει απο χθες.  κανονικα δεν θα επρεπε να μην εβγαζε καθολου θραυσματα και κατακερματισμενα αρχεια 0 ??? και επισης γτ στο δισκο c που ειναι τικαρισμενος μου εχει απο πανω του ενα θαυμαστικο ????

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.png

recovery d.png

αναλυση μετα απο την πρωτη ανασυγκροτηση.png

Χωρίς τίτλο2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/29/2017 στις 2:26 ΠΜ, Vasilis T 92 είπε

 τι πρεπει να κανω για να σταματησει να μου τo βγαζει αυτο ???

post-452986-0-07510900-1514507093_thumb.png

Καλημέρα , αν θέλεις άνοιξε ενα θέμα με το πρόβλημα σου για να μην βγαίνουμε offtopic εδω και να πάρεις και περισότερες και καλύτερες απαντήσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε..

Για το παρακάτω  Laptop Asus   αναζητώ SSD Μ.2 NVMe ~240GB. Ψάχνοντας λίγο το θέμα διάβασα ότι οι MLC είναι πιο αξιόπιστοι και πιο κατάλληλοι για μεταφορά μεγάλων αρχείων.

Έπεσε το μάτι μου στον PLEXTOR στα 129€. Υπάρχει ο ίδιος με μόνη διαφορά την ψύκτρα.Αξίζει αυτή η διαφορά στην τιμή?

Εναλλακτικά βρήκα τον SAMSUNG στα 120€ V-NAND  όμως. Λέω να επιλέξω τον πρώτο.Υπάρχει κάτι άλλο σαν εναλλακτική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SPANK είπε

Καλημέρα , αν θέλεις άνοιξε ενα θέμα με το πρόβλημα σου για να μην βγαίνουμε offtopic εδω και να πάρεις και περισότερες και καλύτερες απαντήσεις :)

Ναι να ανοιξω  οκ  αλλα δεν ξερω τι τιτλο να βαλω δεν μου ερχεται κατι αυτη την στιγμη που να ειναι σχετικο με το προβλημα μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Ναι να ανοιξω  οκ  αλλα δεν ξερω τι τιτλο να βαλω δεν μου ερχεται κατι αυτη την στιγμη που να ειναι σχετικο με το προβλημα μου 

Έχε λίγο φαντασία αυτοσχεδίασε γράψε πχ πιθανό πρόβλημα με δίσκο και ανασυγκρότηση.

Ας μην βγούμε αλλο offtopic για οτιδήποτε σε pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θελω βοηθεια για αγορα ssd δισκου. Η αγορα θα ηθελα να γινει απο το πλαισιο ετσι ωστε να μπορεσω να την κανω με ατοκες δοσεις. Υπολογιζω να δωσω μεχρι 100 ευρω για τον ssd μιας και θελω να παρω και μια καρτα γραφικων. Εχω δει τον https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/Samsung-SSD-250Gb-Sata-III-850-EVO-MZ-75E250B.htm

εαν εχετε να προτεινετε κατι αλλο περιμενω για αποψεις, ευχαριστω πολυ! Το συστημα ειναι το δευτερο της υπογραφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Τα εκανα ολα αλλα δεν μου ελευθερωθηκε καθολου χωρος στο δισκο  C παλι φουλ ειναι . ουτε στο d τα ιδια παλι μου δειχνει. και επισης συνεχιζει να μου βγαζει και αλλα θραυσματα και κατακερματισμενα αρχεια οσες φορες και αν του εκανα αναλυση μετα απο την ανασυγκροτηση για να δω αν θα συνεχιζει να μου βγαζει  μετα απο τοσες ανασυγροτητησ που του εχω κανει απο χθες.  κανονικα δεν θα επρεπε να μην εβγαζε καθολου θραυσματα και κατακερματισμενα αρχεια 0 ??? και επισης γτ στο δισκο c που ειναι τικαρισμενος μου εχει απο πανω του ενα θαυμαστικο ????

Στειλε pm, να μην ειμαστε offtopic.

 

Επεξ/σία από Kostas.karras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thanasismen76 είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε..

Για το παρακάτω  Laptop Asus   αναζητώ SSD Μ.2 NVMe ~240GB. Ψάχνοντας λίγο το θέμα διάβασα ότι οι MLC είναι πιο αξιόπιστοι και πιο κατάλληλοι για μεταφορά μεγάλων αρχείων.

Έπεσε το μάτι μου στον PLEXTOR στα 129€. Υπάρχει ο ίδιος με μόνη διαφορά την ψύκτρα.Αξίζει αυτή η διαφορά στην τιμή?

Εναλλακτικά βρήκα τον SAMSUNG στα 120€ V-NAND  όμως. Λέω να επιλέξω τον πρώτο.Υπάρχει κάτι άλλο σαν εναλλακτική?

 

Ψαχνεις μονο απο eshop?

Υπολογισε αν χωραει m2 με ψυχτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...