Προς το περιεχόμενο

Daredevil (TV series 2015 )


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα το πρώτο επεισόδιο χθες στο netflix και το ευχαριστήθηκα. Μου έλειψε τόσο καιρό. Αργό επεισόδιο που χτίζει σιγά σιγά για τη συνέχεια. Θα το πάω σιγά σιγά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ειναι και αυτή η σεζόν,αλλά ακόμα θεωρώ την πρώτη ανώτερη από όλες.

Το κυριότερο θέμα μου ήταν ο ρυθμός που ειχε,αρκετά αργός μέχρι το τέλος,θα προτιμούσα να κόψουν 2-3 επεισόδια για να φτιάξουν αυτό το θέμα. Θα προτιμούσα και λίγη δράση παραπάνω.

Κατά τ'αλλα kingpin(για άλλη μια φορά) και bullseye πολύ καλοί εχθροί. Όλες οι σκηνές δράσεις με bullseye καταπληκτικές όπως και κάθε σκηνή δράσης που υπήρχε με πολύ ωραία σκηνοθεσία. Ο kingpin βέβαια όλα τα λεφτά δείχνει την δύναμη του σε αυτή την σεζόν.

Κάτι άλλο που μου άρεσε ειναι που έδωσαν παραπάνω σημασία στον Foggy ο οποίος ήταν αυτή την φορά πιο σημαντικός απτή Karren που δεν έκανε και κάτι ουσιαστικό.

Υποθέτω ότι το τέλος μας ανοίγει πόρτα για επόμενη σεζόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανω κατω συμφωνω και εγω με το παραπανω μιας και την τελειωσα χτες.

Εκει που προσωπικα διαφωνω ειναι στον Bullseye.Ενω οι σκηνες δρασης με αυτον μαρεσαν πολυ γιατι ηταν εξυπνες και κατι το διαφορετικο απο οτι βλεπουμε συνηθως σε κακους,δεν μαρεσε ο τροπος που τον παρουσιασανε στην σειρα. Και αυτο γιατι στην ουσια δεν ηταν και η καλυτερη μεταφορα του σε σχεση με το ποιος ειναι κανονικα. https://en.wikipedia.org/wiki/Bullseye_(comics)

και πως προεκυψε και το ονομα του που ολως τυχαιως δεν αναφερθηκε ποτε αν δεν κανω λαθος στην σειρα.

Δεν ξερω αν τα αφησαν ολα αυτα επιτηδες για την επομενη season.Τουλαχιστον σε αυτη την season ειδαμε και το Fisk με το κανονικο του παρατσουκλι(Kingpin).

Μου αφησε επιπλεον ερωτηματικα στο τι θα γινει τελικα με την στολη του Daredevil.

Τι μου αρεσε περισσοτερο σε ολη την season?Ο Kingpin να δινει πονο μεσα στο σπιτι στο τελευταιο επεισοδιο.

Τι μαρεσε λιγοτερο σε ολη την season?Το ξεχωριστο επεισοδιο της Karen που ξεκιναει απο το πουθενα χωρις λογο και αιτια και κραταει σχεδον ολη την διαρκεια του επεισοδιου(και δεν εστεκε και πουθενα,ειναι αυτο που λεει ο Wozzap παραπανω,οτι υπηρχαν παραπανω απο οσα χρειαζοταν επεισοδια).

Επισης ειχε και πολλα flashbacks που μου εκαναν εντυπωση γιατι προτιμησαν να τα δειξουν στην 3η season και οχι νωριτερα.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι η μοναδική σειρά που κάθε σεζόν γίνεται και καλύτερη...

Δεν μπορώ να περιμένω να δω την 4η σεζόν..... είναι ίσως και η μοναδική σειρά superheroes του Netflix που θα συνεχίσει...

Όπως είπε και κάποιος προηγουμένως.... έπος η σειρά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2018 στις 2:50 ΜΜ, rudigarcia222 είπε

μάγκες οποιος ολοκλήρωσε αναμένω ενα μίνι σχόλιο πως βασταει συγκριτικά με τις 2 πρωτες

Την τελειωσα!

Συγκριτικα με τις 2 πρωτες? ΣΑΦΩΣ ανωτερη!

Χωρις κοιλιες, με αμειωτο ενδιαφερον, αρτιες ερμηνειες, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ μουσικη (!!) και τελεια σκηνοθεσια.

Με λιγα λογια ενα ΕΠΟΣ, καλυτερο απο καθε αλλη σειρα NETFLIX της Marvel!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnyboy είπε

βλέπω για έπος, αριστούργημα κλπ και στα πρώτα 2 επεισόδια εγώ προσωπικά βαρέθηκα. ένα βήμα πριν τον ύπνο. 

Για ποια season μιλάς? 

Γενικότερα το dd χτίζει την σεζόν και δεν είναι όλη την ώρα δράση. Θα σου πρότεινα να δεις 1-2 επεισόδια ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kaliakman είπε

Για ποια season μιλάς? 

Γενικότερα το dd χτίζει την σεζόν και δεν είναι όλη την ώρα δράση. Θα σου πρότεινα να δεις 1-2 επεισόδια ακόμα. 

Για την 3η. εννοείται πως θα το δω όλο μέχρι στιγμής απογοητευτικα με βάση το τι διάβασα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μενα η  πρωτη ειναι ιση με την δευτερη με την τριτη να ειναι ενα σκαλι κατω σε σχεση με τις δυο πρωτες. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...