Προς το περιεχόμενο

Daredevil (TV series 2015 )


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως αλλιώς θα stay πεινασμένος για more?! Ξέρει τι κάνει η Disney, τυχαία δισεκατομμύρια δεν κανεις. Αμφιβάλλω πάντως ακόμα και να πάει στην Disney να παραμείνει το ίδιο gory, PG ftw. 🤢

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Κρίμα, ένας ξεχασμένος ήρωας που έγινε φίρμα από αυτούς τώρα η Disney τον θέλει πίσω. Ναι οκ είναι εξ αρχής δικός και αγορασμένος και λοιπά αλλά ρε πουστη μου πόσο δύσκολο είναι να κάνουν μια συμφωνία για άλλη μια σεζόν και να το λήξουν; Έπρεπε να είναι τόσο douchebags και να το γαμησουν έτσι; 

αντε παλι...ποσσες φορες θα το γραψουμε...το νετφλιξ ακυρωσε τις σειρες, οχι η ντισνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xavier είπε

αντε παλι...ποσσες φορες θα το γραψουμε...το νετφλιξ ακυρωσε τις σειρες, οχι η ντισνει...

Είδες, δεν είχα μόνο εγώ αυτή την εντύπωση 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, xavier είπε

αντε παλι...ποσσες φορες θα το γραψουμε...το νετφλιξ ακυρωσε τις σειρες, οχι η ντισνει...

Και τι κερδισανε με αυτην την κινηση αφου δεν ηταν αναγκασμενοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bspus είπε

Και τι κερδισανε με αυτην την κινηση αφου δεν ηταν αναγκασμενοι?

να ξεκοψουν απο την ντισνει, πριν ανοιξει αυτη την δικια της υπηρεσια...πιστευουν οτι θα λειτουργουσαν σαν δουρειος ιππος και οτι σε βαθος χρονου θα ωθουσε τους συνδρομητες του νετφλιξ σε ανταγωνιστικη πλατφορμα...Καποια στιγμη η συμφωνια που ειχαν με τη μαρβελ θα τελειωσει, οποτε σου λεει καλυτερα τωρα, παρα μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαν κατι τετοιο? Μου ακουγεται τελειως παραλογο.

Δηλαδη κοβουν τωρα μια σειρα που τους φερνει συνδρομητες, τσαντιζοντας το κοινο τους ωστε αμα βγαλει παρομοια η disney στο μελλον να μην πανε εκει? Μα ποιος τα σκεφτεται αυτα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα θες να δεις οτιδήποτε Marvel θα πας, μονόδρομος είναι και μονοπώλιο, και μην μου πεις για DC τώρα...ξανά λέω, χαζοί δεν είναι στην Disney, greedy assholes ναι, χαζοί με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα γιατί ο 3ος κύκλος ήταν πολύ καλύτερος από τον 2ο και σχεδόν όσο καλός ήταν ο 1ος. Το καλό είναι ότι είχε αρκετά καλό τέλος για τους Matt & Co, το κακό είναι ότι δεν προλάβαμε να δούμε τον Bullseye. Δεν νομίζω να πάει στο streaming service της Disney, απ'ότι έχω ακούσει θα το κρατήσουν εντελώς PG-13, αλλά διάβασα κάτι και για το Hulu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

source ?

https://www.forbes.com/sites/markhughes/2018/11/30/the-real-reasons-netflix-is-cancelling-their-marvel-shows/#191a02ed196c

οι αδειες που ειχε το νετφλιξ ειχαν ημερομηνια ληξης, η ντισνει δεν θα τις ανανεωνε, οποτε το νετφλιξ αποφασισε να αποστασιοποιηθει πριν εμφανιστει ο ανταγωνισμος και να προλαβει να εδραιωσει νεα franchise, ωστε να μη χασει τη user base του...π.χ. τις νεες σειρες που θα βασιζονται σε υλικο του mark millar(kickass,wanted,kingsman κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xavier είπε

https://www.forbes.com/sites/markhughes/2018/11/30/the-real-reasons-netflix-is-cancelling-their-marvel-shows/#191a02ed196c

οι αδειες που ειχε το νετφλιξ ειχαν ημερομηνια ληξης, η ντισνει δεν θα τις ανανεωνε, οποτε το νετφλιξ αποφασισε να αποστασιοποιηθει πριν εμφανιστει ο ανταγωνισμος και να προλαβει να εδραιωσει νεα franchise, ωστε να μη χασει τη user base του...π.χ. τις νεες σειρες που θα βασιζονται σε υλικο του mark millar(kickass,wanted,kingsman κτλ)

Ειναι λογικα οσα λεει, και ετσι δουλευουν οι μεγαλες εταιρειες. Εγω δε μπορω να καταλαβω πως καποιος μπορει να κατηγορησει το Netflix η την Disney για ολο αυτο το σκηνικο. Το Netflix δε μπορει να δουλευει για αλλους, και μεσω των σειρων να διαφημιζει τη Disney, η οποια σιγουρα θα το εκμεταλευοτανε οπως τονιζει και ο τυπος στο αρθρο που εβαλες με το καναλι της. 

Κριμα για το DD, αν και εγω πιο πολυ χαλιεμαι για JJ και LC, που ειναι και απο τους πιο αγαπημενους μου της Marvel. 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερω ειναι το ποσσο ανταγωνιστικες θα ειναι οι 2 υπηρεσιες...Εξαρχης ολο το original content του νετφλιξ απευθυνονταν σε adult κοινο...απο οτι λενε η υπηρεσια της ντισνει θα ειναι εντελως family friendly...

Για εμενα το λαθος του νετφλιξ ειναι στο τροπο που σταματησε το dd, οταν μια σειρα παει καλα και ο κοσμος την αγαπαει, το σωστο θα ηταν να δωσουν κάποιου είδους closure πριν τη κοψουν....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xavier είπε

αυτο που δεν ξερω ειναι το ποσσο ανταγωνιστικες θα ειναι οι 2 υπηρεσιες...Εξαρχης ολο το original content του νετφλιξ απευθυνονταν σε adult κοινο...απο οτι λενε η υπηρεσια της ντισνει θα ειναι εντελως family friendly...

Για εμενα το λαθος του νετφλιξ ειναι στο τροπο που σταματησε το dd, οταν μια σειρα παει καλα και ο κοσμος την αγαπαει, το σωστο θα ηταν να δωσουν κάποιου είδους closure πριν τη κοψουν....

Μια χαρά closure έδωσαν. Δεν είναι ότι άφησαν τη σειρά σε cliff hanger. Η ιστορία θα μπορούσε άνετα να συνεχιστεί αλλά τα βασικά story lines για τη 3η σεζόν ολοκληρώθηκαν μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

To θέμα είναι πάντως αν η Disney θα τη συνεχίσει.
Είναι καλή σειρά, με έτοιμη βάση, δε θεωρώ πως θα είναι έξυπνο να κινηθεί μόνο σε νέες ip...

Με PG-13 και πολύ πιθανό με άλλο casting, όχι να μου λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...