Προς το περιεχόμενο

Xbox One - Προσφορές


EllhnasEll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, VaggD είπε

Υπάρχει δυνατότατα συνδυασμού 2 ή και 3 ετήσιων συνδρομών (cdkeys) και εν συνεχεία να μετατραπεί σε ultimate με το 1€/3 μήνες ?

Ναι μπορείς απλά να ξέρεις ότι το μέγιστο είναι οι 36 μήνες μετά είναι στον βρόντο ότι προσθέτεις. Προσωπικά θα έπαιρνα 2 δωδεκάμηνες και μια εξάμηνη και μετά το τρίμηνο ή 3 δωδεκάμηνες και το τρίμηνο. Απλά στην δεύτερη περίπτωση οι τρεις μήνες δεν προσθέτονται και απλά το κάνεις για να μετατρέψεις σε ultimate.

Φυσικά καταλαβαίνεις ότι αγοράζεις gold συνδρομή που είναι φθηνότερη από game pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 999
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

12 minutes ago, d_gkal said:

Ναι, μέχρι 3 δώδεκα μήνες συνδρομές μπορείς να βάλεις.

Μετάνιωσα που έβαλα μόνο 1 χρονο

 

12 minutes ago, Choutas said:

Ναι μπορείς απλά να ξέρεις ότι το μέγιστο είναι οι 36 μήνες μετά είναι στον βρόντο ότι προσθέτεις. Προσωπικά θα έπαιρνα 2 δωδεκάμηνες και μια εξάμηνη και μετά το τρίμηνο ή 3 δωδεκάμηνες και το τρίμηνο. Απλά στην δεύτερη περίπτωση οι τρεις μήνες δεν προσθέτονται και απλά το κάνεις για να μετατρέψεις σε ultimate.

Φυσικά καταλαβαίνεις ότι αγοράζεις gold συνδρομή που είναι φθηνότερη από game pass.

Πιστεύω οτι 2 δωδεκάμηνες  + 3 είναι καλά για αρχή. Θα αρχίσουν ισχύουν απο την στιγμή που τα περάσω στο προφίλ μου, επίσης να βιαστώ για 1€/3 μήνες η μπορώ να το κάνω όταν παραλάβω xbox.

Κάτι άκυρο.. ενώ έχω κανονικά ms account πάω να δημιουργήσω xbox προφίλ και μου εμφανίζει το μνμ "Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, CyberMarco είπε

Καλημέρα, πήρα και εγώ την digital only κονσόλα στα 99€.

Ξέρει κανείς που πουλάνε φθηνά την ετήσια συνδρομή xbox live Gold ώστε να την συνδιασω με την 1€/3 μήνες game pass ultimate και να πάω στους 15 μήνες; 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει μέσω VPN συνδρομή στο xbox live gold από Brazil? 

Ισχύει ακόμα η προσφορά όπου σου προσθέτει 1 μήνα δώρο live αν ενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση της υπηρεσίας;  Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

99 ευρωπουλα από πού αδερφέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Choutas είπε

Ναι μπορείς απλά να ξέρεις ότι το μέγιστο είναι οι 36 μήνες μετά είναι στον βρόντο ότι προσθέτεις. Προσωπικά θα έπαιρνα 2 δωδεκάμηνες και μια εξάμηνη και μετά το τρίμηνο ή 3 δωδεκάμηνες και το τρίμηνο. Απλά στην δεύτερη περίπτωση οι τρεις μήνες δεν προσθέτονται και απλά το κάνεις για να μετατρέψεις σε ultimate.

Φυσικά καταλαβαίνεις ότι αγοράζεις gold συνδρομή που είναι φθηνότερη από game pass.

Για να καταλάβω, για να γίνει αυτό πρέπει να τις εισάγεις στο προφίλ σου με αυτή τη σειρά? 

2*12

1*6

1*3

Αν τις βάλεις με άλλη σειρά, τότε ισχύουν με διαφορετικό τρόπο και τελικά μετατρεπονται? πχ

1*3

2*12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, sphinxgr said:

Για να καταλάβω, για να γίνει αυτό πρέπει να τις εισάγεις στο προφίλ σου με αυτή τη σειρά? 

2*12

1*6

1*3

Αν τις βάλεις με άλλη σειρά, τότε ισχύουν με διαφορετικό τρόπο και τελικά μετατρεπονται? πχ

1*3

2*12

Look at this!

 

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 1 μήνας gold με ένα ευρώ μέσα από την Microsoft σου δίνει σίγουρα ένα μήνα δώρο.? Γιατί ένας φίλος το έκανε και του έδωσε μόνο εναν Μήνα. Ήθελε να κάνει το κόλπο που γράφουν πιο πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, Paulis_GR said:

Ο 1 μήνας gold με ένα ευρώ μέσα από την Microsoft σου δίνει σίγουρα ένα μήνα δώρο.? Γιατί ένας φίλος το έκανε και του έδωσε μόνο εναν Μήνα. Ήθελε να κάνει το κόλπο που γράφουν πιο πάνω!

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και δεν έχει έρθει ακόμα η κονσόλα, αλλά αν έχει απενεργοποιημένο το recurring billing και το ενεργοποίηση μετά την αγορά θα πρέπει να πάρει 1 μήνα goldε πιπλέον. Από όσο έχω καταλάβει αυτό το κόλπο πιάνει και δεύτερη φορά όταν ενεργοποιηθεί ο 1 μήνας gold που δίνεται δωρεάν με την κονσόλα. 

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VaggD είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και δεν έχει έρθει ακόμα η κονσόλα, αλλά αν έχει απενεργοποιημένο το recurring billing και το ενεργοποίηση μετά την αγορά θα πρέπει να πάρει 1 μήνα goldε πιπλέον. Από όσο έχω καταλάβει αυτό το κόλπο πιάνει και δεύτερη φορά όταν ενεργοποιηθεί ο 1 μήνας gold που δίνεται δωρεάν με την κονσόλα. 

Επειδή δεν το έπιασα στην αρχή και το έψαξα λίγο, κατά την πρώτη αγορά XBL και πριν βάλουμε τον κωδικό, πρέπει να απενεργοποίησεις τη ρύθμιση "recuring billing" 

έπειτα να βάλεις τον κωδικό XBL. Κάνοντας το έτσι το πρόγραμμα θα σε ρωτήσει αν θέλεις να ενεργοποιείσες τη ρύθμιση "recuring billing"  (δλδ να ανανεώνεται το XBL αυτόματα κάθε μήνα )

και σου κάνει δωρώ + 1 μήνα.

 

Άρα συνοψίζοντας:

 

1: Αγοράζεις κωδικό XBL

 

2: Αν το "recuring billing" είναι ON το σβήνεις

   Αν το "recuring billing" είναι OFF το αφήνεις ως έχει

 

3: Βάζεις κωδικό XBL με το "recuring billing"  κλειστό

 

4: Σου ζητάει να το ενεργοποιησεις και παίρνεις +1 μήνα δώρο

 

5: Απενεργοποιεις το XBL.

 

ΥΓ: Ακόμα δεν το έχω κάνει στην πράξη, απ'οσα διάβασα καταλαβαίνω ότι αυτή είναι η διαδικασία,διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός αγορασε μεσω Υπολογιστή μεσα από την Microsoft Xbox live 1 μήνα με ένα ευρώ και απλά του έδωσε ένα μήνα. Δεν αγόρασε από αλλού κωδικό. Πχ cdkeys. Αλλά λογικά ήταν ενεργοποιημένο το recuring billing. Επειδή πρώτη φορά το κάνει. Για αυτό ρωτάω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μίλησα με το support τους και είχα πάρει παλιότερα, μου πρότεινε για να εκμεταλλευτώ την προσφορά να κάνω δεύτερο account, να πάρω το 3month/1€ και να μπω στο familyfamilly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε αν ισχυει προσφορα με 1€ 3 μηνες ultimate καθως την ειχα βαλει παλια σαν νεος συνδρομητής και καθε φορά π πατουσα να την βαλω με πετουσε στα 13€/μηνα αλλα σημερα με βγαζει στην πληρωμη κ λεει 1€/3 μηνες οποτε αν ισχυει οντως ελεγα να παρω κ μια 12μηνη ωστε να εχω για 15μηνες ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...