Προς το περιεχόμενο

Xbox One - Προσφορές


EllhnasEll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω συμφέρει γενικότερα, Προσωπικά ήθελα πάντα να παίξω τα unravel παιχνίδια, τα Peggle 1 και 2 που τα ήθελε η μικρή μου και άλλα. Αν υ\τα αγόραζα digital έστω με 5-6 ευρώ το καθένα πάλι κερδισμένος βγαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 999
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζω στο HotUKDeals για το gta v premium edition 4.99 λίρες αλλά σε άλλους το βγάζει και σε σε άλλους όχι. Στο store εμένα μου το εμφανίζει 5.99€... Δεν το έχω παίξει, νομίζω ότι αξίζει ε;

Δεν νομίζω όταν θα λήξει η ultimate μου να μην παίζει !

Επεξ/σία από foler79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπερα βρήκα τα DS3 σε προσφορά απο κλειδάδικο αλλα είναι region locked σε UK, γνωρίζει κανείς αν είναι όντως region locked ή αν υπαρχει τροπος να το βαλω στον λογαριασμο μου;

 

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/dark-souls-iii-3-xbox-one-uk?mw_aref=8023ef0aa94165947417b567beee956d&utm_currency=EUR&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο xbox one μπορείς να αλλάξεις το region της κονσόλας σου απλά από το μενού της.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4039267/microsoft-store-change-your-country-or-region

 

Λογικά αν αλλάξεις region σε uk λογικά θα τον δεχτεί αλλά θα έχεις πρόβλημα με οτιδήποτε dlc έχει το παιχνίδι γιατί αυτό μάλλον δεν θα το δεχτεί γιατί ειδικά τα dlc είναι region locked ακόμα και αν το παιχνίδι είναι region free.

Όλα αυτά δεν στα λέω σίγουρα μιας και δεν έχω δοκιμάσει κάτι παρόμοιο με αυτό που θέλεις να κάνεις.

Οπότε οτιδήποτε δοκιμάσεις το κάνεις με καθαρά δικό σου ρίσκο.

 

 

Αλλά για να είσαι σίγουρος εγώ θα δοκίμαζα vpn σαν αυτό ώστε όταν συνδεθείς από το pc σου στο λογαριασμό σου να το έχεις βάλει να δείχνει ότι είσαι από Αγγλία.

Κάτι σαν αυτό που κάνουν εδώ για να βάλουν μια Βραζιλιάνικη κάρτα xbox live gold 12 months σε Ελληνικά profiles.

 

Διάβασε κυρίως το 3 ποστ.

 

Πάντως αν αποφασίσεις να το κάνεις και το πετύχεις με κάποιον από τους 2 τρόπους θα ήταν καλό να το αναφέρεις εδώ για να το δουν και  άλλοι που ενδιαφέρονται να κάνουν κάτι παρόμοιο.
 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2020 στις 1:53 ΠΜ, Giannis9700 είπε

Καλήσπερα βρήκα τα DS3 σε προσφορά απο κλειδάδικο αλλα είναι region locked σε UK, γνωρίζει κανείς αν είναι όντως region locked ή αν υπαρχει τροπος να το βαλω στον λογαριασμο μου;

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/dark-souls-iii-3-xbox-one-uk?mw_aref=8023ef0aa94165947417b567beee956d&utm_currency=EUR&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Τι έκανες τελικά δοκίμασες κάποιον τρόπο ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι έκανες τελικά δοκίμασες κάποιον τρόπο ή όχι?

οχι ακομα αν δεν δοκιμασα, αν το κανω θα ενημερωσω το thread για να γνωριζουν και αλλοι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

STREET FIGHTER IV xbox 360 έκδοση που είναι συμβατό και με το xbox one στα 0.79 λεπτά παίδες.. Μόλις το τσίμπησα εγώ.. 

https://marketplace.xbox.com/Product/STREET-FIGHTER-IV/66acd000-77fe-1000-9115-d802434307e1#

Αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nek4d είπε

Ναι αυτό το τσίμπησα και εγώ χθες. Γυρίστε το σε € μην φάτε για μετατροπή νομίσματος από την τράπεζα σας περισσότερο από την αξία του παιχνιδιού

Σε μενα τουλάχιστον ακόμα και μετά από login μου το εμφανιζε σε λίρες.

Επεξ/σία από foler79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2020 στις 1:53 ΠΜ, Giannis9700 είπε

Καλήσπερα βρήκα τα DS3 σε προσφορά απο κλειδάδικο αλλα είναι region locked σε UK, γνωρίζει κανείς αν είναι όντως region locked ή αν υπαρχει τροπος να το βαλω στον λογαριασμο μου;

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/dark-souls-iii-3-xbox-one-uk?mw_aref=8023ef0aa94165947417b567beee956d&utm_currency=EUR&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Το αγόρασα τελικά και δεν με άφηνε να προσθέσω το κλειδί στον λογαριασμό μου, αλλαξα την τοποθεσία του account μου και πάλι τίποτα, μονο με VPN στο UK κατάφερα να το ενεργοποιήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν ολιγης λοιπόν ακόμα και για τα παιχνίδια που είναι για άλλο region πρέπει να συνδεθείς σε αυτό το region που είναι το παιχνίδι locked μέσω vpn.

 

Το θέμα είναι όμως ότι συνεχίζεις να μπορείς να παίξεις κανονικά το παιχνίδι όταν συνδεθείς στη κονσόλα χωρίς καθόλου vpn?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...