Προς το περιεχόμενο

Xbox One - Προσφορές


EllhnasEll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά,

Βρίσκομαι σε αναζήτηση digital key για το Cyberpunk και ψάχνω για την χαμηλότερη τιμή για official κλειδί πριν αναγκαστώ να σκάσω το 70αρι στο MS store.

Λεω για official επειδή δεν θα ήθελα να μπλέξω με VPN, Argentina accounts και τέτοια που βρίσκω φθηνά. Επίσης να δώσω 59-62 ευρώ σε Instant gaming - Cdkeys μου φαίνονται πάρα πολλά για κλειδάδικο. Να κόστιζε 40-45 όπως η PC version να τα δώσω αλλά έτσι προτιμώ να δώσω 7-10 ευρώ πάνω στο MS store και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο).

Συνεπώς κοιτάω πχ. κάτι amazon uk (50 λίρες) ή amazon us ($60) όπου θα μου βγεί η δουλειά κάπου στο 50αρικο και θα είναι και legit. Οπότε ξέρει κανείς τι παίζει με region locking απο amazon US ή UK? Ενεργοποιώ κανονικά το κλειδί ή θέλει τίποτα πατέντες?

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλος official xbox digital key reseller που να συμφέρει και μου διαφεύγει? Ευχαριστώ.

ΥΓ. Btw και στο US MS store είναι στα $60. Είναι πιο εύκολο να το πάρω απο εκεί μήπως?

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 999
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Καλημέρα παιδιά,

Βρίσκομαι σε αναζήτηση digital key για το Cyberpunk και ψάχνω για την χαμηλότερη τιμή για official κλειδί πριν αναγκαστώ να σκάσω το 70αρι στο MS store.

Λεω για official επειδή δεν θα ήθελα να μπλέξω με VPN, Argentina accounts και τέτοια που βρίσκω φθηνά. Επίσης να δώσω 59-62 ευρώ σε Instant gaming - Cdkeys μου φαίνονται πάρα πολλά για κλειδάδικο. Να κόστιζε 40-45 όπως η PC version να τα δώσω αλλά έτσι προτιμώ να δώσω 7-10 ευρώ πάνω στο MS store και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο).

Συνεπώς κοιτάω πχ. κάτι amazon uk (50 λίρες) ή amazon us ($60) όπου θα μου βγεί η δουλειά κάπου στο 50αρικο και θα είναι και legit. Οπότε ξέρει κανείς τι παίζει με region locking απο amazon US ή UK? Ενεργοποιώ κανονικά το κλειδί ή θέλει τίποτα πατέντες?

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλος official xbox digital key reseller που να συμφέρει και μου διαφεύγει? Ευχαριστώ.

ΥΓ. Btw και στο US MS store είναι στα $60. Είναι πιο εύκολο να το πάρω απο εκεί μήπως?

Γιατί δεν παίρνεις gift cards για όποιο store σε βολεύει περισσότερο, να φορτώσεις το λογαριασμό σου με χρήματα και να κάνεις την αγορά κανονικά από το store;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Γιατί δεν παίρνεις gift cards για όποιο store σε βολεύει περισσότερο, να φορτώσεις το λογαριασμό σου με χρήματα και να κάνεις την αγορά κανονικά από το store;

Χμμ για κάνε το πιο λιανά λιγάκι. Ας πούμε το US που λόγω ισοτιμίας έχει χαμηλότερη τιμή. Τι διαδικασία ακολουθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Χμμ για κάνε το πιο λιανά λιγάκι. Ας πούμε το US που λόγω ισοτιμίας έχει χαμηλότερη τιμή. Τι διαδικασία ακολουθώ?

40 το έχει το βραζιλιάνικο 

https://www.microsoft.com/pt-br/p/cyberpunk-2077/bx3m8l83bbrw?lc=1046&wa=wsignin1.0&activetab=pivot:overviewtab

 

 

Επεξ/σία από leo066
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Χμμ για κάνε το πιο λιανά λιγάκι. Ας πούμε το US που λόγω ισοτιμίας έχει χαμηλότερη τιμή. Τι διαδικασία ακολουθώ?

Αγοράζεις us gift card και την περνάς στο λογαριασμό σου. Αν πας απλά να την κάνεις redeem δεν θα την δεχτεί, πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο vpn. 

Να σου πω δηλαδή τι έκανα ακριβώς το Σάββατο. Αγόρασα μία gift card 25 δολαρίων με 18e από το gamivo, μπήκα από τον browser του holavpn (app στο κινητό) και την έκανα redeem στο account. 

Κάποια στιγμή στο παρελθόν πρέπει να είχα βάλει σαν διεύθυνση Alaska, δεν θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής. 

Το us store συμφέρει πάντως γιατί και κερδίζεις από τη διαφορά στην ισοτιμία με τις gift cards και γιατί τα παιχνίδια είναι πιο φθηνά ανεξαρτήτως νομίσματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Έχετε καθόλου εμπειρία με eneba? 

Βλέπω παντού άριστες κριτικές. 

https://www.eneba.com/el/xbox-dark-souls-remastered-xbox-one-xbox-live-key-europe

Προχωρα αφοβα. Οπως και τα Instant gaming/cdkeys κτλ ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/12/2020 στις 7:35 ΜΜ, tolstoy είπε

Έχετε καθόλου εμπειρία με eneba? 

Βλέπω παντού άριστες κριτικές. 

https://www.eneba.com/el/xbox-dark-souls-remastered-xbox-one-xbox-live-key-europe

Πρώτη και τελευταία που αγοράζω από eneba !!!Αγόρασα ps plus 12 μηνών το κλειδί μου γράφει ότι είναι είναι inactive και λέει ότι πρέπει να περιμένω απάντηση από τον προμηθευτή τους αντί να μου το αντικαταστήσουν άμεσα με άλλο  , είχα πληρώσει με PayPal και έχω ανοίξει ticket στο PayPal μιας και δεν βγάζω άκρη με το eneba,το θέμα είναι ότι έχω κολλήσει και είναι σε αναμονή να δω τι θα κάνω ... μεγάλο μπέρδεμα μακριά !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dstelios είπε

Πρώτη και τελευταία που αγοράζω από eneba !!!Αγόρασα ps plus 12 μηνών το κλειδί μου γράφει ότι είναι είναι inactive και λέει ότι πρέπει να περιμένω απάντηση από τον προμηθευτή τους αντί να μου το αντικαταστήσουν άμεσα με άλλο  , είχα πληρώσει με PayPal και έχω ανοίξει ticket στο PayPal μιας και δεν βγάζω άκρη με το eneba,το θέμα είναι ότι έχω κολλήσει και είναι σε αναμονή να δω τι θα κάνω ... μεγάλο μπέρδεμα μακριά !!!

Στο PlayStation μόνο από την Sony.  Παρολίγο να την πάθω κι εγώ με ένα παιχνίδι. Εκεί δεν έχει region και τέτοια. Απλά δεν βγάζεις άκρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/12/2020 στις 7:35 ΜΜ, tolstoy είπε

Έχετε καθόλου εμπειρία με eneba? 

Βλέπω παντού άριστες κριτικές. 

https://www.eneba.com/el/xbox-dark-souls-remastered-xbox-one-xbox-live-key-europe

Εγώ προσωπικά έχω και από τα 2.

Τι εννοώ.

Έχω και μια χαρά επιτυχημένες αγορές και μια χαρά αποτυχημένες.

Για πια από τις δυο θέλεις να μάθεις?

Λογικά για μια από τις αποτυχημένες έτσι για να δεις support του site.

Είχα αγοράσει(Ευτυχώς μικρο ποσό) έναν κωδικό xbox one game pass ultimate - global 1 μήνα.

Και ενώ είδα το κωδικό άμεσα δεν τον δεχότανε με τίποτα το site xbox.com.

Ίσα - ίσα με ενημέρωνε ότι ο συγκεκριμένως κωδικός μάλλον είναι για office 365.

Ενώ έστειλα κανονικά όλες τις φώτος για να ανοίξω ticket στο eneba μου έλεγαν ότι δεν είναι σωστές οι φώτος(Παρόλο που ήταν) και ενώ περίμενα κοντά μια εβδομάδα δεν έλαβα καμία απολύτως απάντηση από το eneba πέρα της παραπάνω.

Τους έστειλα αλλά 2 ticket με διαφορετικές φώτος αυτή τη φορά γιατί οι πρώτες μου λέγανε ότι δεν είναι σωστές γιατί είχα κόψει το σημείο που ήθελαν και δεν είχα κάνει φώτο ολόκληρης της επιφάνειας εργασίας του pc μου.

Στα 2 επόμενα δεν μου απάντησαν καν.

Ευτυχώς επειδή έχω μια άλφα εμπειρία με τέτοιου είδους αγορές πάντα όταν αγοράζω κάτι online φροντίζω να το αγοράζω με Paypal.

Αφού λοιπόν είδα ότι στα επόμενα 2 ticket δεν μου απαντάνε καν έκανα ένα απλό dispute/claim από το Paypal.

Και μάντεψε.

Με το που έκανα το dispute/claim την επόμενη ώρα απάντησαν και στα 2 μου ticket.

Και μου έλεγαν και καλά ότι αν δεν ακυρώσω το dispute claim δεν μπορούν να μου στείλουν νέο κωδικό γιατί δεν τους το επιτρέπει το Paypal(Ιστορίες για αγρίους δηλαδή) τους απάντησα αν δεν μου στείλετε νέο κωδικό που να δουλεύει δεν κλείνω κανένα dispute/claim.

Εντέλει μετά από 4-5 μηνύματα που όλως περίεργος μετά το dispute/claim απάνταγαν μέσα σε μερικές ώρες δεν μου έστειλαν απολύτως τίποτα.

Εντέλει να 'ναι καλά για ακόμα μια φορά το Paypal γιατί μετά από 2-3 εβδομάδες πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι στο Paypal επειδή ήταν αγορά ψηφιακού προϊόντος έστειλα ακριβώς τις ίδιες φωτός που είχα στείλει και στο Eneba από το πρώτο μου ticket και δεν τις είχαν δεχτεί.

Και όλη αυτή την ιστορία δεν την έκανα για τα λεφτά που δεν ήταν πολλά αλλά για το γαμώτο.

Υποθέτω λοιπόν αν κάποιος έχει πληρώσει με κάρτα και του τύχει κάτι με τον κωδικό το πιο πιθανό είναι να χάσει τα λεφτά του και να μην βγάλει άκρη με το Eneba support.

Στις 17/12/2020 στις 12:12 ΜΜ, dstelios είπε

Πρώτη και τελευταία που αγοράζω από eneba !!!Αγόρασα ps plus 12 μηνών το κλειδί μου γράφει ότι είναι είναι inactive και λέει ότι πρέπει να περιμένω απάντηση από τον προμηθευτή τους αντί να μου το αντικαταστήσουν άμεσα με άλλο  , είχα πληρώσει με PayPal και έχω ανοίξει ticket στο PayPal μιας και δεν βγάζω άκρη με το eneba,το θέμα είναι ότι έχω κολλήσει και είναι σε αναμονή να δω τι θα κάνω ... μεγάλο μπέρδεμα μακριά !!!

Ακριβώς εκεί καταλήγω κι εγώ μετά την δυσάρεστη εμπειρία μου με το eneba support.

Από τα χειρότερα support που έχω δει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2020 στις 2:23 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Ρε παλικάρια συγνώμη κιόλας αλλά τι δουλειά έχει το PS plus σε thread για τις XBOX προσφορές?

Κάποιος ρώτησε για εμπειρία αγοράς από eneba , συγνώμη που η εμπειρία που περιέγραψα έτυχε να είναι αγορά κάρτας ps plus ,μάλλον δεν θα έπρεπε να αναφέρω τι αγόρασα για να μην σου κτυπήσει άσκημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει,τυχαινει και καμμια στραβη ρε παιδια,μην τα καταδικαζουμε τα κλειδαδικα με το παραμικρο.

και στο cdkeys που εχω αγορασει 10 φορες περιπου,ετυχε η μια φορα να κατσει λαθος προιον,αλλα με υπομονη

και μεσω email λυθηκε το προβλημα.

Απο προσωπικης αποψης,χωρις να φανει σαν διαφημιση,το μοναδικο κλειδαδικο το οποιο ειναι ΑΨΟΓΟ απο ολες

τις πλευρες(support,κωδικοι,emai κλπ) ειναι το instantgaming στο οποιο εχω αγορασει αρκετα παιχνιδια και συνδρομες

και οι κωδικοι λαμβανονται στο δευτερολεπτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...