Προς το περιεχόμενο

Στις 9 Μαρτίου η νέα παρουσίαση της Apple, αφιερωμένη στο Apple Watch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που ο κόσμος δεν θα καταλάβει ποτέ ειναι τα προϊόντα της apple δεν πουλάνε γιατι ειναι κάτι το μοναδικό ασύλληπτο φοβερό κλπ κλπ...πουλάνε γιατι πολυ απλά ειναι μια εταιρεία που ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ!!!

Το θέμα δεν ειναι τι πουλάω αλλα πως το πουλάω!!!

Δόξα το θεό θύματα υπάρχουν..(κ εγω ειμαι ένα απο αυτά το λέω έχοντας στην κατοχή μου iPhone 5,iPad mini retina,iPod classic)...

 

 

Κοίτα δεν ξέρω για σένα που όπως λες είσαι θύμα αλλά αυτό σίγουρα δεν ισχύει για όλους. 

 

Εγώ έφυγα από htc m8 και πήγα σε iphone 6 επειδή απλά μου άρεσε περισσότερο σαν κινητό, όχι επειδή η Apple μου έκανε πλύση εγκεφάλου με το μάρκετιγκ της για να νομίζω ότι είναι το καλύτερο..

 

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνει ο κόσμος. Ότι οι περισσότεροι παίρνουν κάτι επειδή τους αρέσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Η ουδέτερη στάση που κρατιέται από τους moderators του Insomnia, προσωπικά με ξεπερνά...! <br><br><br>

Να θες να τους πεις fanboys και να μην μπορείς! :) <br><br>

Και για να πω και κάτι επί του θέματος... <br>

"Άπατο θα πάει !"<br><br>

Δηλώνω με βαθιά συγκίνηση ότι είχα την τιμή να postαρω το παραπάνω δεύτερος!

 

Οι mods που λες παίζουν εδώ και μήνες με διάφορες συσκευές του "κακού" android! :P 

sw3.jpg

 

βάλε κάτι παραπάνω, 1.000.000 έχει πουλήσει το pebble μόνο του.

 

Android Wear εννοώ. Αλλά και πάλι, βάλε και το Pebble στο συνολικό νούμερο για όταν έρθει η ώρα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχόλιο που έκανες quote και απάντησες έλεγε ¨Θα ειναι πιστευω η πρωτη φορα στη μετα 2000 εποχη, που η apple θα λανσαρει προϊον και θα εχει μικρη απηχηση¨, όποτε κι εσύ τις πωλήσεις σχολίασες. Γι αυτό απάντησα βάσει πωλήσεων. Όσο για τη λογική, ο καθένας έχει τη δίκη του.

 

Δεν το συνέκρινα με κανένα S4 ούτε και κάποια άλλη συσκευή, το μόνο που σκέφτηκα είναι οι ειδήσεις που είχα διαβάσει για το γεγονός ότι σταμάτησε να κατασκευάζεται, τη μειωμένη υποστήριξή του και φυσικά το ότι δεν το συνέχισε στο 6. Ούτε κουβέντα για πωλήσεις. Ίσως κακό να συμπεράνω ότι το κινητό δεν είχε απήχηση με αυτά τα κρητήρια, αλλά εν μέρει ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόση φαγούρα για το ρολογακι της απλ;

 

Κατα την άποψη μου είναι ένα άχρηστο γκάτζετ, μόνο για γκατζετακηδες και νεωτεριστές. Μπον σουαρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το apple watch θα πουλήσει και θα πουλήσει σαν τρελο. Ο λόγος δεν είναι οτι θα είναι καλύτερο σε χαρακτηριστικά ή σε design, σίγουρα κάποιος κινέζος θα βγάλει τριπλάσια τετραπλάσια specs με μισή τιμή. Ο λόγος είναι οτι η apple θα δημιουργήσει λόγους να το χρειάζεσαι.

 

Τι θέλω  να πω; Δείτε πόσα smartwatches μεχρι τώρα κυκλοφόρησαν. Ολοι σκέφτονται, χχμμ ωραίο αλλά γιατί το χρειάζομαι πέραν του οτι πουλάω μουρη στους φιλους μου και οτι βλέπω καμια αναπάντητη,μηνυμα, που έχω στο κινητό μου; Σωστή παρατήρηση. Και η απαντηση είναι οτι όντως δεν σου χρειάζεται πουθενά.

 

Ε λοιπόν εκει είναι που θα πετύχει η apple. Δεν ξερω τι θα κάνει, δεν ξέρω πως θα το υπολοποιήσει αλλά σίγουρα θα σου δημιουργήσει μια ανάγκη να το αγοράσεις. Αυτό είναι το μυστικό της επιτυχίας της. Αυτό κάνει τόσα χρόνια και πάει μπροστά. Θα δημιουργήσει ενα trend ή μια λειτουργία που θα σου δίνει λόγο να το αγοράσεις γιατι θα κάνει ΑΥΤΟ και οχι λιγο απο το ένα και λιγο απο το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανυπομονώ. Θέλω να δω τι θα είναι αυτό που θα κάνει να θέλει κάποιος τη συσκευή. Τι θα είναι αυτό που θα το κάνει να ξεχωρίσει από τα υπόλοιπα smartwatches που κυκλοφορούν. 

 

… αλλά κρατάω μικρό καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Cook μιλά για πράγματα που οι άλλοι κάνουν αβαβά....

 

"If Snowden did anything for us…then it was to get us to talk more about these things. Our values have always been the same."

 

"We have designed Apple Pay purposely so that we don’t know where you buy something, how much you pay for it, what you bought."

 

 "We don’t read your emails, we don’t read your messages, we find it unacceptable to do that. I don’t want people reading mine!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

People that have worn the Watch say that they take their phones out of their pockets far, far less than they used to. A simple tap to reply or glance on the wrist or dictation is a massively different interaction model than pulling out an iPhone, unlocking it and being pulled into its merciless vortex of attention suck.

One user told me that they nearly “stopped” using their phone during the day; they used to have it out and now they don’t, period. That’s insane when you think about how much the blue glow of smartphone screens has dominated our social interactions over the past decade.

 

The Apple Watch Is Time, Saved

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυναμική του οικοσυστήματος της Apple....

 

Y Media Lab, which creates smartphone and tablet apps for thousands of clients, says that major brands showed no interest in smartwatch apps prior to the announcement of the Apple Watch. The company’s clients include big-name brands like the BBC, Sesame Street, eBay, Disney and Bank of America.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...