Προς το περιεχόμενο

Στις 9 Μαρτίου η νέα παρουσίαση της Apple, αφιερωμένη στο Apple Watch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω όμως να μην ξεχαστείς και να σχολιάσουμε μερικους μήνες μετά τις πωλήσεις του watch. ΟΚ? Και για να έχουμε μέτρο σύγκρισης, να θυμίσω απλά πως μέχρι τώρα τα υπόλοιπα smartwatches έχουν πουλήσει κοντά στα 1.000.000 συσκευές. :)

 

βάλε κάτι παραπάνω, 1.000.000 έχει πουλήσει το pebble μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σχόλιο που έκανες quote και απάντησες έλεγε ¨Θα ειναι πιστευω η πρωτη φορα στη μετα 2000 εποχη, που η apple θα λανσαρει προϊον και θα εχει μικρη απηχηση¨, όποτε κι εσύ τις πωλήσεις σχολίασες. Γι αυτό απάντησα βάσει πωλήσεων. Όσο για τη λογική, ο καθένας έχει τη δίκη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια το καλύτερο marketing το είχε η samsung. Όσοι λέτε άλλους προβατα και έχετε κινητό, ιδιαίτερα high end, της samsung ψαχτείτε για παχύ άσπρο μαλί σε κάποιο σημείο του σώματος σας :).

 

Αφού τελειώσαμε με αυτό ας μιλήσουμε και λίγο για το θέμα του άρθρου.

 

Αν δεν δείξει κάποιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό η apple, και περιοριστεί σε αυτά που μας έχει δείξει ως τώρα, το apple watch θα κάνει συμπαθητικές, αλλά όχι τεράστιες, τύπου iphone, πωλήσεις.

Νομίζω ότι ο στόχος δεν είναι καν αυτός. Η τεχνολογία, μπαταριών/αισθητηρων/αναγνωρισης φωνής των smartwatch έχει ακόμα καιρό για να ωριμάσει. Η apple θα δει πως θα πάει το εγχειρημα και αν υπάρχει σχετική ζήτηση θα ρίξει κι αλλα χρήματα εκεί, αλλιώς πάμε για άλλα.

Έχει πλέον την πολυτέλεια να λανσάρει νέες κατηγορίες προιόντων μόνο ως δοκιμή. Τα λεφτά πάνω στα οποία καθονται τους δίνουν μια σχετική ασφάλεια :).

 

Υπάρχει στην ουρά και παρουσίαση ενός ipad pro φέτος. Λέτε να παρουσιαστει τώρα? (λίγες πιθανότητες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ενα ρεσιτάλ κενού marketing θα είναι. Πάω στοίχημα οτι θα πέσει η φράση "apple reinvents the watch"...

 

Πιο πολύ ταιριάζει το "Apple WATCHes you"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iphone 5C the ultimate potato

Όταν λέμε μικρή απήχηση ειναι κάτι που οι άσχετοι με apple, δεν το ξέρουν.

Δεν περίμενα να έλεγες κάτι διαφορετικό. Για να μαθαίνεις και κάτι που δεν ξέρεις και που θα μπορούσε να δικαιολογήσει την απάντηση στην μικρή απήχηση μετά το 2000 .... Εδώ είσαι http://en.m.wikipedia.org/wiki/Xserve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την 20η Μαρτίου, μάλλον το φόρουμ θα είναι σχετικά φτωχότερο.

 

Πληροφορίες θα υπάρχουν, αλλά ελάχιστότατα τα άτομα που θα μπορούν να αγοράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o is that legit?

 

Είναι μια πιθανότητα αν η κυβέρνηση δεν πάρει μέτρα ... αν πτωχεύσει η χώρα θα είναι μαρτύριο ... ας ελπίσουμε πως δε θα γίνει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον για μη λετε διαφορα , απο φιλο που δουλευει στα κεντρικα στην ιρλανδια το ρολοι εχει ηδη κατι εκατομμυρια προπαραγγελιες .. δεν ειμαι apple fan αν και εχω ακομα ενα παλιο 4αρι note 4 εχω και δε με πολυ τραβαει το εν λογω ρολογακι αλλα αυτη ειναι η αληθεια .. το αν θα ειναι εν τελη μεγαλη επιτυχια θα δουμε αλλα να παει απατο δε.. ειναι τοσο δυνατη η apple se καποιες αγορες που και το ονομα της μονο φτανει.. το iphone c πουλησε πιο πολυ απο το σ4 ? my god .. they are mindless and they live among us.. they are .. fanboyz !

 

παντως , προχθες ειδα ενα air παλιο κιολας .. εκανε θαυματα στο photoshop kai genika πεταγε .. πολυ καλο το λειτουργικο της απλ πραγματικα δε κολαει δε τρεχει περιττα πραγματα ..δε ξερω εντυπωσιαστικα ..ωραια οθονη .. θα ξαναπαρω mac moy fainetai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε απο τις πολλες μετοχες που εχετε οι apple users εδω μεσα, μπουχτισαμε. χααχαχ. Αγοραστε το. Ελπιζω να κανει κανα 400αρι να γουσταρετε. Τουλαχιστον δεν δεχεται καρτα sim, γιατι οι περισσοτεροι που ξερω που εχουν iphone σου λενε "μου δινεις το κινητο σου να παρω τηλ γιατι δεν εχω καρτα!!!!!". Κριμα να γινει αυτο και με το iwatch σας. :) :) Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα smart watch θα βουλιάξουν όπως τα ρολόγια με κινητό τηλέφωνο και οι τηλεοράσεις 3D. 

Ειδικά οι άντρες δεν έχουν πολλά περιθώρια για κοσμήματα. Μόνο το ρολόι και για μερικούς τα μανικετόκουμπα. 

Κάτι ρολόγια κουμπιουτεράκια των 80's, ρολόγια με αισθητήρες των 90's κάτι ρολόγια με κινητό τηλέφωνο δεν γίνανε mainstream. 

Πόσο τεμπέλης είναι ο άλλος που αντί να σηκώσει το τηλέφωνο, θέλει απλά να γυρίζει τον καρπό του. Ίσως αν από θέμα σχεδιασμού καταφέρει κάτι η apple. Έχει όμως να αντιμετωπίσει μεγαθήρια στον χώρο της ωρολογοποιίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...