Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστηκε επίσημα το Samsung Galaxy S6 [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και ενα αλλο θεμα..  Αφορα μόνο οσους πειραζουν τα κινητα,  δηλ λιγους.  Ο exinos,  αν και σαφως καλύτερος του snapdragon.  Μόνο και μόνο που παράγεται σε χαμηλοτερη λιθογραφια,  είναι 100% βεβαιο οτι θερμαινεται λογοτερο, και καταναλώνει λιγοτερο.  Στην πραγματικότητα υποοδηγειται.  Μπορει ανετα να τρεξει σε υψηλότερο χρονισμο απο τον snapdragon. Τοτε θα βγάλει ιδιες θερμοκρασίες και καταναλωσεις.

 Το θέμα ομως ειναι οτι εχει μηδενικη υποστήριξη σε xda..  Ολες οι συσκευές της Samsung με exinos δεν υποστηριζονται καθόλου..  Δεν δίνει τους drivers η Samsung ή κατι τετοιο.. 

Και δε μιλαω θεωρητικα. Στο s5 απο την 1η μερα τρεχω custom. Πρωτα κοιταω τι ρομ υπάρχουν και μετα επιλέγω κινητό. Με το hardware της Samsung και το κατάλληλο, software το κινητο πεταει και με μειωμένη κατανάλωση.  Ουσιαστικα αυτοι οι χρήστες τρωνε πορτα.  Ολο και ποιο πολυ iphonιζει στα αρνητικα. 

Επαναλαμβάνω το κινητο μου αρεσει.  Ειναι οτι ποιο ομρφο και ποιοτικο εχει βγαλει. Επίσης πιστεύω οτι θα παει καλα εμπορικα,  γιατί οπως εχει απόδειξει και η apple,  ο κοσμος ο πολυς κοιτα την εμφάνιση και οχι την ουσια.   Εχω την εντύπωση ομως οτι στρέφεται στο αγοραστικό κοινο της apple..  Βλέπω μάλιστα να μειώνονται οι πωλησεις iPhone.. 

 

Μια χαρα ποικιλια υπηρχε στους xda για το s3 με τον exynos..δεν νομιζω να χαλασει αυτο τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση ομως οτι στρέφεται στο αγοραστικό κοινο της apple.. Βλέπω μάλιστα να μειώνονται οι πωλησεις iPhone..

Θα αρχίσουν όλοι να πουλάνε όσο όσο τα iPhone για να πάρουν το s6. Κλείνει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ποικιλια υπηρχε στους xda για το s3 με τον exynos..δεν νομιζω να χαλασει αυτο τωρα

 

Cyanogen Inc. Announces New 'Brand Identity' And Qualcomm Strategic Partnership

 

 

More importantly, the company has partnered with Qualcomm to make it easier for CyanogenOS to find its way onto more devices.

 

Θα υπάρχει κάποια υποστήριξη σε exynos σίγουρα αλλά με την Qualcomm τα πράγματα θα είναι πολύ ποιο ρόδινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χρονιά της παντοκρατορίας του S4, οι ανταγωνιστές δεν είχαν βάλει SD θύρα στα κορυφαία μοντέλα τους (G2, Z).

LG και Sony κατάλαβαν το λάθος τους και επανέφεραν την θύρα στα επόμενα μοντέλα τους.

Αν το 64άρι δεν είναι σε πολύ ανταγωνιστική τιμή, θα πάει άπατο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην μετάβαση μου απο ios σε android συσκευές ανακάλυψα οτι οι περισσότερες android συσκευές έχουν θέμα με τον ήχο πχ σε συναυλίες και η σειρά Galaxy μέχρι και το s5 έχει θέμα.

 

Είναι κοροιδία να δώσεις ένα σωρό χρήματα για το s6 και ένα iphone 4 να γράφει καλύτερο ήχο.

 

Όσους ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου προσοχή δε θα διαβάσετε σε κανένα review για την απαράδεκτή ποιότητα.

Samsung galaxy S5 awful concert audio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ποικιλια υπηρχε στους xda για το s3 με τον exynos..δεν νομιζω να χαλασει αυτο τωρα

Για το s3, δε γνωρίζω.  Δε θυμάμαι καν οτι το ειχε βγαλει με exinos : Πάμε σε αυτα που γνωρίζω :

Tab s, s5 με exinos, s4 με exinos κλπ: Καμια απο αυτες τις συσκευές δεν εχει σοβαρή custom. Μονο κατι ουσιαστικα original rom που αλλαξαν εικονίδια ή σβησαν και καμια εφαρμογη για να την κανουν ποιο light.  Αυτα λιγα να ξερεις τα κανεις και μονος σου,  δε χρειάζεται rom γι αυτο.  Επισης cyanogen και τετοια καθως και ροκ που βασίζονται σε αυτη,  τιποτα για ολα αυτα.. 

Εχει βουηξει ο τόπος στο xda για την αδυναμία υποστήριξης συσκευων με exinos με αποκλειστικη υπαιτιοτητα της Samsung.  Αν αυτο αλλαξει,  δε θα μου λείψει καθόλου ο snapdragon. Αλλα με την γραμμη που δείχνει να ακολουθεί η Samsung,  δε θα στοιχηματιζα γι αυτο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζω παιδιά πως το galaxy s3 ηταν το καλύτερο της σειρας s. μετά το note 2 ο κοσμος πηγε στην σειρα note που χωρις λογια είναι η καλύτερη σειρά της Samsung με note 2,3,4 να είναι το ενα καλυτερο απο το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χρονιά της παντοκρατορίας του S4, οι ανταγωνιστές δεν είχαν βάλει SD θύρα στα κορυφαία μοντέλα τους (G2, Z).

LG και Sony κατάλαβαν το λάθος τους και επανέφεραν την θύρα στα επόμενα μοντέλα τους.

Αν το 64άρι δεν είναι σε πολύ ανταγωνιστική τιμή, θα πάει άπατο.

Δεν πρόκειται για λαθος.  Ξερανε πολύ καλα τι κανανε.  Λέγεται μάρκετινγκ.  Βγαζεις κατι με ελλείψεις για να καλυψεις αυτη την έλλειψη / αναγκη στο μελλον και να ξαναπουλησεις.  Ο στόχος δεν ειναι να ξεπουλησεις μια φορα,  αλλα να πουλας απο λιγο (ή περισσότερο)  συνέχεια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κανείς δεν συζητάει το γεγονός ότι υποσχεθήκανε ακόμα και οι ίδιοι NO LAG !!

 

Και όντως λίγο που είδα το software, το έχουν καθαρίσει πολύ........!

 Εγω αντίθετα κάτι βίντεο που ειδα,  ειχε lag σαν μονοπυρινο, αλλα προφανώς κατι δεν πηγαινε καλα με το software..  Δεν υπάρχει καμια περίπτωση να παει ετσι οπως φαινόταν.  Εδω σκοτώνει το s5, ειδικά αν του αφαιρεσεις το bloatware της Samsung. Εδω που δεν υπάρχει ηδη,  και με καλύτερο cpu δε νομίζω οτι τίθεται τετοιο θέμα.. 

 Τα μονα θέματα είναι η μπαταρία και η sd.  Αν ειχε και αυτα δε νομίζω να γκρινιαζε κανεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καιρο εδω διαβαζω αυτα που λενε αρκετοι περι πλαστικου και οτι θελατε αλουμινιο. Ε σας το εδωσε. Υποσχεθηκαν ασυρματη φορτιση, την εχουμε, υποσχεθηκαν υψηλοτερη αναλυση, την εχουμε. Οκ κακως εβγαλαν την υποστηριξη msd αλλα για την μη αποσπωμενη μπαταρια μαλλον δεν γινοταν να μην συμβει κατι τετοιο λογω των features που εχει πλεον.

 

Διαμαρτυρεστε περι αδιαβροχου, λες και οσοι εχετε το s5 το πετατε καθε μερα σε ενα ποτηρι γεματο μπυρα/κοκα κολα κτλ,  και μετα το ξεπλενετε κατω απο την βρυση.....Ειναι σχεδον σιγουρο πως αν συμβει το ατυχημα, το αδιαβροχο δεν θα σας σωσει...

 

Απλα μην τα μηδενιζουμε ολα.

 

Πολυ hate ρε guys για το τιποτα. Οτι και να κανει η Samsung ειναι fail, οτι κανει η Apple ειναι ''πρωτοτυπια'' και σχεδιαστικη ''επανασταση''.

 

 

Δυο μετρα και δυο σταθμα με λιγα λογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το μεγαλυτερο τους ομως σφαλμα και νομιζω πως οταν το καταλαβουν θα γυρησουν στα παλια λημρρια,ειναι η επιλογη τους για exynos.τα note με Snapdragon και υποσυστημα adreno τσουλανε πολυ πιο ανετα.αφησανε την πιο δοκιμασμενη σειτα chipset για να κανουν την μαγκια τους.

Κορεατες αεριστητε λιγο ρε να δουμε αν φυσαει!!!!

με μια προταση θα ζησει στην σκια του iPhone 6

πες μου πως κανεις πλακα .ο exynos είναι μακραν καλυτερος του σναπ πως σου ηρθε ότι τσουλάνε καλυτερα?ισα ισα το αντιθετο συμβαινει.Αυτό που κανανε με τον exynos είναι μακραν ότι καλυτερο εχουν κανει λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου πως κανεις πλακα .ο exynos είναι μακραν καλυτερος του σναπ πως σου ηρθε ότι τσουλάνε καλυτερα?ισα ισα το αντιθετο συμβαινει.Αυτό που κανανε με τον exynos είναι μακραν ότι καλυτερο εχουν κανει λολ

links?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...