Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστηκε επίσημα το Samsung Galaxy S6 [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα αυτό και είμαι 100% κομπλέ με 130 ευρώ. Λεφτά μπορεί να έχω αλλά όχι για πέταμα. http://www.xiaomishop.com/144-xiaomi-redmi-note-4g-lte-martphone.html

Σωστός! Εγώ έχω το Redmi Note 3G το δίκαρτο και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Για 140€ που το πήρα είμαι άρχοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να βλέπω το iphone 6  με το logo της Samsung... Μπραβο Samsung..!! τους βλέπω να ξαναπληρώνουν φορτηγά με 5λεπτα και 10λεπτα......


Απαπαπα!!! Δεν βγαίνει σε pal χρώματα (ένα ασημί, ένα λευκόχρυσο, ένα ...μπορντοροδοκκόκινο...!!!) ...ασε που φαίνεται και από την οθόνη ότι είναι κινέζικο, κάνει μπαμ δηλαδή ...ακου εκεί 5,5 τσιν τσον!!!! 

 

Τωρα χωρίς πλάκα... τα "σπαει" το κινητάκι σου! well done!

Η Xiaomi  είναι μακράν πλέον απο της καλύτερεσ και πιο αξιόπιστες εταιρείες. Εχω το mi4 και μου προσφέρει όσα προσφέρουν τα flagship των υπολοίπων εταιρειών αλλά στην μισή τιμή και εκτος αυτού με μπαταρία 3100 mA βγάζω άνετα 3 μέρες, όταν με την ίδια χρήση σε Galaxy s4-s5 kai se Lg G2 kai G3 εβγαζα μία άντε μαξ μιάμιση μέρα..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.androidpolice.com/2015/03/02/galaxy-s6-achieves-monstrously-high-benchmark-scores-leaves-htc-one-m9-in-the-dust/

 

68000 ο exynos 55333 ο snap.

 

Χαίρομαι, (αν δεν κάναν καμιά τσατσιά στην Samsung). Καιρός είναι να φάει καμιά σφαλιάρα η Qualcomm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κάρτα μνήμης και αποσπώμενη μπαταρία, μου φαίνεται υπερβολικά ακριβό, αν και ποιοτικά είναι εξαιρετικά βελτιωμένο σε σύγκριση με τα προηγούμενα μοντέλα της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.androidpolice.com/2015/03/02/galaxy-s6-achieves-monstrously-high-benchmark-scores-leaves-htc-one-m9-in-the-dust/

 

68000 ο exynos 55333 ο snap.

 

Χαίρομαι, (αν δεν κάναν καμιά τσατσιά στην Samsung). Καιρός είναι να φάει καμιά σφαλιάρα η Qualcomm. 

Μεγάλη διαφορά, είδα και τα αναλυτικά αποτελέσματα. Λες να κλέβει ξανά;

 

Από την άλλη, εγώ εννοούσα λινκς από τα μέχρι σήμερα benchmarks στην ίδια samsung συσκευή (note2, note3, s4, s5 κλπ) που δείχνουν ότι ο exynos ξεπερνάει σε επιδόσεις τον snapdragon, γιατί όπου και να κοίταξα δε βρήκα κάτι που να λέει κάτι τέτοιο. Πάνω-κάτω τις ίδιες επιδόσεις είχαν μέχρι σήμερα. Το τί κάνει στο Antutu ο exynos του S6 σε σχέση με τον 810 του M9, είναι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαινω γιατι κραζουνε.το κηνητο απλα μαμαει τουλαχηστον δε θα χρειαζετε να κουβαλας μπαλαντεζα για να μη μενεις απο μπαταρια .α και η samsung εχει αναλαβει τα μησα τσιπ απολης της παραγωγης της apple A9.και ισως και της lg.ειναι η πρωτη εταιρια παγκοσμιος που εβγαλε τη πιο γρηγορη 4gb ram και τα τσιπ 14nm μιας που ολα μεχρι σημερα ειναι στα 20nm.και η πλακα ειναι οτι πριν μια βδομαδα ανακοινωσε οτι εβγαλε 10nm!!!!που αυτο ουτε να το φανταστουνε καποιοι.ερε τσοντα που θα δουμε στις συγκρησης!ο exynos ειναι κλασματα πιο αργος απο sd αλλα ειναι καλυτερος στα γραφηκα.και μπορει η καμερα να προεξεχει γιατι φοραει πανω μαμο τους αισθητηρες.και μεχρι τωρα στις φωτο τα σαμσουνκ ειναι μπροστα απολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καιρο εδω διαβαζω αυτα που λενε αρκετοι περι πλαστικου και οτι θελατε αλουμινιο. Ε σας το εδωσε. Υποσχεθηκαν ασυρματη φορτιση, την εχουμε, υποσχεθηκαν υψηλοτερη αναλυση, την εχουμε. Οκ κακως εβγαλαν την υποστηριξη msd αλλα για την μη αποσπωμενη μπαταρια μαλλον δεν γινοταν να μην συμβει κατι τετοιο λογω των features που εχει πλεον.

 

Διαμαρτυρεστε περι αδιαβροχου, λες και οσοι εχετε το s5 το πετατε καθε μερα σε ενα ποτηρι γεματο μπυρα/κοκα κολα κτλ,  και μετα το ξεπλενετε κατω απο την βρυση.....Ειναι σχεδον σιγουρο πως αν συμβει το ατυχημα, το αδιαβροχο δεν θα σας σωσει...

 

Απλα μην τα μηδενιζουμε ολα.

 

Πολυ hate ρε guys για το τιποτα. Οτι και να κανει η Samsung ειναι fail, οτι κανει η Apple ειναι ''πρωτοτυπια'' και σχεδιαστικη ''επανασταση''.

 

 

Δυο μετρα και δυο σταθμα με λιγα λογια..

Εσυ που το ειδες να γραφουνε "Βγαλε αλουμινενιο design premium και χαλαλι η αποσπομενη μπαταρία,  το μέγεθος της μπαταρίας,  η sd" 

Για τα υπόλοιπα,  αδιάβροχο, αχρηστοι σενσορες κλπ,  δε θα λειψουν σε κανεναν,  κανεις δεν εκραξε γι αυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καιρο εδω ημαστε και τα διαβαζουμε, ολοι αλουμινιο ζηταγανε. Το εκανε. Αυτο λεω. Η msd ειναι η μοναδικη κοτσανα που εκαναν για μενα. Η μη αποσπωμενη μπαταρια τωρα επισης σας πειραζει, ενω τοσες αλλες συσκευες στην αγορα υπαρχουν με ακριβως το ιδιο σχεδιασμο.

 

Καταλαβαινω το οτι ολοι ειχαμε συνηθισει τα samsung να εχουν αποσπωμενη μπαταρια.

 

Ε τωρα αποφασισαν να κανουν κατι αλλο. Αν το αφηναν ιδιο, θα λεγατε οτι δεν υπαρχει ουτε μιση σχεδιαστικη αλλαγη απο το s3 εως και τωρα.

 

Τα διαβαζω τοσα χρονια εδω αυτα..Δεν υπερασπιζομαι ουτε ειμαι μετοχος καμιας Samsung αλλα οτι και να κανει το βλεπετε αρνητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη διαφορά, είδα και τα αναλυτικά αποτελέσματα. Λες να κλέβει ξανά;

 

Από την άλλη, εγώ εννοούσα λινκς από τα μέχρι σήμερα benchmarks στην ίδια samsung συσκευή (note2, note3, s4, s5 κλπ) που δείχνουν ότι ο exynos ξεπερνάει σε επιδόσεις τον snapdragon, γιατί όπου και να κοίταξα δε βρήκα κάτι που να λέει κάτι τέτοιο. Πάνω-κάτω τις ίδιες επιδόσεις είχαν μέχρι σήμερα. Το τί κάνει στο Antutu ο exynos του S6 σε σχέση με τον 810 του M9, είναι κάτι άλλο.

Πάντως από τότε που βγήκαν τα νέα ότι κλέβει σε benchmarks, δεν ακούστηκε τίποτα. Ούτε στο note 4 ακούστηκε κάτι, άρα πιστεύω πως έβαλε μυαλό. Ας περιμένουμε να δούμε τα τεστ με το τελικό λογισμικό.

 

 

Τοσο καιρο εδω ημαστε και τα διαβαζουμε, ολοι αλουμινιο ζηταγανε. Το εκανε. Αυτο λεω. Η msd ειναι η μοναδικη κοτσανα που εκαναν για μενα. Η μη αποσπωμενη μπαταρια τωρα επισης σας πειραζει, ενω τοσες αλλες συσκευες στην αγορα υπαρχουν με ακριβως το ιδιο σχεδιασμο.

 

Καταλαβαινω το οτι ολοι ειχαμε συνηθισει τα samsung να εχουν αποσπωμενη μπαταρια.

 

Ε τωρα αποφασισαν να κανουν κατι αλλο. Αν το αφηναν ιδιο, θα λεγατε οτι δεν υπαρχει ουτε μιση σχεδιαστικη αλλαγη απο το s3 εως και τωρα.

 

Τα διαβαζω τοσα χρονια εδω αυτα..Δεν υπερασπιζομαι ουτε ειμαι μετοχος καμιας Samsung αλλα οτι και να κανει το βλεπετε αρνητικα.

Για την μπαταρία τους καταλαβαίνω εν μέρει αλλά δε τους δικαιολογώ. Με το S6 βλέπουμε ότι κάναν μια στροφή προς το design αγνοώντας την λειτουργικότητα και χρησιμοποίησαν και μια ηλίθια δικαιλογία, ότι φορτίζει γρήγορα. Σε 1 μιση χρόνο που η μπαταρία θα έχει το 70% των επιδόσεων τι να το κάνω; Ναι, πάρω και ένα charger pack, επειδή θέλαν μεγαλύτερη ομορφιά και εν τέλει να κουβαλάω παραπάνω πράγματα; Μην μιλήσω για αυτούς που η 1 μπαταρία δεν τους είναι αρκετή. Μπορώ όμως να τους το δώσω για την sd αρκεί η διαφορά τιμών να μην είναι μεγάλη.

 

Ας δούμε όμως προς τα που το πάει η Samsung. Ας είναι τουλάχιστον φιλική προς τους devs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε 6 μήνες οποιοσδηποτε επεξεργαστής arm έχει ήδη βγει, παλιώνει. Άργος και αδύναμος θα ειναι και ο δικός μου επεξεργαστής στο iPad air 2 που αγγίζει τα 60000 στο Antutu, μπροστά στο νέο iPad Air 3 που θα βγει σε περίπου έξι μήνες ( αν δεν έχει βγει κανένα pro νωρίτερα ).

Αν παιρνεται κάτι με σκοπό να βγαίνει πρωτο στο Antutu, τότε πρέπει να το αλλάζεται κάθε 6 μήνες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Η Shamesung επί το έργον... παλιά της τέχνη κόσκινο μιας και έχει κάνει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν με πληρωμένους bloogers.

 

Samsung caught hiring 'fans' to attend S6 press conference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ούτε στην Κορέα δεν το αγοράζουν το S6.... είναι που έχει brand loyalty η Samsung από τις δήθεν πληρωμένες εκθέσεις σε διαφημιστικές φίρμες. Δεν κοιτάτε μερικοί που εδώ και 6 οικονομικά τρίμηνα έχει φτάσει μέχρι και σε 60% απώλειας εσόδων του τμήματος mobile. Btw το Edge κοστίζει περί τα 900 ευρώ και μερικοί έχουν το θράσος να μιλάνε για το iPhone. 

 

At stores in Seoul, a weak response to the Galaxy S6

 

We’ve had more customers come in thanks to the Galaxy S6, but no one has bought it yet. We have plenty of phones in stock, but we’re only allowed to carry 10 of the Galaxy S6 Edge Gold. If it were me, I’d buy the iPhone 6. The Galaxy S6 battery runs out quickly, and you also have to pay extra for the wireless charging pad.

“At the mobile phone shops in Seoul’s Yeongdeungpo district that a Hankyoreh reporter visited on Apr. 16, shopkeepers recommended Apple’s iPhone 6 over Samsung Electronics’ Galaxy S6,” Lee Jeong-hoon reports for The Hankyoreh. “Outside all of the stores, posters were up announcing that the Galaxy S6 was in stock. Inside the stores, though, shopkeepers admitted that customers were just not that interested.”

“One week since the Galaxy S6 and the Galaxy S6 Edge were launched, the initial market response has been tepid. ‘The response is better than with the Galaxy S5, but it’s not as strong as the iPhone 6,” said a source at one telecom,” Lee reports. “A representative at Samsung Electronics had little to say.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...