Προς το περιεχόμενο

φυμωση-περιτομη


katana123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικα αν την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο,ικα η επεμβαση ειναι δωρεαν αλλα γνωμη μου ειναι αν εχεις την οικονομικη ανεση να την κανεις σε ιδιωτικη κλινικη στην οποια σιγουρα θα σε προσεξουν καλυτερα ,γυρω στα 500 αν θυμαμαι καλα ειχα δωσει εγω και ο εοπυυ καλυβει το 30% της κλινικης.

δεν έχει κανένα λόγο να πάει σε ιδιωτικό νοσοκομείο χωρίς ιδιωτική ασφάλιση, θα τον σκίσουν στα έξοδα.. δεν πάει μόνο 500αρικο που λες, μπορεί  να πάει για πλάκα πάνω από 2χιλιαρο

 

μιλάμε για επέμβαση της πλάκας με τοπική που πας και φεύγεις, δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις με ιδιωτικό 

 

χαίρεται
επειδή είδα πως το forum ασχολείται και με ιατρικά θέματα είπα να ποστάρω μιας και στο "ιατρονετ" πήρα τραγική απάντηση για το θέμα μου....
λοιπόν έχω φίμωση και θέλω να κάνω περιτομή(και να μην είχα, πάλι ήθελα)λοιπόν το ερώτημα μου είναι αν η ασφάλιση ικα μου καλύτει τα έξοδα της επέμβασης (?) και αν ναι καλύπτει νυστέρι η και λέιζερ?και θα πρέπει πρώτα να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο του ικα η πως έχει το θέμα?
ευχαριστώ πολύ!!!

 

δεν υπάρχει πουθενά νυστέρι για αυτά τα πράγματα από όσο ξέρω στις μέρες μας.. 

 

επίσης ψάξε βρες κάνα γιατρό της προκοπής μη πας όπου βρεις και στο κάνει τέρας (όχι ότι είναι κάτι όμορφο, αλλά γίνονται και μαλακίες)

όλοι οι γαμιάδες εδώ μαζεύτηκαν?

εγώ πάντως αν και περιτμημένος δε προσφέρομαι να πηδήξω κανέναν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα φίλος την έκανε πρόσφατα σε κλινική με 500 και μέθη μέσα που κάποτε πήγαινε χιλιάρικο. Ωραία δουλειά, κέντημα ;).

 

Γυμναστήριο πάλι που έκανε ένας και με ρωτούσε σάουνα 200 του πήγε σε ιατρείο αθήνα με τοπική και ήταν μια χαρά. Ήταν πρησμένος ακόμη επειδή ήταν πρόσφατο (και κακώς μπήκε σάουνα βασικά) αλλά καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ιατρείο περιτομή δε μου ακούγεται πολύ σωστό, είναι επέμβαση που θέλει χειρουργείο, ουρολόγο, αναισθησία κτλ, δεν είναι για ιατρείο

 

ο χαλινός ναι μπορεί να γίνει σε ιατρείο, εγώ σε ιατρείο είχα κάνει

 

αλλά η περιτομή δε παίζει να έγινε σε ιατρείο και η τιμή που μου λες πιο πολύ για χαλινό μου κάνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι είναι,

δεν λέει σε ιατρείο, θέλει κλινική.

 

qsis κάνε μας κανένα review του εργαλείου μετά την ανάρωση,

το μετάνιωσες?

γουστάρεις με την διαφορά?

Πόση ήταν η συνολική διάρκεια της αποθεραπέιας τελικά.

 

Εγώ ακόμα δεν μπήκα στην διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορουσα να κάνω διαφορετικά οπότε δεν υπήρχε θέμα μετάνοιας, έπρεπε να γίνει

 

Τώρα είναι πλήρως λειτουργικό, αλλά ακόμα είναι στην ανάρρωση με την ευρεία έννοια, νιώθω δηλαδή ακόμα ενοχλήσεις αν το ζορισω ώρα, αλλά όχι κάτι που να προβληματίζει φοβερά

 

Θέλει μήνες για να πάρει τη τελική μορφή του, οπότε απλά περιμένω.. Δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό πλέον πάντως, όλα καλά.

 

Όπως είχα πει εγώ στις 5 βδομάδες επέστρεψα στα καθήκοντα μου κανονικά, αλλά διάφορα με το πέρασμα του καιρού παρατηρώ διαρκώς από μέρα σε μέρα (προς το καλύτερο στο θέμα της ανάρρωσης)

Θέμα γουσταρισμου δεν υπάρχει από μεριά μου, της γυναίκας της αρέσει οπότε εμένα μου περισσεύει, εγώ απλά χαίρομαι που μπορώ να κάνω πάλι τα δικά μου

 

Το θέμα είναι να μπορείς να λειτουργείς απροβλημάτιστα αν προκύψει πρόβλημα και αν αυτή είναι η μόνη λύση, απλά πρέπει να το δεχτεις και να το υποστείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι είναι,

δεν λέει σε ιατρείο, θέλει κλινική.

Υπερβολές :) Ο τύπος που σας έλεγα μου είπε 25 λεπτά ακριβώς πήρε. Αν θελει κανεις pm για στοιχεία γιατρού.

 

 

Η καθημερινή ενόχληση από την τριβή στην εκτεθιμένη βαλανο ξεπεράστηκε εύκολα?

Αν έχεις φίμωση σε τρελαίνει για 20 μέρες. Αν δεν εχεις πρόβλημα (όπως εκανα εγώ για αισθητικούς λόγους) δεν σε ενοχλεί. Άντε να καυλώνεις για καμιά βδομάδα, μετά το ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε με πείσατε και εμένα. Τόσο καιρό ήθελα να κάνω και δεν μου την έκανε ο ουρολόγος που πήγαινα. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, τα ράμματα δεν παίζει να σκιστούν αν σηκωθεί τις πρώτες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθημερινή ενόχληση από την τριβή στην εκτεθιμένη βαλανο ξεπεράστηκε εύκολα?

Αδιάφορο

Υπερβολές :) Ο τύπος που σας έλεγα μου είπε 25 λεπτά ακριβώς πήρε. Αν θελει κανεις pm για στοιχεία γιατρού.

 

 

Ο τύπος ή λέει μουφες ή δε καταλαβες τι σου είπε

 

Αν έχεις φίμωση σε τρελαίνει για 20 μέρες. Αν δεν εχεις πρόβλημα (όπως εκανα εγώ για αισθητικούς λόγους) δεν σε ενοχλεί. Άντε να καυλώνεις για καμιά βδομάδα, μετά το ξεχνάς.

Εεε;

Άντε με πείσατε και εμένα. Τόσο καιρό ήθελα να κάνω και δεν μου την έκανε ο ουρολόγος που πήγαινα. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, τα ράμματα δεν παίζει να σκιστούν αν σηκωθεί τις πρώτες μέρες;

Αν δε στα ραψει σωστά θα σκιστούν

 

Αν ο γιατρός δε στο προτείνει γιατί θες να κάνεις; Ή αν δεν τον εμπιστεύεσαι γιατί δε πας να πάρεις και άλλου γνώμη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...