Προς το περιεχόμενο

φυμωση-περιτομη


katana123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά πιστεύω οτι το βιώνεις αν όχι αρνητικά τότε σίγουρα συντηρητικά γιατί ουσιαστικά σου επιβλήθηκε. Επίσης το οτι ειχες κάποια πάθηση προφανώς έκανε την επούλωση πιο δύσκολη. Από άτομα που είχαν φίμωση πχ, επειδη ειναι πρακτικά πρώτη φορά στη ζωή τους που το κεφάλι έμεινε γυμνο ακούω να τους τσούζει για κάνα μήνα και ζορίζονται.

 

Εγώ είχα 11 ράματα και πολύ αραιά (σε φάση που με ανησυχούσε), δεν είχα πρήξιμο, δεν με πονούσε όταν είχα στύσεις. Το λες σίγουρα παράξενη και άβολη αίσθηση αλλά όχι πόνο).

 

Απο τη δική μου σκοπιά το βίωσα σαν κάτι γαμάτο να στο πω έτσι. Πήγαινα τόσο καιρό με άντρες με περιτομή και μου άρεσε πολύ αυτό που έβλεπα και ένιωθα και προφανώς το έζησα πιο θετικά.

 

Αυτό που λέτε περί ευαισθησίας δεν ισχύει. Παρότι έχω διαβάσει και ιατρικές μελέτες για το θέμα, ναι θεωρητικά θα έπρεπε να νιώθεις λιγότερο αλλά βρίσκω ότι το εργαλείο αναπληρώνει σε άλλες περιοχές με το παραπάνω. Όταν τελειώνω μέσα σε άλλο άτομο η αίσθηση ειναι τόσο έντονη που ζαλίζομαι. Είναι σα μικρό εγκεφαλικό. Δεν έχει καμία σχέση με τις ιστορίες αναισθησίας που διαβάζω.

 

Εν πολλοίς νομίζω ότι αυτό που βιώνει ο κάθε άντρας σαν αποτέλεσμα ειναι σε μεγάλο βαθμό αυτοεπληρούμενη προφητεία της ψυχικής διάθεσης με την οποία μπήκε σε αυτή τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα μου έκανε αραιά ράμματα και αυτό βοήθησε την επούλωση αρκετά, μάλιστα δε το συνήθιζε σε μένα "πειραματίστηκε" κατά μία εννοια   :lol: γιατί του το είχε προτείνει συνάδελφος του

 

η πάθησή μου ήταν άσχετη με την επούλωση (η οποία επούλωση όπως ανέφερα ήταν πολύ καλή και γρήγορη, σε 5 βδομάδες έκανα πάλι σεξ άλλωστε σε full speed) , στενό ατροφικό λειχήνα είχα στο πάνω μέρος του δέρματος, στην άκρη (αυτοάνοσο είναι αυτό) το οποίο μου το πήγαινε σιγά σιγά για φίμωση και κατά το σεξ είχα αμυχές και γενικότερη ταλαιπωρία 

 

αφού δοκίμασα κορτιζονούχο (από φίλο δερματολόγο) και κοροϊδεύτηκα με αυτό για λίγο καιρό παραπέμφθηκα σε ουρολόγο ο οποίος χωρίς πολλά πολλά μου είπε ότι πρέπει να γίνει αυτό, γιατί όσο το άφηνα  δεν είχα πολλές πιθανότητες να δω βελτίωση

 

αφαιρέθηκε η προβληματική περιοχή, δεν αφαιρέθηκε επιπλέον περιττό δέρμα και όλα καλά

 

για την αίσθηση ξαναλέω, άμα κάποιος έχει φουλ ενεργή σεξουαλική ζωή χάνει έτσι κι αλλιώς αίσθηση στη βάλανο με τα χρόνια και έχει τη κερατινοποίηση που υποτίθεται ότι θα του επιφέρει η περιτομή.

εγώ έκανα στα 30+ μου, οπότε τι να μου πει..

αν ήταν 10 χρόνια πριν να το συζητούσαμε 

 

αίσθηση χάνεις σίγουρα από το δέρμα που αφαιρειται, αλλά και πάλι ούτε χάνεις πλήρως αίσθηση, είναι ανάξιο λόγου αυτό το θέμα

 

αν κάποιος γενικά είναι υπερευαίσθητος ίσως να κάνει διαφορά (στη διάρκεια του) , εγώ που εδώ και τόσα χρόνια είχα γίνει έτσι κι αλλιώς αναίσθητος και χοντρόπετσος (όπως σχολίασε και ο γιατρός όταν πετσόκοβε) δεν παρατήρησα ιδιαίτερη διαφορά στη γενικότερη φάση

 

το μόνο που παρατήρησα και δε μπορώ να εξηγήσω είναι πιο έντονη στύση συνολικά

 

στην αρχή πίστευα ότι είχε να κάνει με την αποχή μου, όμως γενικά βλέπω ότι αυτό συνεχίζει

 

επίσης και η γυναίκα λέει ότι έχει καλύτερη αίσθηση για εκείνη, αλλά και πάλι δε μπορώ να καταλάβω γιατί 

 

τέσπα, αφού όλοι είμαστε χαρούμενοι αυτό μετράει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

εκεινος ο mikarj ποσο απελπισμενος κ κομπλεξικος πρεπει να ειναι.εχει φταιξει account παντου απο ιατρικα σαιτ μεχρι το ινσομνια και οπου στα θει κ οπου βρεθει μιλαει για την περιτομη κ ποσο καλη ειναι.να προσεχετε....σας στελνει σε κομπογιανητες,παρολου τις γνωσεις...που διαταμπανιζει παντου που εχει...με οποιον τ εχει καλα σε στελνει αντοιστοιχως καλυτερα να ρωτησεις κ ν το ψαξεις μονος σου παρα αυτον.προσοχη μεγαλη γκαιζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ανασταίνω το νήμα, για να σας ρωτήσω, είχατε θέμα με οίδημα μετά το χειρουργείο; Είμαι στη 6η μέρα και σήμερα μου εμφανίστηκε πρήξιμο και υγρό μαζεμένο. Δευτέρα θα πάω στον γιατρό απλά θέλω να μ πείτε αν είναι φυσιολογικό να παρουσιαστεί οίδημα μετεγχειρητικά και πως αντιμετωπίζεται; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...