Προς το περιεχόμενο

φυμωση-περιτομη


katana123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή βλέπω πως έχει πέσει ανταγωνισμός να υπενθυμίσω στο κοινό πως ο τριμέγιστος Τόξος σας είναι τετράωρος κ άμα λάχει βγαίνει κ κανονικό 8ωρο.

 

Άλλο ένα συν της περιτομής.Ψηθήτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

 

χαίρεται
επειδή είδα πως το forum ασχολείται και με ιατρικά θέματα είπα να ποστάρω μιας και στο "ιατρονετ" πήρα τραγική απάντηση για το θέμα μου....
λοιπόν έχω φίμωση και θέλω να κάνω περιτομή(και να μην είχα, πάλι ήθελα)λοιπόν το ερώτημα μου είναι αν η ασφάλιση ικα μου καλύτει τα έξοδα της επέμβασης (?) και αν ναι καλύπτει νυστέρι η και λέιζερ?και θα πρέπει πρώτα να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο του ικα η πως έχει το θέμα?
ευχαριστώ πολύ!!!

 

εχουν υπαρξει και αλλα θρεντς εδω για την περιτομη, κανε μια αναζητηση και θα βρεις αρκετες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε στα ραψει σωστά θα σκιστούν

Αν ο γιατρός δε στο προτείνει γιατί θες να κάνεις; Ή αν δεν τον εμπιστεύεσαι γιατί δε πας να πάρεις και άλλου γνώμη;

 

Τύπε δλδ υπάρχει γιατρός που προτείνει πλαστικά βυζγιά στα μουνέτα; Δεν πάω για γνώμη δρομολογήθηκε το θέμα, πάω την παρασκευή σε κανένα νοσοκομείο να δω τι θα μου πούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φίμωση είναι ιατρικός λόγος, εκεί κάνεις αυτό που σου προτείνει ο γιατρός

 

Το να θες να το κάνεις για αισθητικούς λόγους είναι ανούσιο και τσαμπα η ταλαιπωρία, δεν υπάρχει κανένα νόημα

 

Και φυσικά υπάρχουν και οι θρησκευτικοί λόγοι που στις μέρες μας εχουν όσο νόημα έχει να σημαδεύεις ζώα με πυρωμένο σίδερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπε δλδ υπάρχει γιατρός που προτείνει πλαστικά βυζγιά στα μουνέτα; Δεν πάω για γνώμη δρομολογήθηκε το θέμα, πάω την παρασκευή σε κανένα νοσοκομείο να δω τι θα μου πούν.

 

Τα πλαστικά βυζιά δεν είναι αναγκαιότητα από άποψη υγείας. Το άλλο σε κάποιες περιπτώσεις είναι.

Με πρόλαβε ο qsis.

 

Αν δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα, γιατί να πας να το κόψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πλαστικά βυζιά δεν είναι αναγκαιότητα από άποψη υγείας. Το άλλο σε κάποιες περιπτώσεις είναι.

Με πρόλαβε ο qsis.

Εκτός βέβαια αν έχει γίνει μαστεκτομή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός βέβαια αν έχει γίνει μαστεκτομή

 

Που και πάλι δεν πεθαίνεις, απλά συντρέχουν ψυχολογικοί και κοινωνικοί λόγοι.

Σε σοβαρή φίμωση όμως μπορεί να έχει πρόβλημα μέχρι και στο κατούρημα ο αλλος και να τίθεται ζήτημα υγείας.

Πάντως έρχεται κι εμένα η ώρα μου, είχα δεσμευτεί πως όταν βγει αριστερά στην Ελλάδα θα κόψω τον π****ο μου.

Οπότε θα ξεκινήσω να την δρομολογώ την επέμβαση πριν το καλοκαίρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη φίμωση το χειρότερο που μπορείς να παθεις είναι σε στύση να σου μπλοκάρει το αίμα (εφόσον μπορεί να αποκαλυφθεί η βάλανος) και μετα να πρέπει να πας σε νοσοκομειο να στον ρίξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες για την λεγόμενη παραφίμωση:

 

Είναι μια σοβαρή και επείγουσα κατάσταση η οποία οφείλεται είτε στην παραμονή επί ώρες της ακροποσθίας τραβηγμένης προς τα πίσω, είτε στην ύπαρξη φίμωσης. Στην τελευταία περίπτωση, η ακροποσθία κατά τη φάση της στύσης μπορεί με βίαιο τρόπο να ολισθήσει πίσω από τη βάλανο, αλλά λόγω του στενού στομίου να μη μπορεί να επανέλθει στην αρχική της θέση. Το στενό στόμιο δημιουργεί μια δακτυλιοειδή περίσφιξη στο πέος το οποίο εμποδίζει τη φυσιολογική κυκλοφορία του αίματος. Αν αυτό παραμείνει για μεγάλο χρονικό διάστημα μπορεί να προκαλέσει ισχαιμία και νέκρωσης της περιοχής. Η παραφίμωση πρέπει να αντιμετωπίζεται άμεσα από ουρολόγο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θες να το κάνεις για αισθητικούς λόγους είναι ανούσιο και τσαμπα η ταλαιπωρία, δεν υπάρχει κανένα νόημα

Και φυσικά υπάρχουν και οι θρησκευτικοί λόγοι που στις μέρες μας εχουν όσο νόημα έχει να σημαδεύεις ζώα με πυρωμένο σίδερο

 

To ίδιο με τα βυζγιά. Αισθητικοί λόγοι. Το αν κάτι δεν έχει νόημα για σένα δεν σημαίνει πως δεν έχει και για μένα ε.

 

 Τα πλαστικά βυζιά δεν είναι αναγκαιότητα από άποψη υγείας. Το άλλο σε κάποιες περιπτώσεις είναι.

Αν δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα, γιατί να πας να το κόψεις?

 

Ούτε η περιτομή εν προκειμένω. Μου θυμίζεις φάση γιατί να πάει κάποιος να κάνει ένα τατ ξερωγώ; Προφανώς για τους δικούς του λόγους -όποιοι και αν είναι αυτοί-.

Που και πάλι δεν πεθαίνεις, απλά συντρέχουν ψυχολογικοί και κοινωνικοί λόγοι.

Ε αυτό λέμε ντε. Ότι είναι ψυχολογικοί. Θα μου αρέσει περισσότερο -θα γίνω ο συνεχιστής του ρόκκο που πήρε και σύνταξη- και λένε ότι και στις γκομενίτσες αρέσει πιο πολύ (κανά feminsomniac να σχολιάσει?)

Βέβαια ρε παίδες αναρωτιέμαι τώρα, πως άμα χάσεις την αίσθηση στην βάλανο τελείως, πώς απολαμβάνεις το σέξ μετά; Γιατί το να μαμάς σε ρυθμούς perpetuum mobile και δη για καμιά ώρα εικάζω ότι μειώνει την απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει και εγχειριση αλλαγής φύλου να πας να κάνεις, προσωπικά σου δίνω την ευχή μου, απλά στα πλαίσια του thread τονίστηκε πως η επέμβαση είναι απαραίτητη μόνο όταν συντρέχουν λόγοι υγείας. Από κει και πέρα ο καθένας κόβει ότι και όσο θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ίδιο με τα βυζγιά. Αισθητικοί λόγοι. Το αν κάτι δεν έχει νόημα για σένα δεν σημαίνει πως δεν έχει και για μένα ε.

 

 

Ούτε η περιτομή εν προκειμένω. Μου θυμίζεις φάση γιατί να πάει κάποιος να κάνει ένα τατ ξερωγώ; Προφανώς για τους δικούς του λόγους -όποιοι και αν είναι αυτοί-.

Ε αυτό λέμε ντε. Ότι είναι ψυχολογικοί. Θα μου αρέσει περισσότερο -θα γίνω ο συνεχιστής του ρόκκο που πήρε και σύνταξη- και λένε ότι και στις γκομενίτσες αρέσει πιο πολύ (κανά feminsomniac να σχολιάσει?)

Βέβαια ρε παίδες αναρωτιέμαι τώρα, πως άμα χάσεις την αίσθηση στην βάλανο τελείως, πώς απολαμβάνεις το σέξ μετά; Γιατί το να μαμάς σε ρυθμούς perpetuum mobile και δη για καμιά ώρα εικάζω ότι μειώνει την απόλαυση.

δε ξέρω για τη δική σου απόλαυση, για τη γκόμενα πάντως αν βαράς με καλό ρυθμό τόση ώρα είναι στανταρακι η απόλαυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ξαναλέω ότι η αίσθηση στη βάλανο μειώνεται αν είσαι 15 χρονών, αν είσαι καιρό στη δουλειά η διαφορά είναι ανύπαρκτη μιας και έτσι κι αλλιώς χάνεις με το καιρό αίσθηση

 

από κει που χάνεις αίσθηση είναι από το δέρμα που κόβεται το οποίο έχει πολλές νευρικές απολήξεις, εκεί έγκειται όλη η διαφορά και είναι αμέσως αντιληπτή 

 

η βάλανος κλάιν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε στα ραψει σωστά θα σκιστούν

Είναι πιο πιθανό να σκιστεί το δέρμα παρά τα ράματα. Εκτός αν είναι χαλαρά δεμένα ή έχουν περάσει 15 μέρες και είναι διασπώμενα. Ή επίσης αν έχεις πάθει κάποια σοβαρή μόλυνση που τα τρώει, αλλά εκεί θα χεις και άλλα προβλήματα γιατί είσαι βρωμιάρης γενικά.

 

 

Η φίμωση είναι ιατρικός λόγος, εκεί κάνεις αυτό που σου προτείνει ο γιατρός

 

Το να θες να το κάνεις για αισθητικούς λόγους είναι ανούσιο και τσαμπα η ταλαιπωρία, δεν υπάρχει κανένα νόημα

Εγώ φίλε μου πάντως δε το μετάνιωσα καθόλου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Νομίζω το βιώνεις αρνητικά γιατί ουσιαστικά ήσουν αναγκασμένος.

 

 

Με τη φίμωση το χειρότερο που μπορείς να παθεις είναι σε στύση να σου μπλοκάρει το αίμα (εφόσον μπορεί να αποκαλυφθεί η βάλανος) και μετα να πρέπει να πας σε νοσοκομειο να στον ρίξουν

Και να πάθει γάγγραινα από την παραφίμωση (αυτό περιγράφεις) και να καταστραφεί η αιμάτωση στο πέος μόνιμα και να του αφήσει κουσούρι. Καλύτερα περιτομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι όντως πιο πιθανό να την ακούσει το δέρμα παρά τα ράμματα 

 

τώρα για σοβαρή μόλυνση δε νομίζω ότι είναι και τόσο εύκολο πρέπει να είσαι πολύ άτυχος.

εμένα που ήταν ραμμένο σε φάση πιροσκί ( :lol: ) έκανα κάποιο καιρό για να μπορέσω να το πλύνω σωστά, σκέψου δεν είχα το πρώτο καιρό οπτική επαφή με το σημείο που ήμουν κομμένος-κολλημένος (ούτε το έψηνα και πολύ) και δεν έβαζα κάποιου είδους αντισηπτικό και από νερό περνούσαν λίγα πράγματα, οπότε η μπόχα που μάζεψε ήταν ό,τι χειρότερο μου έχει τύχει 

 

 μόλις πήρα το οκ να το τραβάω κάτω για φουλ αποκάλυψη (η οποία γινεται έτσι κι αλλιώς σε πλήρη στύση, για αυτό με είχε περιορίσει ο γιατρός με εξτρά ράμματα)  και βασικά διασπάστηκαν και τα  συγκεκριμένα ράμματα που το κρατούσαν κλειστό και μόνο μέ επίπονη προσπάθεια μπορούσα να κάνω πλήρη αποκάλυψη (ειδικά μέχρι και να αποκτήσει ξανά ελαστικότητα ήταν ένα θέμα) και άρχισα να πλένομαι φουλ το ζήτημα λύθηκε 

 

γενικά είχα καλή επούλωση και γρήγορη θα έλεγα, παρόλα αυτά αν και έχουν περάσει σχεδόν 3 μήνες ακόμα "δένει" 

 

αρνητικός με τη περιτομή δεν είμαι γιατί την έκανα αναγκαστικά, ανέκαθεν ήμουν αρνητικός με αυτή τη διαδικασία και παραμένω αρνητικός όταν γίνεται δίχως λόγο 

 

στα αρχαία χρόνια είχε νόημα να γίνεται στα μωρά για να μην έχουν θέμα με ενδεχόμενη μελλοντική φίμωση, ή επειδή δε πλένονταν εκεί στην έρημο μπορεί με τα χρόνια να ανέπτυσσαν καρκίνο από τη βρώμα που έμενε χρόνια πάνω στη βάλανο

 

στον 21ο αιώνα αυτά τα πράγματα όμως δεν παίζουν, έχει απλά μείνει ως θρησκευτικό κατάλοιπο, το οποίο δε το βλέπω σα παράδοση, το βλέπω σαν ανούσιο ακρωτηριασμό

 

το ότι σε κάποιους μπορεί να αρέσει για αισθητικούς λόγους είναι υποκειμενικό, στο κάτω κάτω για τσουτσούνι μιλάμε :lol: τι το όμορφο έχει ένα τσουτσούνι, αλλά οκ όπως τη βρίσκει κανείς

 

σε ο,τι αφορά το δικό μου θέμα παραμένω αδιάφορος, δεν είμαι ούτε χαρούμενος, ούτε λυπημένος. προέκυψε θέμα και ήταν η πιο ενδεδειγμένη ιατρικά λύση, τέλος. 

 

θα προτιμούσα να μη μου είχε τύχει κυρίως για τη ταλαιπωρία, αλλά δε τα έβαψα και μαύρα. το θέμα είναι να γίνεται η δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...