Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε την Mi Pro Action Camera


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γίγαντα γιαπονεζε!

 

Κινέζος

Απ'την προφορά με καταλάβατε; (τελείως off topic)

 

(on topic) Έχων την GoPro και την Mobius βλέπω πως η δεύτερη έχει αρκετά πλεονεκτήματα αλλά δεν έχει τόσο καλό rolling shutter όσο της GoPro. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν όλες οι Κινεζοκάμερες με αποτέλεσμα το βίντεο σε γρήγορες σκηνές να μην είναι τόσο καλό αλλά σε πιο αργά ή και στατικά πλάνα οι Κινεζιές να έχουν ίδια ή και καλύτερη εικόνα από τις GP. Ελπίζω η Mi Pro να χτυπήσει το μονοπώλιο της GP (με τιμή αδικαιολόγητα υψηλή για την τεχνολογία της)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την προτιμίσω απο την entry gopro.Δεν ξέρω αν οι 155 φτάνουν πάντος.Αλλά απο την άλλη έχει 60fps στα 1080 που για να τα δεις στην gopro πρέπει να σκάσεις ένα 270 για να πας σε 3+

Αξίζει να πω πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την gopro σε όλα πέραν τιμής τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα υπάρχει ήδη για προπαραγγελία σε μπανγκ-γκουντ στα 101€, με μια μικρή επιφύλαξη στο κατα πόσο είναι η αυθεντική (λογικά θα είναι, αλλά με τους κλώνους όλων των προϊόντων γίνεται χαμός... βλέπε sj4000)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μικρές κάμερες δεν έχουν σταμπιλάιζερ. Η διαφορά σταθερότητας που βλέπεις είναι το rolling shutter.

Έχω την Gopro Hero3 black. Κουνιέται το σύμπαν. Ένα καλό βίντεο δεν έχω τραβήξει. Αν το ήξερα θα έπερνα Sony που το έχει standard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...