Προς το περιεχόμενο

TFA tickets - OASA


JimxxZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται, έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή TFA tickets που δημιούργησε ο ΟΑΣΑ για ηλεκτρονική έκδοση εισητηριών για τις αστικές συγκοινωνίες μέσω κινητού τηλεφώνου; Μόλις πριν λίγο το πήρα είδηση και την εγκατέστησα και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη αγορά... Έχει κάποιος εμπειρία από την εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαίρεται, έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή TFA tickets που δημιούργησε ο ΟΑΣΑ για ηλεκτρονική έκδοση εισητηριών για τις αστικές συγκοινωνίες μέσω κινητού τηλεφώνου; Μόλις πριν λίγο το πήρα είδηση και την εγκατέστησα και είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη αγορά... Έχει κάποιος εμπειρία από την εφαρμογή;

 

Μια χαρά λειτουργεί. Αγοράζεις και χρησιμοποιείς τα tickets κανονικά. Απλά ακόμη σε κάθε αγορά σου στέλνει με email 3-4 φορές τις σχετικές αποδείξεις... :)

post-40751-0-15137900-1426072331_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνεται και από εμένα( βασικά ο πατέρας μου). Ναι μια χαρά και επιτέλους μια υπηρεσία να δουλεύει σωστά από την αρχή ως το τέλος.Αλλά καλό θα ήταν να βάλουν και για κάρτες όπως και εγώ να μην χρειάζεται κάθε μήνα να πηγαίνω για ανανέωση. όσο αφορά για τις μειωμένες θα μπορούσαν να βγάλουν ένα κωδικό ετήσιο ή για 6 μήνες όπου να τον καταχωρείς και να πληρώνεις μειωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εξαιρετική εφαρμογή (την έχω δοκιμάσει σε iOS) και δουλεύει μια χαρά. Την χρησιμοποιώ από τότε που βγήκε χωρίς κανένα πρόβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα καιρο την εφαρμογή αλλα δεν ειχε τυχει να τη χρησιμοποιήσω... απεναντιας παντα ειχα το αγχος του να εχω πανω μου εισιτήρια (δε χρησιμοποιω πανω απο 1-2 φορές την εβδομαδα τα ΜΜΜ). Μολις αγορασα απο περιέργεια ενα εισητηριο και θα το αξιοποιήσω μεσα στην εβδομάδα... καλη περίπτωση!

 

εχει τυχει σε κανεναν να εχει προβλημα σε ελεγχους; μη ενεργοποιηση κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειχα καιρο την εφαρμογή αλλα δεν ειχε τυχει να τη χρησιμοποιήσω... απεναντιας παντα ειχα το αγχος του να εχω πανω μου εισιτήρια (δε χρησιμοποιω πανω απο 1-2 φορές την εβδομαδα τα ΜΜΜ). Μολις αγορασα απο περιέργεια ενα εισητηριο και θα το αξιοποιήσω μεσα στην εβδομάδα... καλη περίπτωση!

 

εχει τυχει σε κανεναν να εχει προβλημα σε ελεγχους; μη ενεργοποιηση κλπ;

 

Το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που βγήκε αλλά δεν μου έτυχε ποτέ έλεγχος! Αν και νομίζω πως έχοντας τα ακουστικά στα αυτιά όταν κυκλοφορώ, πολλές φορές θα μου είπαν "κύριε το εισιτήριό σας" χωρίς να καταλάβω/ακούσω τίποτα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μία φορά πήγε να με κάψει πάντως... Ενεργοποίησα το εισιτήριο ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση του δίλεπτου μέχρι να θεωρηθεί έγκυρο, το κοιτούσα για λίγο καθώς μετρούσε ανάποδα, το έβαλα στη τσέπη έχοντας το κεφάλι μου ήσυχο, και όταν κάποια στιγμή μετά από κανά δεκάλεπτο κοίταξα το κινητό μου το εισιτήριο δεν ήταν ενεργοποιημένο και έπρεπε να το ενεργοποιήσω από την αρχή... Πάλι καλά που δεν έπεσα σε ελεγκτή...

 

Πάντως δεν έχω πέσει σε έλεγχο ακόμα... Πιστεύω παίζει και να μη το ξέρουν καν οι ελεγκτές και να σε κοιτάνε σαν εξωγήινο αν τους το δείξεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζει κανείς τι θα απογίνει η εφαρμογή tfa tickets τώρα που εγκαθίστανται μπάρες στο μετρό και θα βγάλουν εισιτήρια σε μορφή ηλεκτρονικής κάρτας? Θα την καταργήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και QR Code το εισιτήριο όταν το ενεργοποιείς, οπότε φαντάζομαι θα παίζει κάποιο σκανάρισμα.

 

Επίσης έπεσα μια φορά σε έλεγχο, και μόλις είδε ο ελεγκτής ότι είχα ηλεκτρονικό εισιτήριο, ούτε καν ασχολήθηκε μαζί μου, απλά με προσπέρασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...