Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG GALAXY S5 ΛΕΥΚΟ 261eyro [ΑΚΥΡΑ-ΛΑΘΟΣ ΤΙΜΗ] [ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑΣΗΣ - ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ]


Victus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα και εγώ σήμερα..

Όλα καλά.Φέρθηκαν άριστα.Θα τους βάλω και αξιολόγηση.

 

Υπήρξε τελικά κανείς που δεν παρέλαβε και του έγινε ακύρωση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"SAMSUNG GALAXY S5 ΛΕΥΚΟ 261eyro [ΑΚΥΡΑ-ΛΑΘΟΣ ΤΙΜΗ] [ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑΣΗΣ - ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ]"

 

Να και μια φορά αλλαγή στάσης...

Ευτυχώς γιατί όλο εμείς απο κάτω είμασταν....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Λοιπον παιδια παρελαβα την καινουργια συσκευη μου απο αντικατασταση D.O.A και θα περιγραψω ολη την ιστορια για να γνωριζουν ακριβως αυτοι που σκεφτονται να αγορασουν απο το συγκεκριμενο καταστημα....μιας και τα καλα οπως και τα κακα πρεπει να λεγονται!!!


 


Tην Τριτη 17/03 λοιπον παρελαβα, μεσω κουριερ, την συσκευη η οποια ηταν εργοστασιακα σφραγισμενη, ομως με το που την ανοιξα, εβαλα την μπαταρια και ανοιξα την οθονη διαπιστωσα οτι η συσκευη εχει καμμενα πιξελ, ενα σφαλμα υλικου το οποιο τυχαινει περιπου στο 2-3% των συσκευων που βγαινουν απο τα εργοστασια της εκαστοτε εταιριας για τους γνωστες.


 


Αμεσα, λοιπον, χωρις χρονοτριβη την ιδια μερα απεστειλα πισω την συσκευη στο καταστημα για D.O.A οπως προβλεπει ο νομος για εξαρχης ελλατωματικες συσκευες αλλα και oι οροι εγγυησης του καταστηματος.


 


Το καταστημα παρελαβε την συσκευη μου την επομενη μερα Τεταρτη 18/03 και την εστειλε στο επισημο τεχνικο Service της Samsung (smartec) για να διαπιστωθει τεχνικα το προβλημα, οπου και κανονικα η ολη διαδικασια μπορει να διαρκεσει μεχρι και 10 εργασιμες μερες.


 


Εγω λοιπον επειδη ειχα μεινει χωρις συσκευη και ειχα προβλημα επικοινωνησα, τηλεφωνικα και μεσω εμαιλ, με το καταστημα και επειδη το προβλημα της συσκευης ηταν εμφανως εργοστασιακο ελλατωμα, ζητησα να συντομευσει η διαδικασια και να μου αποσταλει οσο το δυνατον συντομοτερα μια νεα σφραγισμενη συσκευη οπως οριζει η εγγυηση D.O.A.


 


Ο ιδιος ο ιδιοκτητης του καταστηματος επικοινωνησε μαζι μου την επομενη μερα Πεμπτη 19/03 και μου ειπε οτι θα αναλαβει το θεμα προσωπικα και θα προσπαθησει οσο το δυνατον συντομοτερα να με εξυπηρετήσει.


 


Πραγματικα, σε ενα ελάχιστο χρονικο διαστημα μιας ημερας, την επομενη μερα Παρασκευη 20/03 μου απεσταλει καινουργια σφραγισμενη συσκευη την οποια και παρελαβα σημερα.


 


Παρολη λοιπον την ατυχια μου και ενω το καταστημα δεν ειχε καμια ευθυνη για αυτην καθεαυτην την ελλατωματικη συσκευη, χειρίστηκε το θεμα της after sale εξηπηρετησης, με απολυτο επαγγελματισμο, ταχυτατα και βαζοντας εμενα σαν πελατη πανω απο οποιοδηποτε αλλο θεμα, προσπαθωντας και κατορθωνοντας να λυσει το θεμα μου στο ελαχιστο δυνατο του χρονου, σε λιγοτερο απο 2 μερες απο την επιστροφη της ελλατωματικης συσκευης.


 


Αξιζουν πολλα συγχαρητήρια στον ιδιοκτητη της συγκεκριμενης επιχειρησης, μιας και απο οτι μου εδωσε να καταλαβω με την συμπεριφορα του βαζει πανω απο ολα την ικανοποιηση του πελατη......ανεξαρτητως αν χανει χρηματα.


 


Υ.Γ. Η καινουργια συσκευη που παρελαβα δεν ειναι Τσεχικη οπως ηταν οι περισσοτερες απο αυτες που δωθηκαν την προηγουμενη εβδομαδα αλλα Γερμανικη, παραγωγης 02/2015, με usb 3.0 καλωδιο φορτισης και οχι usb 2.0 οπως ειχαν οι Τσεχικες!!!


Επεξ/σία από Red21
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέγιστη απογοήτευση.Κολλάει σαν μονοπύρηνο με 512 ram. Πειραματίζομαι τώρα με διάφορα να δω τι φταίει...

τοτε μπορει να σου εδωσαν κλωνο :P

γιατι δεν παιζει να κολλα το κινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μα και με bloatware δεν κολλα :/</p>

<p>ας δει μηπως ειναι κανενας κλονος ας κατεβασει το cpuz</p>

 

Από το serial number δεν φαίνεται;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να είναι κλώνος...εδώ το κατάστημα μπήκε μέσα για να ικανοποιήσει τους πελάτες του και να μη χαλάσει το όνομά του, σιγά μην έστελνε κλώνους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...