Προς το περιεχόμενο

bypass χειρουργείο


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω ενημέρωση σχετικα με το χειρουργείο αυτό.. Θα υποβληθεί ο πατέρας μου σε μια εβδομαδα και έχω αγχωθει όσο δεν παει άλλο. Είναι 55 χρονων και είναι παχυσαρκος + οτι έχει και ζάχαρο. Ποιες είναι οι πιθανότητες να έχουμε απρόοπτα; Είναι επέμβαση ρουτίνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε doctors,

 

πειτε τα + και τα - της επεμβασης......  :devil: 

 

On topic now.

 

Σοβαρα τωρα, ρωτας για τετοια θεματα στο Mπλα-Μπλα του Insomnia ? :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε doctors,

 

πειτε τα + και τα - της επεμβασης...... :devil:

 

On topic now.

 

Σοβαρα τωρα, ρωτας για τετοια θεματα στο Mπλα-Μπλα του Insomnia ? :-(

Δεν είμαι σε φαση να κάνω αστειακια, φοβάμαι πραγματικα για το τι μπορεί να γινει γι αυτό ρωταω και στο ινσομνια μήπως έχει κάποιος εδώ μέσα κάποια εμπειρία..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καποιος να εχει αντιστοιχη εμπειρια εδω μεσα, δεν παει να πει οτι η επεμβαση θα εχει τα ιδια αποτελεσματα και στην δικη σου περιπτωση.

 

Καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, και δεν ειναι ιδιος.....

 

Οπως και να χει, καλη επιτυχια, και μην φοβασαι, ειναι οντως επεμβαση ρουτινας, αλλα οπως ολες οι επεμβασεις οι κινδυνοι υπαρχουν....

 

Και παλι, καλη επιτυχια :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καποιος να εχει αντιστοιχη εμπειρια εδω μεσα, δεν παει να πει οτι η επεμβαση θα εχει τα ιδια αποτελεσματα και στην δικη σου περιπτωση.

 

Καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, και δεν ειναι ιδιος.....

 

Οπως και να χει, καλη επιτυχια, και μην φοβασαι, ειναι οντως επεμβαση ρουτινας, αλλα οπως ολες οι επεμβασεις οι κινδυνοι υπαρχουν....

 

Και παλι, καλη επιτυχια :-)

Ειδες γιατί ρωταω; μόλις ενιωσα καλυτερα με αυτό που ειπες.. Δεν ήθελα καμια εξειδικευμένη απαντηση..!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε ο παππους πριν κανα 3μηνο (ειναι73χρονων).bypass και αλλαγη βαλβιδας.Ολα πηγαν καλα.Τον χειρουργησε  διευθυντης κλινικης μεγαλου νοσοκομειου.Πολυ καλος γιατρος.

Θετικη σκεψη και σε καλο γιατρο να πατε και ολα θα παν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παχυσαρκια συν ζαχαρο σιγουρα μεγαλυτερος κινδυνος επιπλοκων και σιγουρα περισσοτερες πιθανοτητες θνησιμοτητας.

Με τον σωστο καρδιοχειρουργο ομως οι πιθανοτητες ειναι μαζικα υπερ σας οποτε ψυχραιμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο παππούς μου πέθανε από επέμβαση bypass. Πάνω στο χειρουργείο.  :wacko:

 

.

.

.

 

Πλάκα κάνω, τίποτα δεν έπαθε, ακόμα χουλιγκανίζει ο πορωμένος ΑΕΚτζής, πόσα χρόνια μετά το χειρουργείο. :P Επέμβαση ρουτίνας είναι όπως σου είπαν. Έχει τα ρίσκα της προφανώς (όπως οποιαδήποτε) αλλά μην τρελαίνεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...