Προς το περιεχόμενο

[Mobile data στη Q] - 1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ συνολικά


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Προφανώς δεν εχει αρκετο σήμα το 3G της στον χώρο σου. Δοκιμασε κανενα μπαλκόνι κλπ για να δεις αν είναι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το τοπικό κατάστημα της Wind Κατερίνης. 

Ζήτησα κάρτα sim καινούργιο νούμερο το δήλωσα στην αρχή μου είπαν ότι η δήλωση του αριθμού κοστίζει 5€ και η sim είναι δωρεάν μετα μου είπαν ότι η αντικατάσταση της κλασικής sim με multisim είναι αυτή που κοστίζει όπως το αναγράφει και η απόδειξη που πήρα. Οπότε όσοι πάτε και δείτε άσπρο καρτελακι q είναι η κλασική sim και αν δείτε πορτοκαλί ειναι η αντικατάσταση της σε multisim και για αυτο χρεώνουν.

Υπάρχει και η επιλογή να πάρεις τη κλασική και με το κοπτακι να στην κάνουν micro η nano αλλά η multi (πορτοκαλί) με ενα απλό 

πάτημα στο πλαστικό είναι έτοιμη. Εξαρτάται ο καθένας τη συσκευή δουλεύει και αν θέλει 4g sim η οχι για να χρεωθεί αντίστοιχα από ότι καταλαβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επρεπε να ζητησεις αντικατασταση της κλασικης sim σε multisim γιατι εκει οντως θα σε χρεωσουν αλλα επρεπε να ζητησεις αντικατασταση σε καρτα 4g που αυτο γινεται δωρεαν και ετσι θα επαιρνες την πορτοκαλι multisim. Παρεμπιπτοντως υπαρχει και η ασπρη multisim που δεν ειναι 4g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επρεπε να ζητησεις αντικατασταση της κλασικης sim σε multisim γιατι εκει οντως θα σε χρεωσουν αλλα επρεπε να ζητησεις αντικατασταση σε καρτα 4g που αυτο γινεται δωρεαν και ετσι θα επαιρνες την πορτοκαλι multisim. Παρεμπιπτοντως υπαρχει και η ασπρη multisim που δεν ειναι 4g.

 

Αρα η πορτοκαλί που μου έδωσαν δεν λειτουργεί ως 4g;

Έχω το oneplus one για αυτό και ζητησα την multi με ότι πλεονεκτηματα έχει αυτή.  Δεν ήθελα την κλασική την άσπρη και κόψιμο μετά. Βέβαια μου είπε οτι Κατερίνη δεν έχει κάλυψη 4g οπότε δεν θα έχουν με τι να αντικαταστησουν τις υπάρχουσες αφού δεν παίζει ζήτηση. Μια ερώτηση υπάρχει κανένας χάρτης που βλέπεις την κάλυψη από Wind /Q.

 

Ζητώ συγγνώμη και για τη συζήτηση που βγήκε κάπως  off topic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η πορτοκαλί που μου έδωσαν δεν λειτουργεί ως 4g;

Έχω το oneplus one για αυτό και ζητησα την multi με ότι πλεονεκτηματα έχει αυτή.  Δεν ήθελα την κλασική την άσπρη και κόψιμο μετά.

 

Οχι δεν ειπα οτι η πορτοκαλι δεν ειναι 4G. Πιθανον καθε πορτοκαλι να ειναι και 4g. H "κλασικη" η απρη που δεν ειναι multisim δεν νομιζω οτι κυκλοφορει πλεον. Εκτος και αν εχει ξεμεινει σε κανενα καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα Q δεύτερο νούμερο και μου ήρθε κι εμένα το νούμερο. Το ενεργοποίησα και έχω όντως 1GB δωρεάν το μήνα. Δεν χρησιμοποιώ πλέον χρόνο ομιλίας. Καλώ μόνο με viber, fb chat, και μηνύματα γράφω μόνο σε αυτά και στο whatsapp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το whatsapp ηταν ηδη δωρεαν στην κιου, χωρις να εχει καποιο πακετο ιντερνετ...

 

Το αλλο το whatsup με κραταει ομηρο και δεν προχωραει η φορητοτητα μου εδω και μια βδομαδα και θα χασω την προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα περιμένω την φορητότητα απο 26/3 ,αν δεν γίνει κ αυριο(καθαρά θέμα wind μίλησα κ η cosmote εχει δωσει το οκ) θα την ακυρώσω...

Εγώ έκανα αίτηση στις 28 και μου είπαν ότι 30 ή 31. Για να δούμε.

 

Πάντως στις 30 με πήραν από Cosmote για επιβεβαίωση και στάσου μύγδαλα. Αν με αργήσουν και δεν προλάβω την προσφορά θα την ακυρώσω και εγώ.

 

 

 

Meanwhile αν σκάσει κανένα sms για παράταση, ρίξτε ένα headsup :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το whatsapp ηταν ηδη δωρεαν στην κιου, χωρις να εχει καποιο πακετο ιντερνετ...

 

 

Αν θελεις να χρησιμοποιεις το whatsapp, αναγκαστικα και στην Q πρεπει να εχεις πακετο internet γιατι διαφορετικα θα σε χρεωνει τα μονοευρα για daily.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρεωνει η χρηση whatsapp αλλα οτι αν ανοιξει το ιντερνετ μπορει να συνδεθει αλλη εφαρμογη... Υπαρχουν προγραμμα που μπλοκαρουν αν θες εφαρμογες για να μην  μπαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα κατι τετοιο απαιτει root. Συνεπως δεν μπορουμε να πουμε οτι ολοι μπορουν να χρησιμοποιουν το whatsapp χωρις τη χρηση πακετου.

 

Εκτος και αν αυτες που δεν απαιτουν root μπορουν να κανουν σωστα τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε sms για προσφορα που λήγει σήμερα 

500 λεπτα + 50 sms προς όλους με 4.40eu με διαρκεια 30 μέρες.

Στέλνετε τον αριθμό 12 στο 12410

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...