Προς το περιεχόμενο

[Mobile data στη Q] - 1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ συνολικά


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο katsikoula αναφερει οτι πηρε αρχικο(νεο) πακετο (νουμερο) με την κανονικη σιμ χωρις να την αλλαξει αρα κακως την χρεωσαν.αυτο καταλαβα.

 

πολύ σωστά κατάλαβες! :) και το ότι κακώς με χρέωσαν δεν το λέω εγώ ή ο γείτονας αλλά η εξυπηρέτηση πελατών της Q. για να δούμε τι θα καταφέρουμε αύριο...

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα Γιάννενα τα νούμερα (με κάρτα σιμ προφανώς) είναι δωρεάν. Επίσης υπάρχουν κοπέλες στην αγορά και στις καφετέριες που μοιράζουν νούμερα Q με κάρτα σιμ πάντα και πάντα ΔΩΡΕΑΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην γραφετε δημοσια τα ονοματα των υπαλληλων αν δεν εχετε παρει την αδεια τους. Ειναι προσωπικα δεδομενα αυτα.

 

 

και εγω ενεργοποιησα ολα καλα

ευχαριστω τον ts

 

μια απορια στις ρυθμισεις, εκει που ειναι να βαλω  internet στην επιλογη τυπος APN εχει μενου με τα εξης μονο default,mms,supl,wap

στο default δοκιμασα εχω δικτυο αλλα ρωταω μηπως πρεπει να βαλω κατι αλλο να ειναι πιο σωστο,συγγνωμη για το οφ τοπικ 

 

Εδω για τις ρυθμισεις και ενεργοποιησε και την περιαγωγη δεδομενων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τον οδηγο χρησιμοποιησα και το ερωτημα εαν ξερει κανεις ειναι οτι στο τυπο APN εμενα δεν εχει να επιλεξω internet,αλλα μονο default,mms,supl,wap

ταφησα default παιζει απλα μηπως δεν ειναι το πιο σωστο,ευχαριστω πολυ για την απαντηση

επισης μπορεις να επιλεξεις και δυο.

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ->  Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

  • Όνομα: Q Internet
  • APN: myq
  • MCC: 202
  • MNC: 09
  • Τύπος APN: Internet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ,να πω την αληθεια ειδα οτι στη vodafone που ηταν αυτοματες οι ρυθμισεις ειχε το default και το supl το δοκιμασα και ετσι επαιξε,αν ειναι καλυτερο δε ξερω.θα το βαλω μονο του που λες.να σαι καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πρεπει να κανεις λογκιν στον λογαριασμο σου (f2g) και τοτε βλεπεις κατω δεξια το "μπαλονακι" για την εξυπηρετηση πελατων. Φροντισε να εχεις απενεργοποιησει προσωρινα το adblock.

 

Ετσι λειτουργει σε εμενα τουλαχιστον, δεν εχω απευθειας λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθημερινά μου έρχονται μηνύματα για προσφορές της Q και παρατηρώ ότι δε συγκρίνονται σε σχέση με άλλες εταιρείες. Έχετε δοκιμάσει αν πιάνει 4G στο κέντρο της Αθήνας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πήγα στο κατάστημα Wind αλλά δεν τους είπα τίποτα γιατί με εξυπηρετήσαν με άλλον τρόπο.

από την Τρίτη που έχω Mobile Internet της Q στο κινητό μου το οποίο πιάνει 4G με την Cosmote, έχω να πω ότι το δίκτυο της Q (==Wind) είναι αθλιότατο! ενώ η Cosmote στο ίδιο ακριβώς σημείο με το ίδιο κινητό πιάνει σήμα 4G, η Q πιάνει G !!! και η ταχύτητα περιήγησης στο internet είναι πιο αργή και από τον θάνατο!!! λυπάμαι τα 15 ευρώ που έδωσα για να πάρω αυτό το καρτοκινητό και για να ενεργοποιήσω την προσφορά.

λογικό είναι να σου δίνει 1GB τσάμπα μέχρι το τέλος του έτους καθώς με την ταχύτητα που σου προσφέρει είναι ζήτημα αν θα χρησιμοποιήσεις τα 200MB από αυτά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να μας δείξει ένα speedtest - γιατί με την παράταση μέχρι 31, σαν να ψήνομαι... :)

 

Επίσης εκτός από τα caps στην ταχύτητα, viber κτλ σας παίζουν ok στην wind;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλια καρτα sim q,εβαλα 10€ μεσω paypal και πηρα δωρο 1000' προς q και 1 giga data.Εστειλα το sms 100 στο 12000 και αμεσως πηρα την προσφορα με 8€ του 1gb καθε μηνα εως το τελος του 2015.Ευχαριστω TS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...