Προς το περιεχόμενο

[Mobile data στη Q] - 1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ συνολικά


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα κομπλέ και εμένα με την Q, είναι πολύ φθηνή ρε παιδιά!

Ναι είναι :)

Ειχα κανει ανανεωση,αλλα τα χρησιμοποιησα.Εκανα ομως παραπονα και μου τα ξαναεβαλαν.

Ποιά χρησιμοποίησες; Το mB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και είμαι συνδρομητής στη Q απο το 2004 την παράτησα το Νοέμβρη που μας πέρασε γιατί όταν ξεπερνούσα το 1gb μου έτρωγε λεφτά απο την κάρτα χωρίς να με ειδοποιεί και επίσης μου έφαγε ένα υπόλοιπο 10 ευρώ γιατί δεν έκανα ανανέωση υπολοιπου για κάποιους μήνες (σίγουρα λιγότερους απο 6-νομίζω 3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι συνδρομητής στη Q απο το 2004 την παράτησα το Νοέμβρη που μας πέρασε γιατί όταν ξεπερνούσα το 1gb μου έτρωγε λεφτά απο την κάρτα χωρίς να με ειδοποιεί και επίσης μου έφαγε ένα υπόλοιπο 10 ευρώ γιατί δεν έκανα ανανέωση υπολοιπου για κάποιους μήνες (σίγουρα λιγότερους απο 6-νομίζω 3).

Απ' όσο ξέρω, όταν τελειώνει ένα πακέτο, ξεκινά η χρήση του υπολοίπου που έχεις στην κάρτα αυτόματα. Όλες οι εταιρείες ενημερώνουν όταν έχεις εξαντλήσει το πακέτο σου. Από εκεί και πέρα, είτε θα πρέπει να μην χρησιμοποιείς το κινητό σου, είτε να αγοράσεις ένα νέο πακέτο, αλλιώς θα σου φάει λεφτά από την κάρτα - δεν γίνεται αλλιώς.

Όσο για το υπόλοιπο 10 ευρώ που λες, νομίζω πλέον όλες οι εταιρείες ξεκινούν τη διαδικασία κατάργησης του αριθμού αν δεν έχει γίνει ανανέωση για τρεις μήνες. Ωστόσο δε νομίζω πως ξεκινούν "τρώγοντας" το υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο ξέρω, όταν τελειώνει ένα πακέτο, ξεκινά η χρήση του υπολοίπου που έχεις στην κάρτα αυτόματα. Όλες οι εταιρείες ενημερώνουν όταν έχεις εξαντλήσει το πακέτο σου. Από εκεί και πέρα, είτε θα πρέπει να μην χρησιμοποιείς το κινητό σου, είτε να αγοράσεις ένα νέο πακέτο, αλλιώς θα σου φάει λεφτά από την κάρτα - δεν γίνεται αλλιώς.

Όσο για το υπόλοιπο 10 ευρώ που λες, νομίζω πλέον όλες οι εταιρείες ξεκινούν τη διαδικασία κατάργησης του αριθμού αν δεν έχει γίνει ανανέωση για τρεις μήνες. Ωστόσο δε νομίζω πως ξεκινούν "τρώγοντας" το υπόλοιπο.

ναι, το θεμα ειναι πως η Q δεν με ενημέρωνε οταν τελειωναν τα mb ή πχ στο 80% της χρησης οπως κανει η cu.δεν ειχα και το app τοτε για να το τσεκαρω...

οσον αφορα το δευτερο σκελος εννοω πως το υπολοιπο μου απο περιπου10 ευρω πηγε στα 0 γιατι δεν εβαλα καρτα για 3 μηνες(σε αυτη την περιπτωση βεβαια μου εστειλε σχετικο μηνυμα για να με ενημερωσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω.

Εγω εχω Q καρτα

Βαζω μεχρι τις 31/1 καρτα 10 ευρω και εχω 1gb internet για 3 μηνες

Και με την 10ευρη καρτα π εμεινε στελνω D στο 12000 και εχω αλλο 1gb για 8 μηνες.

Σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω.

Εγω εχω Q καρτα

Βαζω μεχρι τις 31/1 καρτα 10 ευρω και εχω 1gb internet για 3 μηνες

Και με την 10ευρη καρτα π εμεινε στελνω D στο 12000 και εχω αλλο 1gb για 8 μηνες.

Σωστα;

Ναι, σε μένα έπιασε κανονικά. Τώρα για 3 μήνες θα έχω από 2Gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...