Προς το περιεχόμενο

[Mobile data στη Q] - 1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ συνολικά


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο την παρασκευη με εμενα εχει γινει χαμος.Προσπαθησα να κανω online απο to myq ανανεωση κ δεν την εκανε(με χρεωστικη),δοκιμασα κ δευτερη φορα κ παλι τα ιδια.Και βλεπω μετα στην τραπεζα οτι μου εχει δεσμευσει 20 ευρω(εκανα 2 προσπαθειες να βαλω 10 ευρω) αλλα μοναδες δεν μου εβαλε.Πηρα τους τα ειπα κ περιμενω απαντηση.Επισης ενω εχω κλειστο το 4g κτλ μου εφαγε 2 ευρω που ειχα μεσα κ καθε μερα μου στελνει μηνυμα οτι κατεβαζω data για την συσκευη(κ καλα λογω αυτοματης αναβαθμισης) και οτι θα μου τα δωσει σε χρονο ομιλιας...Οτι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή Q θεωρώ είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε Ελλαδα για ιντερνετ

 

Ή ότι χειρότερο. Εξαρτάται αν σε νοιάζει η τιμή, ή η ποιότητα των προσφερόμενων υπηρεσιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται απο τις ανάγκες που έχει ο καθένας μας και πόσο σημαντική ειναι γιαυτον η άριστη κάλυψη

Νομιζω οτι για οποιον εχει κινητό με  800άρα μπάντα η Q παρέχει καλο value/money. 

 

Τώρα όποιος θελει την πυκνή κάλυψη και τις ταχύτητες (γενικα) της Cosmote θα πληρώσει κατι παραπάνω..

 

There is no free lunch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατί δεν έχει καλή κάλυψη το δίκτυο της;

 

Δεν ξέρω απλά βλέπω την καλή τιμή της για mobile internet

Η τιμές της είναι κορυφή. Από κάλυψη είχε περισσότερα κενά από κοσμοτε σίγουρα, αλλά φτιάχνει γρ'ηγορα το δικτυό της. Φέτος σε νησία εντυπώσιαστηκα. Και επιάνε και σε σημεία που η κοσμοτέ δεν είχε σήμα. Μου κανε εντύπωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια περιμένει ή εταιρία να μαζέψει τα 1€ από λαθάκια.

 

Ξέρεις πόσοι τέτοια λαθακια θα κάνουν; Άπειρα.

σωστος και εγω το ξεχασα και +1 ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή Q θεωρώ είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε Ελλαδα για ιντερνετ

 

Επίσης για όσους δεν μιλάνε πολύ ώρα, η προσφορά για 3,02 ευρώ για 200λ. προς όλους είναι υπεραρκετή.

 

Σε άλλες εταιρείες ξεκινάνε τα πακέτα από 5 ευρώ+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για όσους δεν μιλάνε πολύ ώρα, η προσφορά για 3,02 ευρώ για 200λ. προς όλους είναι υπεραρκετή.

 

Σε άλλες εταιρείες ξεκινάνε τα πακέτα από 5 ευρώ+.

 

Αν δεν κάνω λάθος η προσφορά περιέχει 150λ. προς όλους.Αλλά και πάλι πιστεύω καλύπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως εχει ωραια πακετα και ωραιες προσφορες.ειδικα στα Mbyte αυτα που εχει κανει ως τωρα με τα 8 ευρω για ενα χρονο κτλ ειναι πολυ καλα.μακαρι να το ξανακανουν συντομα.το whatsup πχ εχει πιο ακριβα πακετα απλα πονταρει οτι οι περισσοτεροι εχουν whatsup οποτε δεν θα αλλαξουν ευκολα δικτυο οι χρηστες. ενω q ειναι λιγοτεροι και το κακο ειναι οτι τους συνδρομητες wind δεν τους εχουν σαν q.δηλαδη αν εχεις 500 προς q δεν πιανουν για wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω q ειναι λιγοτεροι και το κακο ειναι οτι τους συνδρομητες wind δεν τους εχουν σαν q.δηλαδη αν εχεις 500 προς q δεν πιανουν για wind

Νομίζω όλα τα πακέτα είναι προς wind και Q από πότε το έκαναν μόνο για Q??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιες φορες μου γραφε οτι πχ ταδε χρονος προς wind και q.αλλα σε πολλες απλα βλεπω χ χρονο προς q.

τα δωρεάν λεπτά από ανανέωση 10€ είναι για q (με 10Ε σου δίνει 1000mb και 1000 λεπτά προς q ανά δευτερόλεπτο και τα 10€ ανέπαφα). Κάποιες ειδικές προσφορές από ανανέωση είναι για όλους (πχ σου έρχεται κάθε τόσο βάλε σε 2 μέρες 10€ ανανέωση σε κατάστημα και πάρε 300 λεπτά προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη και 20 sms για 15 μέρες και τα 10€ ανέπαφα)

τα αγορασμένα λεπτά από πακέτα πάντα είναι για q/wind (πχ έχει εδώ και 5 μήνες πακέτο μέσω της app σε κινητό που με 3€ αγοράζεις 150' προς όλους και 150' προς wind/q με το δευτερόλεπτο το οποίο είναι ΣΟΥΠΕΡ). Αυτό όμως μπορεί να το κόψουν, είναι "ειδική προσφορά.

Το "με το δευτερόλεπτο" κάνει επίσης την διαφορά καθώς ουσιαστικά συγκρίνονται με διπλάσου χρόνου λεπτά από αντίστοιχα με ελάχιστη τα 3 λεπτά. Έτσι τα 100' με το δευτερόλεπτο βγάζουν πάνω κάτω όσο 200' με ελάχιστη τρίλεπτη χρέωση και ΔΕΝ σε περιορίζουν στον μέγιστο αριθμό κλήσεων.

 

Όσο για το δίκτυο σαν χρόνια χρήστης Q (με 4g κινητό άνευ 800 μπάντας η οποία δεν είναι τόσο απαραίτητη και χωρίς αυτήν πιάνεις 4g) λέω ότι δεν είναι γενικά πολύ καλή. Σε μεγάλα αστικά κέντρα κάτι γίνεται (δλδ πιάνει γενικά) αν και πιο αργά από cosmote. Στην επαρχία είναι πως θα κάτσει αλλά συχνά/συχνότερα υποφέρει και εκεί σε σχέση με cosmote και δεν ικανοποιεί. Σε σχέση με vodafone λογω πολλών φοιτητών είναι το ίδιο ή/και μάλλον καλύτερη κατά περίπτωση. Εδώ που μένω σε επαρχιακή πόλη με φοιτητές δεν πάει καλά και στην περιοχή που είμαι αναγκάζομαι και βάζω το κινητό 2g ώστε να έχω καλό (φουλ) σήμα αντι 3g με μία κεραία (δεν ακούγεται καλά μετά η κλήση). Η voda είναι τα ίδια και χειρότερα χάλια αλλα η cosmote είναι ασφαλώς καλύτερη. Στη θεσσαλονίκη πάλι η λήψη δεδομένων είναι καλούτσικη (με 4g) αλλα υστερεί πάλι σε σχέση με cosmote. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...