Προς το περιεχόμενο

Όσοι θέλετε, μπορείτε να δοκιμάσετε το DirectX 12 με το νέο τεστ του 3DMark


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να δούμε αν θα κάνει όλα αυτά που υπόσχονται ! Αν κι εγώ περιμένω τη συνδυασμένη μνήμη σε Crossfire/SLI xD

Α και παιδιά για το Firefall εγώ με fx 8320 και 280X TOP στα Very High 1080p δεν έχω κανένα θέμα και η όλη ιστορία " CPU παίζει ρόλο στο gaming " μου φαίνεται φιάσκο γιατί απο Phenom II x4 σε FX 8320 πήγα και δεν είδα τρομερές αλλαγές στα FPS μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

καθε παιχνιδι εχει και διαφορετικη απαιτηση απο  τη CPU!

απλα για λογους ασφαλειας καλο ειναι να εχει μια δυνατη cpu.

H μπολικη RAM παντως παιζει σιγουρα ρολο σε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι τα καινουρια games θα παιζουν με directx 12 (ελπιζω να παιζουν, εαν συνεχισουν και φτιαγνουν για 11 θα ειναι για μπουνιες) αυτο δεν παει να πει οτι στα παλια games θα δουμε ασπρη μερα. αυτα θα συνεχισουν να παιζουν σε 9-10-11, αρα σε αυτα οι fx θα τα βρισκουν σκουρα, ιδικα σε κατι rpg που παιζουν με 1 core (firefall^)

 

δεν μίλησα για τα games Που θα βγουν και ποσο καλα θα παιζουν, αυτο θα το δουμε, για αυτα που υπαρχουν τωρα μίλησα.

 

 

----------

τεραστιο ultra mega + το οτι θα παιζουν καρτες οπως η hd7850 μου directx12

 

Ειναι επιβεβαιωμενο οτι η σειρα 7xxx θα υποστηριζει dx12? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερίζει η 290x...

 

Ξεπερνάει τα σκουπίδια της πράσινης σε DX12...

 

http://wccftech.com/amd-r9-290x-fast-titan-dx12-enabled-3dmark-33-faster-gtx-980/

Στα benches πολλα εχουν ειπωθεί. Κατσε να το δουμε στην πράξη με παιχνίδια.

 

Το θέμα είναι εμεις οι Fermiτες θα χαρουμε dx12? (GTX 570)

Η μπα!!;;

Ψαχνω και πουθενά καμια απάντηση να με καθυσιχασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα benches πολλα εχουν ειπωθεί. Κατσε να το δουμε στην πράξη με παιχνίδια.

 

Το θέμα είναι εμεις οι Fermiτες θα χαρουμε dx12? (GTX 570)

Η μπα!!;;

Ψαχνω και πουθενά καμια απάντηση να με καθυσιχασει.

ναι έτσι είπαν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι επιβεβαιωμενο οτι η σειρα 7xxx θα υποστηριζει dx12? 

ετσι λενε "All GCN-based graphics cards from AMD are going to support DirectX12"

http://www.pcworld.com/article/2873545/dont-panic-directx12-wont-require-a-new-graphics-card-after-all.html

 

 

 

Άντε να δούμε αν θα κάνει όλα αυτά που υπόσχονται ! Αν κι εγώ περιμένω τη συνδυασμένη μνήμη σε Crossfire/SLI xD

Α και παιδιά για το Firefall εγώ με fx 8320 και 280X TOP στα Very High 1080p δεν έχω κανένα θέμα και η όλη ιστορία " CPU παίζει ρόλο στο gaming " μου φαίνεται φιάσκο γιατί απο Phenom II x4 σε FX 8320 πήγα και δεν είδα τρομερές αλλαγές στα FPS μου...

εγω ετσι και βαλω το lighting πανω απο low εχω τρομερά χαμηλα fps 30-20

και εχω τσεκαρει την 7850 και δεν παει πανω απο 40% σε 720p τωρα ε

ο 6300 στα 4.8 ghz.. :mellow:

 

επισης και draw distance, εαν το παω πανω απο 800-1000 παλι 20 fps με την gpu ακομα να καθεται

 

μήπως θελει γρηγορες μνημες; 8g 1333mhz εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι λενε "All GCN-based graphics cards from AMD are going to support DirectX12"

http://www.pcworld.com/article/2873545/dont-panic-directx12-wont-require-a-new-graphics-card-after-all.html

 

 

 

εγω ετσι και βαλω το lighting πανω απο low εχω τρομερά χαμηλα fps 30-20

και εχω τσεκαρει την 7850 και δεν παει πανω απο 40% σε 720p τωρα ε

ο 6300 στα 4.8 ghz.. :mellow:

 

επισης και draw distance, εαν το παω πανω απο 800-1000 παλι 20 fps με την gpu ακομα να καθεται

 

μήπως θελει γρηγορες μνημες; 8g 1333mhz εχω..

Είναι χάλια γραμμένο το game όπως και το Counter Strike GO, ακόμα και η κάρτα ήχου σου μπορεί να φταίει αλλά δεν νομίζω η ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα 10 σε VirtualBox οπότε δεν παίζει να το δοκιμάσω. Πάντως ελπίζω η Valve να κάνει καλή δουλειά με το Vulcan γιατί τα 10 είναι χειρότερα από τα 8.

Δεν έχουν βγει official τα 10αρια γιατί λες ότι είναι χειρότερα απο τα 8 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν βγει official τα 10αρια γιατί λες ότι είναι χειρότερα απο τα 8 ? 

 

Γιατί απ' αυτά που έχω δει στο TP μέχρι τώρα, η Μ$ κάνει ακριβώς ότι έκανε και στα 8 και απλά βάζει menu αντί για οθόνη. Εννοώ ότι ακολουθεί ακριβώς την ίδια φιλοσοφία, σαν να κατάλαβε από το φιάσκο με τα 8 ότι το πρόβλημα είναι το menu/screen και τίποτα άλλο. Δεν μιλάμε για κάτι που διορθώνεται με Classic shell παρεμπιπτόντως.

Μάλιστα σκέφτομαι σοβαρά να μείνω στα 8.1 μιας και σε performance δεν έχει και καμία διαφορά και τουλάχιστον στα 8.1 δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ modern apps. Φυσικά αυτό δεν γίνεται γιατί είμαι gamer και άρα πρέπει να πάω στα 10 για το DX12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απ' αυτά που έχω δει στο TP μέχρι τώρα, η Μ$ κάνει ακριβώς ότι έκανε και στα 8 και απλά βάζει menu αντί για οθόνη. Εννοώ ότι ακολουθεί ακριβώς την ίδια φιλοσοφία, σαν να κατάλαβε από το φιάσκο με τα 8 ότι το πρόβλημα είναι το menu/screen και τίποτα άλλο. Δεν μιλάμε για κάτι που διορθώνεται με Classic shell παρεμπιπτόντως.

Μάλιστα σκέφτομαι σοβαρά να μείνω στα 8.1 μιας και σε performance δεν έχει και καμία διαφορά και τουλάχιστον στα 8.1 δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ modern apps. Φυσικά αυτό δεν γίνεται γιατί είμαι gamer και άρα πρέπει να πάω στα 10 για το DX12.

μόνο που έχει τα dx12 πρέπει να πάμε όλοι μας νομίζω στα 10αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που έχει τα dx12 πρέπει να πάμε όλοι μας νομίζω στα 10αρια

 

Γι αυτό ελπίζω στο Vulcan. Αν είναι εξίσου καλό θα είναι αρκετά ανταγωνιστικό ώστε να γίνονται games για linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...