Προς το περιεχόμενο

Μόλις δύο επεξεργαστές Broadwell (14nm) θα κυκλοφορήσει η Intel


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και υπάρχουν οι haswell-e και υπάρχουν και πάρα πολύ ποιο δυνατοί server επεξεργαστές για τέτοιες περιπτώσεις,κάποιος στο σπιτάκι του δεν το χρειάζεται,δεν θα έλεγε και κανείς όχι αν υπήρχαν σε φτηνά,αλλά δεν τα χρειάζεται.

Σ'αυτό ήθελα να καταλήξω... Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης νομίζω αν έχουν και υψηλή τιμολόγηση... σε ποιο κοινό απευθύνεται δεν κατάλαβα και τι ρόλο παίζουν. Βλέπουμε στη πορεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'αυτό ήθελα να καταλήξω... Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης νομίζω αν έχουν και υψηλή τιμολόγηση... σε ποιο κοινό απευθύνεται δεν κατάλαβα και τι ρόλο παίζουν. Βλέπουμε στη πορεία...

 

Πέρα από κάτι Extreme Edition, πάντα υπάρχει ένα κοινό που μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτή τη παραπάνω ισχύ και θα πληρώσει το κάτι παραπάνω για αυτή. Επίσης, όταν με τα εισοδήματα που έχουμε στοχεύουμε σε επεξεργαστές στα 100-150 ευρώ, είναι απολύτως λογικό αυτός που αμοίβεται πολλαπλάσια να κοιτάζει πιο ακριβούς επεξεργαστές. Οι δικές σου και οι δικές μου απαιτήσεις και οικονομικές δυνατότητες δεν είναι κριτήριο για ολόκληρη αγορά. Αυτό προσπαθώ να σου πω από χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από κάτι Extreme Edition, πάντα υπάρχει ένα κοινό που μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτή τη παραπάνω ισχύ και θα πληρώσει το κάτι παραπάνω για αυτή. Επίσης, όταν με τα εισοδήματα που έχουμε στοχεύουμε σε επεξεργαστές στα 100-150 ευρώ, είναι απολύτως λογικό αυτός που αμοίβεται πολλαπλάσια να κοιτάζει πιο ακριβούς επεξεργαστές. Οι δικές σου και οι δικές μου απαιτήσεις και οικονομικές δυνατότητες δεν είναι κριτήριο για ολόκληρη αγορά. Αυτό προσπαθώ να σου πω από χθες.

Δεν έχεις καταλάβει ότι δεν θα είναι δυνατοί επεξεργαστές για gaming κτλπ και συνέχεια γράφεις χωρίς να καταλαβαίνεις τι λέω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις καταλάβει ότι δεν θα είναι δυνατοί επεξεργαστές για gaming κτλπ και συνέχεια γράφεις χωρίς να καταλαβαίνεις τι λέω!!

Προφανώς δεν αφορά εσένα. Κάποιος που εχει ήδη socket 1150 και θέλει μια αναβάθμιση στα γραφικά του,γιατί να μην τον πάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις καταλάβει ότι δεν θα είναι δυνατοί επεξεργαστές για gaming κτλπ και συνέχεια γράφεις χωρίς να καταλαβαίνεις τι λέω!!

 

Υπάρχουν και άλλες χρήσεις πέρα από gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άλλες χρήσεις πέρα από gaming.

Στις οποιες χρησεις καλυπτεσαι και με τους τωρινουν επεξεργαστες ειτε με Socket 1150 ειτε με 2011-3, so......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις οποιες χρησεις καλυπτεσαι και με τους τωρινουν επεξεργαστες ειτε με Socket 1150 ειτε με 2011-3, so......

κάποιος που καταλαβαίνει τι θέλω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα προσφερουν ιδιες/καλυτερες επιδοσεις στα ιδια λεφτα, οπως εγινε και τις προηγουμενες 2-3 φορες.Γιατι να μη τους βγαλουν?

 

Ε, αυτό λέω και εγώ. Γίνανε όλοι ειδικοί και δεν βρίσκουν νόημα στην κυκλοφορία αυτών των επεξεργαστών. Ολόκληρη Intel με κέρδη δισεκατομμυρίων διαφωνεί προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα προσφερουν ιδιες/καλυτερες επιδοσεις στα ιδια λεφτα, οπως εγινε και τις προηγουμενες 2-3 φορες.Γιατι να μη τους βγαλουν?

 

 

Ε, αυτό λέω και εγώ. Γίνανε όλοι ειδικοί και δεν βρίσκουν νόημα στην κυκλοφορία αυτών των επεξεργαστών. Ολόκληρη Intel με κέρδη δισεκατομμυρίων διαφωνεί προφανώς.

Μα δεν θα είναι δυνατότεροι απο τους παλιούς!!! Λες και με ανθρώπους απο άλλον πλανήτη μιλάω... Αν διαβάσετε λίγο θα καταλάβετε ότι δεν θα είναι δυνατοί επεξεργαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα είναι δυνατότεροι απο τους παλιούς!!! Λες και με ανθρώπους απο άλλον πλανήτη μιλάω... Αν διαβάσετε λίγο θα καταλάβετε ότι δεν θα είναι δυνατοί επεξεργαστές.

 

Ο i5-5675C θα είναι πιο γρήγορος από τον i5-4440. Ίδιο base clock, μεγαλύτερο boost clock κατά 300Mhz. Και αυτό έχοντας TDP κατά 19watt λιγότερα (από 84 στα 65).

Αντίστοιχα για τον i7-5775C.

Μια χαρά δυνατοί επεξεργαστές θα είναι και με χαμηλή κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο i5-5675C θα είναι πιο γρήγορος από τον i5-4440. Ίδιο base clock, μεγαλύτερο boost clock κατά 300Mhz. Και αυτό έχοντας TDP κατά 19watt λιγότερα (από 84 στα 65).

Αντίστοιχα για τον i7-5775C.

Μια χαρά δυνατοί επεξεργαστές θα είναι και με χαμηλή κατανάλωση.

Καταρχάς δεν το ξέρεις ακόμα αυτό που λες,ο 4440 δεν είναι και τρομερός επεξεργαστής.. υπάρχουν τόσοι καλύτεροι επεξεργαστές! και τα 19watt είναι κοροϊδία! ούτε 10-15 ευρώ τον χρόνο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβγαλαμε.... Ειναι προφανές οτι δεν αφορά αυτούς που αναζητούν έξτρα επεξεργαστική δύναμη. Αλλά να τον βγάζουμε άχρηστο εξαιτίας αυτού, ενώ κάποιοι που δεν θέλουν έξτρα επεξεργαστική ισχύ αλλα γραφικά,θα μπορούσαν να επωφεληθούν , αυτό δεν παίζει ρόλο?

Γιατί πρέπει σον και καλα να βγει πρώτος στο cpu benchmarking για να τον πάρει κάποιος. Με αυτή την λογική κανένας δεν θα έπαιρνε AMD apu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...