Προς το περιεχόμενο

Μόλις δύο επεξεργαστές Broadwell (14nm) θα κυκλοφορήσει η Intel


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα όντως σκοπεύει να βγάλει τους skylake στο τέλος της χρονιάς. Περίεργη απόφαση πάντως με δεδομένο οτι δεν έχει τον παραμικρό ανταγωνισμό απο την AMD και άνετα θα μπορούσε να βγάλει τους skylake του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα όντως σκοπεύει να βγάλει τους skylake στο τέλος της χρονιάς. Περίεργη απόφαση πάντως με δεδομένο οτι δεν έχει τον παραμικρό ανταγωνισμό απο την AMD και άνετα θα μπορούσε να βγάλει τους skylake του χρόνου.

μου αρεσει που χαιρομαστε για μια εν τελει μονοπωλιακη τιμολογηση λες και εχουμε μετοχες,δεν συμφερει τον καταναλωτη η καθε εταιρια να μην εχει ανταγωνιστη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που χαιρομαστε για μια εν τελει μονοπωλιακη τιμολογηση λες και εχουμε μετοχες

Έλα ντε,η intel δεν έχει αλλάξει τιμές από τότε που έβγαλε τους πρώτους core,αναγκάζοντας έτσι και την amd να κρατάει χαμηλά της τιμές της,αντί να ζητάει +170€ για μια vga με ρόδες με λίγο επεξεργαστή,και κάποιοι εδώ μέσα παραπονιούνται για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο βασικός λόγος δημιουργίας τέτοιον επεξεργαστών ? Η τιμή θα είναι υψηλή λογικά λόγο αρχιτεκτονικής και τι δουλεία θα μπορείς να κάνεις με αυτούς ?

 

Δώσε μου όποιον επεξεργαστή θες και θα στον γονατίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να θέλει να βγάλει τους skylake το δεκαπέντε γιατί το 16 έρχονται και οι AMD K12 που δεν ξέρουμε τι ψάρια πιάνουν...

Και αν πχ περνανε τους 4core της intel,να βιάζεται ώστε το 16 με το διάδοχο των skylake να είναι και παλι μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με τον τρόπο αυτό δεν θα οδηγήσει σε πολυδιάσπαση των αγορών και φυσικά να αναρωτιούνται οι καταναλωτές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι amd haters να εύχεστε να μη φαληρίσει ποτέ η μοναδική εταιρία που μπόρεσε και ενδεχομένως ακόμα να μπορεί να κοντράρει μελλοντικά την intel γιατί μετά θα ρωτάτε που πουλάνε μεταχειρισμένους C2D μπας και καταφέρετε να πάρετε pc σε συμφέρουσα τιμή.

Καταλάβετε λίγο πριν ποστάρετε ότι ΣΑΣ συμφέρει (στην τσέπη) να υπάρχει ανταγωνισμός αντί να κοκορεύεστε και να τις μετράτε ολημερίς (τις επιδόσεις σας).

Και για να προλάβω κάποιους έχω και pc με amd και με intel και είμαι εξίσου ικανοποιημένος.

 

Όσο για τους καινούριους επεξεργαστές της intel προσωπικά δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να τους βγάλει αλλά από την άλλη δε θα με ρωτήσει κιόλας η intel και η κάθε intel για το που θα επενδύσει.

Οπότε καλοδεχούμενοι και πάμε και για τους επόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι amd haters να εύχεστε να μη φαληρίσει ποτέ η μοναδική εταιρία που μπόρεσε και ενδεχομένως ακόμα να μπορεί να κοντράρει μελλοντικά την intel γιατί μετά θα ρωτάτε που πουλάνε μεταχειρισμένους C2D μπας και καταφέρετε να πάρετε pc σε συμφέρουσα τιμή.

δλδ σε περίπτωση που φαληρίσει η AMD θα μείνει μόνη της η Intel στους x86 cpus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε,η intel δεν έχει αλλάξει τιμές από τότε που έβγαλε τους πρώτους core,αναγκάζοντας έτσι και την amd να κρατάει χαμηλά της τιμές της,αντί να ζητάει +170€ για μια vga με ρόδες με λίγο επεξεργαστή,και κάποιοι εδώ μέσα παραπονιούνται για αυτό.

καλά δεν της έχει κρατήσει και ακριβώς σταθερές 

 

μη ξεχνάμε και τα καραγκιοζηλίκια με τους Κ και μη Κ... με αυτό το τρόπο ανάγκασε πολλούς να δώσουν παραπάνω λεφτά για κάτι που μέχρι πριν ήταν δωρεάν 

 

 

περιμένουμε mainstream platform με 6core @ 340$ και DDR4? :P

όχι απλά mainstream platform, αλλά i5 με 200κάτι :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...