Προς το περιεχόμενο

Μόλις δύο επεξεργαστές Broadwell (14nm) θα κυκλοφορήσει η Intel


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

i5 2400 και ακόμα δεν μασάει πουθενά ούτε παιχνίδια τίποτα.

όταν στο κομμάτι των επεξεργαστών πάει ένα βήμα παραπέρα στις επιδόσεις και όχι 10-15% πάνω τότε πάμε για αναβάθμιση γιατί μέχρι στιγμής μόνο γραφικά φτιάχνει καλύτερα.

δεν λέω ότι με χαλάνε τα χαμηλώτερα nm αλλά δεν αξίζει για αναβάθμιση,μόνο για νέα αγορά.

 

Δηλαδη εγω που δεν παιζω παιχνιδια με τον i7-4790k ποσα χρονια θα μεινω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω που δεν παιζω παιχνιδια με τον i7-4790k ποσα χρονια θα μεινω;

εξαρτάται την δουλειά που τον θες,για παιχνίδια και καθημερινή χρήση θα δώσει πάρα πολλά ψωμιά ακόμα αλλά αν πας σε επίπεδο βαριών σχεδιαστικών προγραμμάτων με μεγάλες απαιτήσεις  τότε δεν ξέρω πχ το inventor θέλει είδη i7 και 8gb ram για να τρέξεις μεγάλα assemblies κλπ.

εγώ όμως το τρέχω στο laptop με pentium dual core και 4gb ram άνετα για μικρά-μεσαία σχέδια και μοντέλα.

http://knowledge.autodesk.com/support/inventor-products/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-Autodesk-Inventor-2015-products.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω που δεν παιζω παιχνιδια με τον i7-4790k ποσα χρονια θα μεινω;

 

αν ειναι ελαφρύ web browsing movies και office δες το linuxοπισο της υπογραφής μου.. σε βλέπω παππού μετον i7 :P :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνιδια τουλαχιστον οπως αναφερθηκε ή μπορει να ρωτησουν καποιοι,οποιος εχει i5 σε Socket 1155 και μετα,απλα καθεται στα αυγα του και περιμενει για Ddr4 και Mainstream 6core που ειπε και ο Thresh παραπανω.


με τον fx 9590 είμαι υπέρευχαριστημένος με 190 ευρώ που τον πείρα το καλοκαίρι ;)

Εμενα παλι γιατι κατι μου λεει οτι η αναγκη να σχολιασεις σε topic για επεξεργαστες Intel κατι αλλο υπονοει και ας μην το παραδεχεσαι? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πως παει το θεμα σε vs σε χρονο dt ειναι απιστευττο ,προσωπικα θα μεινω σε haswell για 3-4 ετη ,ωστοσο και οι amd για τα λεφτα τους ειναι τιμιοι ιδιαιτερα για htpc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέλπιδα προσπάθεια αρμεγματος και στιψιματος του υπάρχοντος socket. Φυσικά και;ενόψει σύντομης έλευσης skylake νομίζω δεν ασχολούμαστε καν με δαύτους...

Δεν πειράζει, φτάνει που θα ασχοληθεί η apple..

Λίγο ποιο γρήγορος,λίγο λιγότερη κατανάλωση,λίγο(πολύ; ) καλύτερα γραφικά, μια χαρά πωλήσεις θα κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο βασικός λόγος δημιουργίας τέτοιον επεξεργαστών ? Η τιμή θα είναι υψηλή λογικά λόγο αρχιτεκτονικής και τι δουλεία θα μπορείς να κάνεις με αυτούς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο βασικός λόγος δημιουργίας τέτοιον επεξεργαστών ? Η τιμή θα είναι υψηλή λογικά λόγο αρχιτεκτονικής και τι δουλεία θα μπορείς να κάνεις με αυτούς ?

Όποιος ξέρει θα βρει δουλειά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος με i5 2400 πάνε όλα στο pc του μπάλα και παίζει τα πάντα,όποιος έχει αγοράσει κάποιον i5 και πάνω από sandy bridge και μετά είναι καλυμμένος για αρκετό καιρό ακόμα αν έχει κιόλας και ξεκλείδωτο τον ανεβάζει λίγο και βγάζει ακόμα περισσότερο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...