Προς το περιεχόμενο

motorola moto e €79 @mediamarkt


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή τιμή.

 

Semi-related μιας και είναι πολύ πιο πάνω τιμολογικά. Με αφορμή αυτό που ανέφερε ο Red21 για το 2015 μοντέλο: για μένα τελειοποιήθηκε το E φέτος. Snap410, οκ μέγεθος rom, 2400mah, ίδιο βάρος, προσθήκη ( υποτυπώδους) μπροστινής κάμερας

 

Σε τηλέφωνο με 4gb rom κάνω δαχτυλουργικά για να χωρέσουν, και παίζω κάθε φορά με "αποτυχία εγκατάστασης ( ενημέρωσης) λόγω χώρου". Με προσπάθεια βγαίνει άκρη

Εγώ πάντως για κάποιον που δεν έχει πολλές απαιτήσεις σε χωρητικότητα και θέλει ένα φθηνό και απροβληματιστο smartphone το θεωρω... Πολύ καλή επιλογη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινητά με τέτοια χωρητικότητα η διαδικασία είναι γνωστή:

 

1) Ανοίγουμε τη συσκευασία 

2) Τοποθετούμε τη κάρτα μνήμης

3) Ροοτάρουμε τη συσκευή 

4) Περνάμε link2sd 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν θέλει να ρουτάρει και να παίξει με hackιές και link2sd, να πούμε ότι το android 4.4 από όσο ξέρω ΔΕΝ επιτρέπει μεταφορά εφαρμογών στην SD ακόμα και για αυτές που το επιτρέπουν στην έκδοση 4.2/3.

 

Ποτέ δεν θεώρησαν την 4.4 "αναβάθμιση". Περισσότερα αφαίρεσε παρά προσέθεσε και με 4gb είναι μάλλον deal breaker.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν θέλει να ρουτάρει και να παίξει με hackιές και link2sd, να πούμε ότι το android 4.4 από όσο ξέρω ΔΕΝ επιτρέπει μεταφορά εφαρμογών στην SD ακόμα και για αυτές που το επιτρέπουν στην έκδοση 4.2/3.

 

Ποτέ δεν θεώρησαν την 4.4 "αναβάθμιση". Περισσότερα αφαίρεσε παρά προσέθεσε και με 4gb είναι μάλλον deal breaker.. 

To Moto G πάντως επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών στην SD (χωρίς root και χακιές εννοώ). Δεν ξέρω για το Moto E...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Moto G πάντως επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών στην SD (χωρίς root και χακιές εννοώ). Δεν ξέρω για το Moto E...

Αν επιτρέπει το Moto G εχω την υποψία ότι το κάνει και το Moto E.... Αλλά κάποιος που το έχει θα μπορούσε να διαφωτήσει καλυτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο εγω βλεπω υπερβολικο των ανω 4GB για επιπλεον χωρο εφαρμογων? οι εφαρμογες των  android δεν ειναι windows να εχουν 500mb περαν των 3d party games που δεν ξεπερνανε τα 30-40mb ολα τα υπολοιπα utilities 3-4mb δηλαδη με 4GB εγκαθιστα καποιος 400+ εφαρμογες, τι θα τις κανετε συλλογη? και εκτος αυτου ακομα και περα των 4gb rom των δυνατοτητων να ειχε, μονο στο random ετοιμα προς αναγνωση με 1GB ram που διαθετουν οι vfm συσκευες θα γεμιζει για πλακα και θα σερνονται, οποτε προς τι η ωφελεια αυτου?

εμενα ουτε τα 16 δεν φτανουν...το GTA SA  που εχω πιανει μονο 3.5GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιτρέπει το Moto G εχω την υποψία ότι το κάνει και το Moto E.... Αλλά κάποιος που το έχει θα μπορούσε να διαφωτήσει καλυτερα!!

 

φυσικα και επιτρεπει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Moto G πάντως επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών στην SD (χωρίς root και χακιές εννοώ). Δεν ξέρω για το Moto E...

 

 

Αν επιτρέπει το Moto G εχω την υποψία ότι το κάνει και το Moto E.... Αλλά κάποιος που το έχει θα μπορούσε να διαφωτήσει καλυτερα!!

 

 

φυσικα και επιτρεπει

Αυτή η SD στην οποία αναφέρεστε δεν είναι η πραγματική (εξωτερική) SD.

Είναι η εσωτερική (εικονική) SD.

Αυτή που στις παλαιότερες εκδόσεις του android ήταν ένα ξεχωριστό partition της εσωτερικής μνήμης του κινητού, ενώ στις τελευταίες εκδόσεις είναι απλώς ένας folder της κύριας μνήμης.

Με λίγα λόγια: και να μεταφέρεις κάποια εφαρμογή στην "SD" (μέσω του android-χωρίς κόλπα) η ελεύθερη μνήμη που θα έχεις στο κινητό σου ή ίδια πάλι θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και οι εφαρμογες που μεταφερονται στην εξωτερικη καρτα micro sd δεσμευουν μερικα MB της μνημης του κινητου.

 

Αυτο που γραφει ο @taxtax ισχυει.Ο φακελος με την ονομασια sd υπαρχει στο My files ο οποιος ανηκει στην μνημη του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω καποιος ανεφερε οτι βαζει το GTA Sa και του τρωει 4gb....

φιλοι μου το κινητο αυτο το εχω και εγω.Δεν ειναι παιχνιδομηχανη.

Ειναι ενα μικρό κινητό, πολυ καλη ποιότητα κατασκευής και στοκ ανδροιδ.

Αν του εχεις μεσα 5-10 εφαρμογες τις βασικες που χρειάζεσαι είναι σουπερ.

Το μονο αρνητικό για εμενα είναι οτι κανει επανεκκινησεις μονο του.

Τωρα όποιος θελει ενα οικονομικο κινητο για να κανει την δουλεια ειναι τελειο. οποιος θελει φορητη παιχνιδομηχανη η φορητο υπολογιστη ας δωσει 500 γιουρια να παρει κατι αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβγαλε και το public μέσω web, ήθελα να το πάρω για δεύτερο, αλλά λίγο τρόμαξα με αυτά που γράφατε. Τελικά αποφάσισα και το πείρα. Μόλις τελείωσα το στήσιμο και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή, πέρασα καμιά 30αρια εφαρμογές που χρησημοποιω και μου έμειναν αλλά 756mb, νομίζω πολύ καλά. Θα βάλω και μια SD που έχω για media κλπ και ειμαι κομπλέ. Συμπέρασμα για τα λεφτά του 79€ πλέον είναι φανταστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...