Προς το περιεχόμενο

Lapton Lenovo Y50-70 946e από amazon.de (16gb, 256ssd, i7-4710HQ, 4GB nvidia)


swtos_chem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 48 Hz στην ανανεωση της οθονης δεν είναι πρόβλημα;

 

γιατί? σε πόσα fps νομίζεις ότι θα παίζεις άλλωστε τα τελευταία παιχνίδια σε ανάλυση >= FHD με τέρμα τα γραφικά ???

 

edit: απαντώντας στο ερώτημα μου, Tomb Raider σε FHD ανάλυση με όλα τέρμα --> 13 FPS. δεν μπήκα στην διαδικασία να δοκιμάσω σε UHD μας βλέπω να ρίχνουμε κάποιες ρυθμίσεις για να φτάσουμε στα 30 FPS...

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε τοτε το λινκ για το μοντελλο να δουμε ποσους χρειαζονται να κατεβάσουμε...


γιατί? σε πόσα fps νομίζεις ότι θα παίζεις άλλωστε τα τελευταία παιχνίδια σε ανάλυση >= FHD με τέρμα τα γραφικά ???

 

edit: απαντώντας στο ερώτημα μου, Tomb Raider σε FHD ανάλυση με όλα τέρμα --> 13 FPS. δεν μπήκα στην διαδικασία να δοκιμάσω σε UHD μας βλέπω να ρίχνουμε κάποιες ρυθμίσεις για να φτάσουμε στα 30 FPS...

Χαμηλη ανανεωση οθονης είναι πρόβλημα σε εφαρμογες ΓΡΑΦΕΙΟΥ, Word, Excel etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση για αυτούς που αγόρασαν τα 2 μοντέλα από το e-shop. Υπάρχει στην συσκευασία dvd? (οχι δισκάκι)

ΟΧΙ

Ναι γιατι να μην ειναι;

αν μπορεις βαλε λετοπεμριες να δουμε αν εχουμε κανει σωστη δουλεια γιατι και γω χαθικα με το θεμα αυτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω το συγκεκριμένο με FHD όμως, αγορασμένο απο μικρό κατάστημα στην Αθήνα απο τον Αύγουστο θα σας δώσω ένα μικρό review.

Είχα αγοράσει το y50-70 με: i7 4710HQ, 8GB RAM, graphic card 860 me 4GB memory....

Άμεσα άλλαξα τον σκληρό σε SSD (840evo) και χρησιμοποιώ αυτόν που είχε της WD με SSD 8GB ως εξωτερικό σκληρό.

Η πρόσβαση και αλλαγή σκληρού εύκολη. Δεν χάνει εγγύηση, είχα επικοινωνήσει.

Επίσης σ εμένα μέσα στο πακέτο όταν το είχα αγοράσει είχε DVD player εξωτερικό.

Τέλος μου έδωσαν 3 χρόνια εγγύηση.

 

+/-

Οθόνη (η FHD οχι Ultra) πολύ μέτρια χωρίς όμως να μου δημιουργεί πρόβλημα.

Θερμοκρασίες / Ήχος ανεμιστήρα κτλ εξαιρετικά σε σχέση με άλλα laptop που είχα (όλα της τάξης των 1300 ευρώ+)

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

Κάρτα γραφικών εξαιρετική και για παιχνίδια και για σχεδιαστικά προγράματα. (έχω την έκδοση με 4GB μνήμης κάρτας γραφικών)

Ταχύτητα/κολλήματα κτλ κανένα παρόλο που είναι εξαιρετικά φορτωμένο με προγράμματα.

Ήχος ηχείων αρκετά καλός

 

Έχω αλλάξει πάρα πολλούς υπολογιστές τόσο ευχαριστημένος που είμαι με αυτόν δεν έχω υπάρξει ποτέ!

 

Μην σας πάρω στο λαιμό μου... Διαβάστε και καμιά άλλη κριτική στο ιντερνετ ή φόρουμ και αποφασίστε.

 

Οτι θέλετε ρωτήστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω το συγκεκριμένο με FHD όμως, αγορασμένο απο μικρό κατάστημα στην Αθήνα απο τον Αύγουστο θα σας δώσω ένα μικρό review.

Είχα αγοράσει το y50-70 με: i7 4710HQ, 8GB RAM, graphic card 860 me 4GB memory....

Άμεσα άλλαξα τον σκληρό σε SSD (840evo) και χρησιμοποιώ αυτόν που είχε της WD με SSD 8GB ως εξωτερικό σκληρό.

Η πρόσβαση και αλλαγή σκληρού εύκολη. Δεν χάνει εγγύηση, είχα επικοινωνήσει.

Επίσης σ εμένα μέσα στο πακέτο όταν το είχα αγοράσει είχε DVD player εξωτερικό.

Τέλος μου έδωσαν 3 χρόνια εγγύηση.

 

+/-

Οθόνη (η FHD οχι Ultra) πολύ μέτρια χωρίς όμως να μου δημιουργεί πρόβλημα.

Θερμοκρασίες / Ήχος ανεμιστήρα κτλ εξαιρετικά σε σχέση με άλλα laptop που είχα (όλα της τάξης των 1300 ευρώ+)

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

Κάρτα γραφικών εξαιρετική και για παιχνίδια και για σχεδιαστικά προγράματα. (έχω την έκδοση με 4GB μνήμης κάρτας γραφικών)

Ταχύτητα/κολλήματα κτλ κανένα παρόλο που είναι εξαιρετικά φορτωμένο με προγράμματα.

Ήχος ηχείων αρκετά καλός

 

Έχω αλλάξει πάρα πολλούς υπολογιστές τόσο ευχαριστημένος που είμαι με αυτόν δεν έχω υπάρξει ποτέ!

 

Μην σας πάρω στο λαιμό μου... Διαβάστε και καμιά άλλη κριτική στο ιντερνετ ή φόρουμ και αποφασίστε.

 

Οτι θέλετε ρωτήστε.

Ποσο το ειχες παρει τοτε?

Προσβαση γενικα για καθαρισμα ανεμηστηρα υπαρχει?

Τελος το θελω για lightroom, photoshop και μια στο τοσο videoediting. Πιστευω οτι θα ειναι κομπλε ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζί με τον ssd γύρω στα 1050 (δεν θυμάμαι ακριβώς).

 

Δεν έχω επιχειρήσει να καθαρίσω τον ανεμιστήρα, αλλά αν θυμάμαι καλά όταν το άνοιξα και άλλαξα σκληρό έβλεπα τους δύο ανεμιστήρες με τα heat sink νομίζω πως φαίνονταν ψιλο χλωμό.

Επίσης δεν ξέρω αν έχουν ταινίες εγγύησης απο κάτω για να τα βγάλεις.

Η μόνη ταινία εγγύησης που είχα δει νομίζω ήταν στην μπαταρία, αλλά πιστεύω θα είχε κάτω απο τα εξαρτήματα.

 

Photoshop μια χαρά. Βαριά Simulation σε μηχανολογικά θέματα μια χαρά. Για lightroom - video editing δεν γνωρίζω.

 

- Δεν έχω με την ultra οθόνη που έχει πολύ μεγαλύτερη ανάλυση και σημαίνει πιθανότατα μεγαλύτερη χρήση επεξεργ. & κάρτας γραφικών άρα μάλλον θα πέφτουν και οι επιδόσεις!!! Έχω FHD με ανάλυση 1920*1080-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...