Προς το περιεχόμενο

Lapton Lenovo Y50-70 946e από amazon.de (16gb, 256ssd, i7-4710HQ, 4GB nvidia)


swtos_chem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 

LAPTOP LENOVO Y50-70 59-439796 15.6'' UHD INTEL CORE I7-4710HQ 8GB 1TB+8GB NVIDIA GTX860 4GB DOS

ΑΝΑΛΥΩ:

 

ΟΘΟΝΗ:

υπερεκτιμημενη νομιζω περιμενα να δω κατι το συγκλονιστικο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο κατα της αποψη μου βασικα η χρηση της UHD δεν μπορει να γινει σε νορμαλ χρηση γιατι αυτοματος τα παντα γινονται μικρα και θες μεγεθυντικο φακο για να δεις τα παντα μπορει να εχω κανει εγω λαθος στις ρυθμησεις αλλα για να βλεπεις ανθρωπινα πρεπει εχεις αναλυση 1280-720 αυτο ομως δεν σου επιτρεπει να βλεπεις τιποτα απο τα προγραμματα στο μενου εναρξη σου λεει πως η αναλυση δεν το επιτρεπει αρα αυτοματος γινεται αχριστο το περιβαλλον των win 8.1 και οι παροχες του.Στα παιχνιδια η αναλυση φυσικα ειναι εκπληκτικη και αυτο το βλεπεις στο LOL που το επαιξα σε τερμα πανω ρυθμησεις και επαθα σοκ....αν εχω κανει κατι λαθος στα settings ας μου πει καποιος να το διορθωσω

οι ταινιες ειναι και αυτες φοβερες και φανταζομαι πως αυτοματα τις βλεπω σε UHD γιατι πριν τις βαλω να παιξουν δεν κανω καποιες αλλαγες στην αναλυση λογικα τις κανει το εργαλειο παλι αν κανω κατι λαθος please support me!!!

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ:

εκπληκτικος ο φωτισμος απο πισω δειχνει ντελικατο λαπτοπ αλλα μικρα κουμπια και στα δικα μου δαχτυλα με δυσκολευει λιγο αλλα μικρο το κακο...αισθηση πολυ καλη μαλακα και το απολαμβανεις...φυσικα χωρις ελληνικα γραμματα αρα ψαχνεις τις γνωστες λυσεις

 

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ:

ωραια κυριλλε ελαφρυ αλλα οι δαχτυλιες στο υλικο ανα διαστηματα θελουν πανακι μιας και το υλικο τις κραταει!!

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:

νομιζω πως δεν ειμαι το καταλληλο ατομο να σχολιασει κατι τετοιο μιας και απο 1,33 GHz σε λαπτοπ του 2007 τωρα πηγα σε αυτο νομιζω πως αναλυψα την αμερικη....LOL με φβ ανοιχτο και live βετ365 ματσακι κανενα κολλημα ετρεχε σαν αλογο η θερμοκρασια χαμηλη σε ολη την διακρκεια του game κανενα ζορι και η ανταποκριση στις σελιδες σφεντονα και η ποιο βαρια σελιδα σε οτι και αν εχεις στο παρασκηνιο ανοιχτο ανοιγει αερα!!!!

 

DRIVERS:

πονεμενη ιστορια γιατι το cd που σου δινουν ειναι απαρχαιομενο πρεπει να ψαξεις να βρεις τα παντα εγω εκανα την καρτα γραφικων την οθονη και καποια ακομα αλλα επειδη δεν ειμαι καλος γνωστης της φασης αν καποιος μπορει να κανει εναν οδηγο θα το εκτιμουσαμε ολοι!!!

ΗXEIA:

με JBL που εχει η φαση ειναι φοβερη στα παιχνιδια και τις ταινιες εχεις ωραια αισθηση του ηχου στα τραγουδια το ιδιο οταν την εχεις ανεβασμενη το αρνητικο σε ψηλοηχους τυπου chat fb ο ηχος ερχεται απο πηγαδι.....το realtek δεν ξερω πως βρεθηκε μεσα αλλα υπαρχει και αυτο για να κανεις ρυθμησεις!!

 

CAMERA:

νταξει τυπικη μπροστινη για κανενα skype κανει την δουλεια της νομιζα πως εχει αναγνωριση φατσας στο ξεκλειδωμα αλλα εγω κατι τετοιο δεν βρηκα στις επιλογες

τελος στις γενικες εντυπωσεις οι υποδεχες των USB ΠΟΛΥ σκληρες και θελει προσοχη οταν συνδεεις κατι μην κανεις καμια ζημια αρνητικο κατεμε η συνδεση της παροχης στο λαπτοπ απο τα πλαγια θετικο το συστημα υγεις της μπαταρις ακομα και οταν η χρηση στην μπριζα ειναι συνεχομενη ευκολη συνδεση με την tv με το hdmi και η ανταποκριση ειναι σφεντονα στα δεδομενα στην τηλεοραση η οθονη στο υψος μου φανηκε λιγο μικρη αλλα λογικα ειναι επειδη ειχα τοσα χρονια διαφορετικη.

στα θετικα πως με καποιες μικρες αλλαγες το εργαλειο κραταει για καιρο επικαιρο με την νεοτερη τεχνολογια

 

αυτα απο μενα επαναλαμβανω δεν ειμαι καλος γνωστης της φασης και αν καπου κανω λαθος ειναι επειδη μπορει να υπαρχει η δυνατοτητα ρυθμΙσεων να διορθωσω κατι επομενος η βοηθεια σας θα μου χρειαστει!!στα 899 νομιζω πως εκανα ΠΑΡΑΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ΟΘΟΝΗ:

υπερεκτιμημενη νομιζω περιμενα να δω κατι το συγκλονιστικο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο κατα της αποψη μου βασικα η χρηση της UHD δεν μπορει να γινει σε νορμαλ χρηση γιατι αυτοματος τα παντα γινονται μικρα και θες μεγεθυντικο φακο για να δεις τα παντα μπορει να εχω κανει εγω λαθος στις ρυθμησεις αλλα για να βλεπεις ανθρωπινα πρεπει εχεις αναλυση 1280-720 αυτο ομως δεν σου επιτρεπει να βλεπεις τιποτα απο τα προγραμματα στο μενου εναρξη σου λεει πως η αναλυση δεν το επιτρεπει αρα αυτοματος γινεται αχριστο το περιβαλλον των win 8.1 και οι παροχες του.Στα παιχνιδια η αναλυση φυσικα ειναι εκπληκτικη και αυτο το βλεπεις στο LOL που το επαιξα σε τερμα πανω ρυθμησεις και επαθα σοκ....αν εχω κανει κατι λαθος στα settings ας μου πει καποιος να το διορθωσω

οι ταινιες ειναι και αυτες φοβερες και φανταζομαι πως αυτοματα τις βλεπω σε UHD γιατι πριν τις βαλω να παιξουν δεν κανω καποιες αλλαγες στην αναλυση λογικα τις κανει το εργαλειο παλι αν κανω κατι λαθος please support me!!!

Μπορείς να πείς πως τα πάει από γωνίες θέασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τα παραπάνω που διάβασα το μηχάνημα είναι επιεικώς απαράδεκτο (τουλάχιστον για τα δικά μου standards).

 

Για το της ανάλυσης της οθόνης, δε χρειάζεται να κάνεις lower down resolution αλλά να ανεβάσεις fonts και να κάνεις αλλαγή στα settings για το πώς εμφανίζονται οι χαρακτήρες.

 

Έχω στήσει πάμπολλα 13άρια και 14άρια με UHD και το μόνο πρόβλημα υπάρχει αν συνδέεις εξωτερική μή UHD οθόνη (όπου δε μπορεί να γίνει σωστό scaling ώστε να εμφανίζονται όλα ομοιόμορφα και στις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πείς πως τα πάει από γωνίες θέασης?

τι εννοεις??αν την κοιταω απο πλαγια???

Με βάση τα παραπάνω που διάβασα το μηχάνημα είναι επιεικώς απαράδεκτο (τουλάχιστον για τα δικά μου standards).

 

Για το της ανάλυσης της οθόνης, δε χρειάζεται να κάνεις lower down resolution αλλά να ανεβάσεις fonts και να κάνεις αλλαγή στα settings για το πώς εμφανίζονται οι χαρακτήρες.

 

Έχω στήσει πάμπολλα 13άρια και 14άρια με UHD και το μόνο πρόβλημα υπάρχει αν συνδέεις εξωτερική μή UHD οθόνη (όπου δε μπορεί να γίνει σωστό scaling ώστε να εμφανίζονται όλα ομοιόμορφα και στις 2.

το προσπαθησα αυτο που λες αλλα δεν βγηκε ακρη δηλαδη εβαλα 200% μεγενθυση μεγαλωσα καποια απο τα φοντς φακελων και τετοια και δεν μου αρεσε το θεμα.....οχι δεν συνδεω αλλη οθονη μονο αυτη που εχει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 150% σε DELL XPS13 (2015), σε Lenovo ThinkPad Yoga 2 Pro και σε Lenovo X1 Carbon Gen2 δεν είχα κάποιο πρόβλημα κάνοντας αυτό στα Windows 8.1 Pro που φορούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε αδερφε γιατι με μπερδεψες το εχω τωρα σε 300% τα αλλα σε τι μεγεθοι να τα βαλω δηλαδη????το ποντικι ισα που το βλεπω εγνε μια σταλια και εψαξα να το μεγαλωσω και δεν εχει επιλογη τι αλλο να κανω με πονεσαν τα ματια ειδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις??αν την κοιταω απο πλαγια???

 

για την σωστή απεικόνηση τον χρωμάτων σε φωτογραφίες πρέπει να είσαι μπροστά ακριβώς από την οθόνη ή μπορείς να μετακινηθείς πάνω-κάτω/δεξιά-αριστερά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΘΟΝΗ:

υπερεκτιμημενη νομιζω περιμενα να δω κατι το συγκλονιστικο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο κατα της αποψη μου βασικα η χρηση της UHD δεν μπορει να γινει σε νορμαλ χρηση γιατι αυτοματος τα παντα γινονται μικρα και θες μεγεθυντικο φακο για να δεις τα παντα μπορει να εχω κανει εγω λαθος στις ρυθμησεις αλλα για να βλεπεις ανθρωπινα πρεπει εχεις αναλυση 1280-720 αυτο ομως δεν σου επιτρεπει να βλεπεις τιποτα απο τα προγραμματα στο μενου εναρξη σου λεει πως η αναλυση δεν το επιτρεπει αρα αυτοματος γινεται αχριστο το περιβαλλον των win 8.1 και οι παροχες του.Στα παιχνιδια η αναλυση φυσικα ειναι εκπληκτικη και αυτο το βλεπεις στο LOL που το επαιξα σε τερμα πανω ρυθμησεις και επαθα σοκ....αν εχω κανει κατι λαθος στα settings ας μου πει καποιος να το διορθωσω

οι ταινιες ειναι και αυτες φοβερες και φανταζομαι πως αυτοματα τις βλεπω σε UHD γιατι πριν τις βαλω να παιξουν δεν κανω καποιες αλλαγες στην αναλυση λογικα τις κανει το εργαλειο παλι αν κανω κατι λαθος please support me!!!

 

δεν χρειάζεται ούτε μεγεθυντικό φακό ούτε τίποτα. εγώ το δουλεύω σε UHD ανάλυση και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. απλά πρέπει να ρυθμίσεις τα γράμματα και τα μενού έτσι ώστε να εμφανίζονται μεγαλύτερα από ότι εμφανίζονται συνήθως γιατί αλλιώς υπάρχει το πρόβλημα που περιγράφεις. για να το κάνεις αυτό σε αγγλικό Windows 8.1 πηγαίνεις στο desktop και κάνεις δεξί κλικ κάπου στο κενό. μετά επιλέγεις Screen Resolution --> Make text and other items larger or smaller --> Custom sizing options --> Extra extra large 250%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης κατοχος του συγκεκριμενου λαπτοπ, αλλα απο Ελλαδα , για να μην ανοιγω αλλο τοπικ θα γραψω εδω τις εντυπωσεις μου.

Καταρχην να συμπληρωσω στα αρνητικα, οτι οι υποδοχες usb3.0 ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους και δεν μπορω να βαλω δυο στικακια μαζι! Επισης ο σκληρος της WD που ειναι και καλα υβριδικος, δεν θεωρειται και οτι καλυτερο, απο οτι διαβασα. Σε εμενα καποιες φορες αργει λιγο να παρει μπρος, π.χ οταν μεταφερω αρχεια απο στικακια, ειδικα οταν ειναι συγχρονως πανω απο ενα αρχειο. Τελος, στον δικο μου τουλαχιστον που ειναι παραγωγη Δεκεμβριο του 2014, εκανα αρκετα ωρα για να αφαιρεσω τοσο το περιφημο superfish οσο και μια αλλη χαζομαρα istartκατι, που μου εβγαινε συνεχεια στην αρχικη σελιδα των browsers..

Κατα τ'αλλα, δεν εχω τρελαθει απο τα win8, τα 7αρια μου ψιλολειπουν.

Συνολικα για το μηχανημα, νομιζω πιο πολυ θα το ευχαριστηθει καποιος που το θελει για ενα συνδυασμο multimedia (φοβερα ηχεια, απο τον καλυτερο ηχο που εχω ακουσει σε λαπτοπ) και παιχνιδια και λιγοτερο για επαγγελματικη χρηση, επεξεργασιες φωτο,κλπ. Ισως με εναν καλυτερο σκληρο, τα πραγματα να αλλαζουν δραματικα προς το καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 7 USB DVD Tool.

 

Κατεβάζεις το ISO και χρησιμοποιείς το παραπάνω Utility και είσαι ΟΚ.

 

Άνοιξε νέο τόπικ αν έχεις την καλοσύνη όμως, μην κάνεις follow up την απάντησή μου (το παρόν θέμα είναι για άλλο σκοπό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω να παξω το call of duty και μου το βγαζει σε αναλυση 2048-1152 παω να μεσα απο το geforce experiance να το σεταρω και βγαζει προβλημα δωστε μια λυση να γινει σε full screen ρε μαγκιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω να παξω το call of duty και μου το βγαζει σε αναλυση 2048-1152 παω να μεσα απο το geforce experiance να το σεταρω και βγαζει προβλημα δωστε μια λυση να γινει σε full screen ρε μαγκιες

ρε μαγκιες κανενας???αφου σιγουρα καποιος ξερει γιατι δεν βοηθαει...εκατσα και εκανα ολοκληρη αναλυση για το λαπτοπ για να βοηθισω επειδη βαζεται τα λεφτουδακια σας και σεις κανενα να δωσει τα φωτα του...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...