Προς το περιεχόμενο

Πράσινο φως για το remake του The Gremlins έδωσε η Warner Bros


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα με το νερό πολλαπλασιάζονταν . Είτε χνουδωτό είτε σαυροειδες . Πέρα απο τον φερμπι ομως και τα χνουδωτα που έβγαιναν ήταν κακά , απλά έκρυβαν με τις φατσούλες τους τα σχέδια τους ( να γίνουν γκρεμλινς).

τον Γκιζμο εννοεις,

ποιος φερμπυ?

 

edit:  Γεια σου ρε συ Songless! τωρα ειδα το nick σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps:  Ακομα θυμαμαι την ξενερα οταν ετρεξα μεσα στην κ**** στο σινεμα το 2010 να δω το remake του "Εφιαλτη στην Elm Street"

 

:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναέγραψα, το Hollywood έχει πεθάνει και δεν το ξέρει. Κάθε φορά που η τεχνολογία των εφέ θα καλυτερεύει θα ξαναγυρνάνε τις παλιές ταινίες. Από σενάρια πάτωσαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το είδαμε για πρώτη φορά με τον αδερφό μου το 1986 θυμάμαι είχα τρομάξει πολύ, το δε εξώφυλλο με τον Stripe που κρατά τον μαρκαδόρο έχει μείνει χαραγμένο στη μνήμη μου από τότε... Ωραίες εποχές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Γκιζμο εννοεις,

ποιος φερμπυ?

 

edit:  Γεια σου ρε συ Songless! τωρα ειδα το nick σου!

Ναι εχεις δικιο για τον Γκιζμο. Αλλα η φατσα του μου θυμισε τα φερμπυ και τον μπερδεψα.

 

ΥΓ Μου αρεσε πιο πολυ η δευτερη ταινια (στο κτιριο) παρα η πρωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη είχε λιγότερο τρόμο και περισσότερη κωμωδία σε σχέση με την πρώτη... Το θηλυκό gremlin όλα τα λεφτά! Αλλά εμένα μου αρέσουν εξίσου και οι δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγάπη για το πρωτότυπο μπορεί να με κάνει να το δω αλλά θεωρώ αδύνατο το 2015 να έχει την επίδραση που είχε η ταινία όταν πρωτοβγήκε. Όταν οι ταινίες τρόμου βγαίνουν με ρυθμούς πολυβόλου και τα παιδιά έχουν εκτεθεί σε πιο έντονες καταστάσεις, η μαγεία του συνδυασμού τρόμου-κωμωδίας-παιδικής ταινίας του αρχικού, ακόμα και να την πετύχουν, δε μπορεί να έχει το αντίκτυπο της πρωτότυπης. Απλά άλλες εποχές.

Όσο για το Hollywood, έχει στερέψει από ιδέες. Ελάχιστες ταινίες έχουν κάτι πρωτότυπο να πουν. Πλέον δε βγαίνουν καν πρωτότυπες περιπέτειες που είναι και δημοφιλές είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...