Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε το trailer του Batman v. Superman: Dawn of Justice


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Frank Miller.

 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ. Είναι απλά μεγαλειώδες αυτό που έγραψε ο Miller. Και η τρανή απόδειξη ότι τα μυαλά νικάνε τα μούσκουλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και η τρανή απόδειξη ότι τα μυαλά νικάνε τα μούσκουλα.

δεν διαφωνώ, αλλά μην συγκρίνεις τα normal μούσκουλα με τις superpowers, άσε που αν δεν κάνω λάθος ο Superman έχει genius level intellect...

 

 

επίσης μην ξεχνάς ότι νικάει πάντα αυτός που θέλει ο δημιουργός... :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να φανω εμπαθείς νομιζω το συμπαν της μαρβελ ειναι πιο ανωτερο απο της ντι σι

 

Batman παντως δεν εχει... :P

 

κ οσο κ αν μου αρεσει το universe της marvel δεν μπορω να βρω καποιον που να μου αρεσει οσο ο batman

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Σουπερμαν βγαινει και εκτος της στρατοσφαιρας.....και μπορει να λαβει οσο Ηλιο θελει ....δεν παιζει αυτο που λες.....

κι ομως, θυμαμαι ότι σαε καποιοο επισόδιο του comicstorian στο youtube π ανελυε μια σειρα το έιχε αναφέρει, ότι για 2 χρόνια η γη ειχε καλυφθει απο νεφη σωματιδίων για να αποτρεψουν τον superman.. αλλα κ παλι αν χρειαζεται φορτηση πως θα ανεβαίνει ως την στρατόσφερα αν δεν εχει ενεργεια για να το κάνει? 

απλα θυμαμαι ότι το έιχα δει σε μια ανελυση μιας comic σειρας του superman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν διαφωνώ, αλλά μην συγκρίνεις τα normal μούσκουλα με τις superpowers, άσε που αν δεν κάνω λάθος ο Superman έχει genius level intellect...

 

 

επίσης μην ξεχνάς ότι νικάει πάντα αυτός που θέλει ο δημιουργός... :P

 

Γενικά είμαι της άποψης ότι αν ο δημιουργός έχει χαμηλό iq δεν θα μπορέσει ποτέ να γράψει σενάριο με έξυπνους χαρακτήρες. Δεν μπορείς να φτιάξεις κάποιον που να σκέφτεται έξυπνα αν είσαι χαζός.

 

Από εκεί και πέρα, επειδή είμαι comic junkie, έχω καταλήξει στο ότι στα comics -λόγω της πολυπλοκότητας που τα διακρίνει- η «νίκη» και η «ήττα» είναι πολύ σχετικές έννοιες. Π.χ. το να νικήσει ο Batman τον Superman δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα τον ξαπλώσει κάτω. Σαφέστατα, ένα απλός άνθρωπος (άσχετα αν είναι olympic-level martial artist, δισεκατομμυριούχος και ο μεγαλύτερος ντετέκτιβ του κόσμου :P) δεν θα μπορέσει ποτέ να νικήσει έναν εξωγήινο με heat vision, freezing breath, που πετάει με την ταχύτητα του φωτός και μπορεί να μετακινήσει ολόκληρους πλανήτες μόνο με τα χέρια του. «Νίκη» σε αυτή την περίπτωση μπορεί να θεωρηθεί για τον Batman απλά ένα μπουκέτο που θα αποδείξει στο λαό της Γης ότι και οι θεοί ματώνουν. «Νίκη» θα ήταν να τον ξεφτύλιζε -λεκτικά ή με πράξεις- για το ότι είναι αμερικανάκι boy scout, ενώ η Αμερική έχει γίνει ολοκληρωτικό κράτος. Κ.ο.κ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador,δεν έχει τέτοια με νίκες διανοούμενων ,είπε o batman: do you bleed? You will! Που σημαίνει ότι αν δεν ματώσει έστω λιγάκι μας δούλεψαν.

 

Ορφέα,αν κρίνουμε από το πρώτο MOS ,με τα τόσα flashback που είχε, λογικά και εδώ μπορεί να είναι τέτοιο σκηνικό όπως στο πρώτο που δείχνει τον super να βουλιάζει μέσα στα κρανία της νεκρής ανθρωπότητας. 

Παίζει δηλαδή το σενάριο ότι αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα μπορεί να καταλήξει εκεί η κατάσταση,και όχι ότι είναι τώρα έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που κολλαει ο τιτλος ??

και μου αρεσαι και η ατακα στο treiler: πες μου, μπορείς να ματώσεις ?

 

που παει μια στολη με εναν ανθρωπο μεσα μπροστά στον σουπερμαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οοοοκ, καλο και αυτο παντα ημουν λατρης των comics και του Superman & Batman, και παντα περημενα να βγει μια τετοια ταινία, και μονο που ξερω  οτι ο Μiller ειναι αυτος που το σκεφτηκε, τ να πω ανυπομονώ να το δω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...