Προς το περιεχόμενο

LG: Δύο νέα βίντεο για την οθόνη και την κάμερα του G4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ.. Θεωρώ λίγες τις 4 ώρες οθόνη, τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω εγώ. On the other hand, επουδενί δεν έχω δει ούτε για πλάκα τις 2 μέρες αυτονομία που υποσχόταν το Z3, ακόμα και με μειωμένη χρήση (για τα δικά μου στάνταρτς πάντα) φτάνω στο τέλος της ημέρας στην ξεφτίλα με ένα 20% μπαταρία. Οπότε αν είχα G3, μάλλον θα έπρεπε να μειώνω στο ελάχιστο τη χρήση προς το τέλος της ημέρας ή θα έπρεπε να κουβαλάω φορτιστή μαζί μου. Βέβαια, εγώ έχω πάντα ανοιχτά τα πάντα 4G, bluetooth και ac wifi, οπότε μάλλον δεν ανήκω στο μέσο όρο.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως, θεωρώ την ανάλυση υπερβολική. Νομίζω ότι κάνουν τραγικό λάθος που κινούνται προς τα εκεί οι εταιρείες, όταν υπάρχουν πολύ σημαντικότερα ζητήματα να λυθούν στα smartphones.

 

Στο G3, μπορεις να αγορασεις μπαταριες και βαση που φορτιζουν κινητο και 1-2 σκετες μπαταριες, οποτε δεν μενεις πρακτικα απο μπαταρια και μια μπαταρια χωραει ανετα μεσα σε ενα πορτοφολι. Αυτα για αυτους που πρακτικα καθε μερα δεν εχουν μια ρουτινα γραφειο, αμαξι σπιτι, αλλιως απλα αφηνεις καπου εναν φορτιστη και φυσικα εχεις και στο αμαξι φορτιστη.

 

Εγω κανω συνηθως μικρες φορτισεις, με γρηγορους φορτιστες, αλλα αυτο προυποθετει καποια ρουτινα, το να κουβαλας συνεχεια φορτιστη και να ψαχνεις πριζες οπου πας δεν ειναι πρακτικο. Εκει θα παρεις καποιο κινητο που αντεχει ή powerbank (επισης αβολο αν εισαι με τα ποδια) ή θα παρεις συσκευη με αποσπωμενη μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γιατι ακουω μλκιες.... Ναι εχει qhd,προφανως,αφου ειχε το g3, μπροστα παει η τεχνολογια οχι πισω... Οσον αφορα την μπαταρια 3k mah σε σχεση με τα 2550 του galaxy s6 ειναι πολυ καλυτερα.. Σταματηστε να κραζετε..

 

Το να αυξανεις συνεχως την αναλυση, μετα απο ενα σημειο δεν λεγεται τεχνολογια. Λεγεται μαρκετινγκ, λεγεται χιλια δυο αλλα οχι αναπτυξη τεχνολογιας.

 

ΥΓ. Βρε qsis, ενα thread που να μην γραφεις σεντονια, υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ειδικά πλέον που έχω και τεράστια οθόνη στο κινητό πρέπει να τη γεμισω με κείμενο :lol:

Ανούσια σίγουρα, αλλά όπως μου έλεγαν τόσοι και τόσοι με note κυρίως "αν καλομαθεις δεν υπάρχει γυρισμός προς τα κάτω"

Επίσης τώρα παίζω και τέτοια μπάλα, οπότε δε κάθομαι σε ησυχία

Screenshot_2015-04-25-02-16-10_zpsmyxatd

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...