Προς το περιεχόμενο

Acer Liquid X2. Με τρεις υποδοχές SIM και μπαταρία 4000mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και η περιγραφή  "ΑΠΑΤΟ" ως πιο απλή κρίνετε πιο χρηστική και περιγραφική για την ποιότητα ενός προϊόντος θα προτιμούσα οι χρήστες να χρησιμοποιούν και τις παρακάτω συνώνυμες εκφράσεις, μιας και η επανάληψη της φράσης "ΑΠΑΤΟ"  έχει γίνει  γραφική και κουραστική. Θα μπορούσατε για παράδειγμα να χρησιμοποιείτε τη φράση.

«ΑΠΥΘΜΕΝΟ» που δηλώνει ακριβώς το ίδιο αλλά δείχνει και τον πλούτο της γλώσσας μας,

«ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΑΔΑ» Που ιστορικά αναφέρεται ως ένα πηγάδι μεγάλου βάθους και  μυθολογικά ως άπατο όπου  οι σπαρτιάτες έριχναν τα καχεκτικά παιδιά τους.

«ΑΝΕΠΙΔΕΚΤΟ ΒΥΘΟΜΕΤΡΗΣΗΣ» που υποδηλώνει κάτι που δεν μπορεί να μετρηθεί στη μια διάσταση του βάθους.

 

Το παρών ανάγνωσμα ουδεμία σχέση έχει με το παρών προϊόν είναι μόνο για την διασκέδασή σας και επιμόρφωση σας. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε όχι και διάολος η Sony...

 

Τέλος πάντων το κινητό μοιάζει σε πολλά σημεία στο iPhone. Αν κοστίσει 25 max 30 ευρώ ίσως πάει καλά. Διαφορετικά όπως λέει και ο φίλος παραπάνω θα πάει άπατο.

Κριμα που δεν προλαβα να πω πρωτος οτι μοιαζει στο iphone. Αυτο πρεπει να το γραφουμε πρωτο ... χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μη σας φαινεται μεγαλη η μπαταρια. Γιατι ετσι και βαλεις και τις 3 σιμ πανω νομιζετε δε θα ρουφαει τα 4000mah σαν 1000? Και για το SAR δεν αναφερεται τιποτα φυσικα.

Ποιος σου είπε οτι οι sim καταναλώνουν πολύ ενέργεια; δηλαδή το Nokia 3310 με 800mah πως άντεχε βδομάδες ; αυτό που καταναλώνει την μπαταρία στα κινητά ειναι η οθόνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν δεν το χρησιμοποιούσες.

(= η κεραία και η SIM δουλεύανε κανονικά... )

 

Χρησημοπειώ = αναμένη LCD οθόνη + φωτάκια + επεξεργαστής (για τα νεώτερα κινητά)

 

Εξάλου και να το χρησιμοποιούσες άνετα κράταγε 1-3+ γεμάτες μέρες ανάλογα με την χρήση άλλα είχε μια απλή και μικρή ασπρόμαυρη LCD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν δουλευουν και οι τρεις μαζι αλλα μια - μια οποτε λογικα (χωρις να ειμαι σιγουρος) η μπαταρια οσο αναφορα τις καρτες σιμ δεν νομιζω να ρουφαει περισσοτερο

 

 

ερρρμμμ dafaq did I just read? Και τοτε ποιο το νοημα να εχεις δικαρτο-τρικαρτο κινητο αν δεν μπορουν να δουλευουν μαζί?

 

Προφανώς και δουλευουνε μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ παλλικαρι μου να το αγορασεις ΜΟΝΟΝ αν σου χαρισουν 25-30 ευρω. Αλλιως δεν αξιζει !!! Οχι να πληρωσουμε κι απο πανω !!!  Απο την αλλη, σαφεστατα και το ενα χιλιαρικο πανω κατω που κοστιζουν τα i-phone, ειναι μικροποσα σε σχεση με την αξια τους !!!

 

Αν μου το χαριζαν δε θα το δεχομουν γιατι σε λιγο καιρο η αξια του θα πεσει πολυ οποτε ηθικα θα ειμαι χαμενος και δε μου αρεσει να χανω. Ενω αν παρω iPhone 6 ξερω οτι σε 2 χρονια θα βρεθει καποιος που θα το παρει 400 ευρω. Επισης το iPhone 6 αντεγραψε σε πολλα σημεια το iPhone 5S και εφαγε απο μενα κιτρινη καρτα... Ενταξει καλη η Apple, αλλα οχι να αρχισει να αντιγραφει και τα iPhone.. Ελεος δηλαδη... Μου το χουνε μαθει ολοι και αντιγραφουν τα iPhone..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερρρμμμ dafaq did I just read? Και τοτε ποιο το νοημα να εχεις δικαρτο-τρικαρτο κινητο αν δεν μπορουν να δουλευουν μαζί?

 

Προφανώς και δουλευουνε μαζί...

για να μην βαζεις - βγαζεις - αλλαζεις τις καρτες απο το κινητο ισως ?? λεω εγω τωρα .. 

και να δουλευουν μαζι παντως δεν τραβαει η σιμ μπαταρια , η οθονη κυριως την αδειαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για πολυ ατακτα αγορια και κοριτσια το κινητο μιλαμε !

 

---------------------

.::NikoS::.

Και μη σας φαινεται μεγαλη η μπαταρια. Γιατι ετσι και βαλεις και τις 3 σιμ πανω νομιζετε δε θα ρουφαει τα 4000mah σαν 1000? Και για το SAR δεν αναφερεται τιποτα φυσικα.

 

δεν δουλευουν και οι τρεις μαζι αλλα μια - μια οποτε λογικα (χωρις να ειμαι σιγουρος) η μπαταρια οσο αναφορα τις καρτες σιμ δεν νομιζω να ρουφαει περισσοτερο

 

Αν δεν εχει triple standby ποιος ο λόγος να βάλω 3 σιμ πανω δηλαδη; Το 1 θα δουλευει και τα αλλα θα ειναι απενεργοποιημενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει triple standby ποιος ο λόγος να βάλω 3 σιμ πανω δηλαδη; Το 1 θα δουλευει και τα αλλα θα ειναι απενεργοποιημενα;

πολυ απλα για να αλλαζεις καρτα με ενα κουμπακι και να μην αλλαζεις κινητα  .. δεν το ξερω το θεμα δεν εχω τρικαρτο αλλα φανταζομαι δεν θα δουλευουν και οι 3 μαζι !  μπορει να κανω και λαθος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αλλά στα δικαρτα ειναι dual standby τουλάχιστον, οπότε φαντάζομαι πως για να λένε τρικαρτο θα ειναι triple standby. Anyway θα δουμε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ απλα για να αλλαζεις καρτα με ενα κουμπακι και να μην αλλαζεις κινητα  .. δεν το ξερω το θεμα δεν εχω τρικαρτο αλλα φανταζομαι δεν θα δουλευουν και οι 3 μαζι !  μπορει να κανω και λαθος ..

Γιατι συνεχίζεις και το ζορίζεις απλά δεν ασχολήθηκες ποτέ σου με το ζήτημα σταμάτα να υποστηρίζεις τον ισχυρισμό σου που δεν βασίζεται πουθενά αλλού παρα μόνο στο ότι φαντάστικες εκείνη την στιγμή που έγραψες το ποστ... made up facts δηλαδή...

 

Δουλεύουν και οι 3 μαζί ρουφάνε μπαταρία και οι 3 μαζί its not a big deal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(= η κεραία και η SIM δουλεύανε κανονικά... )

 

Χρησημοπειώ = αναμένη LCD οθόνη + φωτάκια + επεξεργαστής (για τα νεώτερα κινητά)

 

Εξάλου και να το χρησιμοποιούσες άνετα κράταγε 1-3+ γεμάτες μέρες ανάλογα με την χρήση άλλα είχε μια απλή και μικρή ασπρόμαυρη LCD

Από τις βδομάδες (που ούτε η εταιρεία δεν έδινε τέτοιο χρόνο αναμονής) πήγαμε στις 1-3 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το wiki, Τύποι dual sim κινητών:

 

Types[edit]

 

Adapters[edit]

Prior to the introduction of dual SIM phones, adapters were made for phones to accommodate two SIMs, and to switch between them when required.[9][17]

Passive[edit]

Dual SIM switch phones, such as the Nokia C1-00, are effectively a single SIM device as both SIMs share the same radio, and thus are only able to place or receive calls and messages on one SIM at the time. They do, however, have the added benefit of alternating between cards when necessary.[18]

Standby[edit]

Dual standby phones, such as those running on Mediatek chipsets, allows both SIMs to be accessed through time multiplexing. When making or receiving calls, the modem locks to the active channel; the other channel would be ignored and thus unavailable during the duration of the call.[19] Two examples of Dual-SIM Standby smartphones are the Samsung Galaxy S Duos[20] and theSony Xperia M2 Dual.[21]

Active[edit]

Dual SIM active phones or dual active phones, however, come with two transceivers, and are capable of receiving calls on both SIM cards, at the cost of increased battery consumption.[22][23] One example is the HTC Desire 600.[24]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...