Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το LG G4. Με δέρμα, κορυφαία κάμερα, Quantum IPS οθόνη και τιμή €769 (video)


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η lg ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για κινητο. Η μαλλον ηταν. Αυτο που τη διαφοροποιουσε ηταν οτι προσφερε πολυ καλα κινητα g2 g3 σε χαμηλες τιμες που κοντραραν στα ισα ολες τις αλλες εταιριες. Τωρα με αυτη την τιμη δεν ξερω ποιος θα το προτιμουσε σε σχεση με το s6 πχ το οποιο και θεωρω καλυτερο και ειναι στα ιδια χρηματα. Επισης περιμενα κατι περισσοτερο απο την lg, αυτο που λενε το οτι ο επεξεργαστης της ειναι καλυτερος απο εκεινον της samy νομιζω δεν παιζει. Επισης καινοτομια ειναι τι ακριβως? Η δερματινη θηκη που ηθελε ενα μηνα να γινει και να βαφτει? και η καλυτερη καμερα? την οποια θα πρεπει να δουμε και στην πραξη. Το θεμα ειναι οτι εταιριες πλεον δεν εχουν εμπνευση, φαντασια, καινουριες ιδεες. Αυτο που βλεπουμε καθε χρονο ειναι καλυτερος επεξεργαστης, καλυτερη ισως καμερα, καλυτερη αναλυση οθονης. Στην πραξη αυτα δεν βελτιωνουν την εμπειρια του χρηστη,και οι περισσοτεροι δεν θα καταλαβουν καποια διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και το πρωτο antutu benchmark score 50002

ασχετα απο το σκορ θα το προτιμησω αν εχει καλη μπαταρια καμερα  και δεν εχει κολληματα οπως το g flex 2 αλλιως παω για note 4 ασυζητητι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 4 απλα .. καλο και το ελτζι αν και η ραφη πισω δεμαρεσει καθολου το πλαστικο θα επαιρνα .. Καλο αλλα απο εμφανιση δε.. το g3 πιο ωραιο ..

 

ασχετο ειδα χθες το edge .. ενταξει ..αγαπω νοτε 4 ειναι φοβερο αλλα.. το edge απλα τα σπαει ,.. ελπιζω να βγει νοτε σε double edge edition .. το εφε της οθονης μου αρεσε παρα πολυ και γενικα σα κινητο τρομερο.. αλλα ετσι οπως καμπυλωνει η οθονη του δινει μια τριασδιαστατη αισθηση πολυ ωραιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εμφανισιακά κατά την γνώμη μου είναι άσχημο. Το G3 ηταν πολύ πιο όμορφο.</p> <p>Επίσης η οθονη παραμένει 5,5' και παρόλα αυτά, το μέγεθος του κινητού αντί να παραμένει σε ανάλογα η καλύτερα επίπεδα με του G3, αυτό μεγαλώνει σε όλες τις διαστάσεις.</p> <p>G4 <span style="color:rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:12px;">148.9 x 76.1 x 9.8</span></p> <p><span style="color:rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:12px;">G3 </span><span style="color:rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:12px;">146.3 x 74.6 x 8.9</span></p> <p> </p> <p><span style="font-size:12px;">Κατά</span><span><span style="font-size:12px;"> τα άλλα θεωρητικά (μένει να αποδειχτεί) έχει βελτιωμένο επεξεργαστή, κάμερα, οθόνη και αυτονομία σε σχέση με το G3. </span></span></p> <p> </p> <p>Νομίζω πως στα €769 δεν έχει καμία τύχη.</p> <p> </p> <p>Μετα τα fail της HTC και της Sony τώρα έχουμε και την LG...</p> <p>Φέτος κατα την γνωμη μου η Samsung είναι καθαρός νικητής... </p>

 

Βασικά απο ότι είδαμε νικητής ήταν και ειναι apple ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ακόμα Έλληνες που μπορούν ν' αγοράσουν κινητά με τέτοιες τιμές;;;

Σαν κινητό δεν τρελαίνομαι με το δέρμα το πλαστικό θα το προτιμούσα σίγουρα.

Ένας και δύο; Παίζουν πολλά λεφτά στην Ελλάδα ακόμα...:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note 4 απλα .. καλο και το ελτζι αν και η ραφη πισω δεμαρεσει καθολου το πλαστικο θα επαιρνα .. Καλο αλλα απο εμφανιση δε.. το g3 πιο ωραιο ..

 

ασχετο ειδα χθες το edge .. ενταξει ..αγαπω νοτε 4 ειναι φοβερο αλλα.. το edge απλα τα σπαει ,.. ελπιζω να βγει νοτε σε double edge edition .. το εφε της οθονης μου αρεσε παρα πολυ και γενικα σα κινητο τρομερο.. αλλα ετσι οπως καμπυλωνει η οθονη του δινει μια τριασδιαστατη αισθηση πολυ ωραιο 

εχεις δικιο για το edge ειναι πολυ ομορφο και γρηγορο αλλα φοβαμαι πολυ την μπαταρια του το δουλεψα μια ωρα περιπου και  επεσε 24 η 26% δεν θυμαμαι το θεωρω πολυ κατα την γνωμη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα λεει δεν θα δουμε το απλο πλαστικο, απλα η lg hellas, το κοινο εδω θελει τουλαχιστον δερμα γυαλι μεταλλο, το φυσαμε το παραδακι ακομα. Τραγικο απο 599 πηγε στα 769 με την μια. Τα 350 που λετε θα αργησουν φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπη σας..η  lg προσπαθει να μας δωσει πισω την χαμενη μας αξιοπρεπεια και ολα αυτα μονο με 700..

 

Θα το αγορασω..και οχι μονο αυτο θα κατσω εξω απο το μαγαζι απο τις 6πμ..προηγουμενος ομως θα εχω αναψει και ενα κερι ωστε οταν ανοιξει το μαγαζι ολα να πονε πριμα και γρηγορα να βρεθει στο χερι μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι εταιριες απευθυνονται  παγκοσμια απο το 6 δις εμεις εχουμε 10 εκ αποτελουμε δηλαδη το 0,16% της παγκοσμιας αγορας κοινως χ******** αν στην ελλαδα το προιον θεωρηται ακριβο

Γιατι αλλού θεωρείται φτηνό; Όλο την ίδια καραμέλα μασατε, τόσα λεφτα πουθενά στο κόσμο δεν ειναι λίγα για κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είδατε διάφορα hands on αλλά το ρολλάρισμα που κάνει με το νέο UX 4.0 δε το βλέπει το S6 και ας έχει καλύτερα χαρακτηριστικά όσον αφορά την cpu/gpu....

 

Μια πολύ καλή πρόταση από την LG. Διαθέτει την καλύτερη κάμερα, οθονάρα να τη χαίρεσαι και φυσικά αυτό που θέλουμε οι περισσότεροι αποσπώμενη μπαταρία και sd card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με την LG ειναι οτι ανεβασε την κοστολογιση for no reason, και επεσε στα ματια μας for reason.

 

Επεμεινε με την αποσπομενη μπαταρια (εχω κινητο με αποσπομενη μπαταρια, και η 2η που εχω κοντευει να σαπισει στο τσαντακι μου - δε μου χει χρειαστει ποτε - ) για να χωσει την δερματινη πλατη (που πραγματικα θυμιζει θηκη για στριφτο τσιγαρο) ενω παραλληλα βλεπω και τις πωλησεις του Moto X 2014 ποσο και γαμω τα παει με την δερματινη πλατη (προφανως και ειρωνευομαι μιας και ο κοσμος παιρνει την πλαστικη πλατη) και μου καρφωνει και τον 808; Ρε σεις... Ειναι σαν να βγαζω φρεσκο σαντουιτς με χθεσινο ψωμι.. ΗΜΑΡΤΟΝ που λεει και ο Γεωργιου.

 

Αλλα ξερω οτι η γνωμη μου εδω μεσα δε μετραει, οποτε παραθετω στα αγαπητα μελη της κοινοτητας που θα σπευσουν να βρεθουν εναντια με το αξιοτιμο μελος ChimairaX την παρακατω φωτογραφια.

 

http://i59.tinypic.com/2dj85qb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς το δέρμα πάει Μείον 100€. Σιγουρα κάποια στιγμή θα έρθει. Είμαι σε σχεδόν σίγουρος πως τον Αύγουστο στα σκρουτζομαγαζα θα παίζει χωρίς δέρμα στα 500€ περίπου (σε δραχμές δεν ξέρω πόσο θα έχει! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...