Προς το περιεχόμενο

Οι κατευθυνόμενες σφαίρες της DARPA βρίσκουν τον στόχο, ακόμα και όταν κινείται


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξυπνες σφαιρες ;;;

 

 

θα μπορουσε ας πουμε μια discoball που  την χτυπαει λειζερ να ειναι η χακια η οποια θα δινει αμετρητους αδιαφορους στοχους .

η ... απλως ενα καθρεφτακι (απο τα εξυπνα , οχι  τα καθημερινα )  το οποιο χωρις σκανδαλη να οδηγει τις σφαιρες πισω στον χρηστη της σκανδαλης . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τι ζωή έκαναν οι παππούδες μας οι πρόγονοι μας ...κτλ ..ο πόλεμος είναι το μονο σίγουρο αυτό και ο θανατος. Όλα τα αλλά είναι εφήμερες καταστάσεις που έτυχε να γεννηθουμε και να τις ζήσουμε εδώ. Αυτή την στιγμη χιλιαδες κόσμος πολεμά στην ανατολή ...και εμείς το παίζουμε ανθρωπιστές... Ποσο ξεφτυλες είμαστε ρε γμτ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ένας ιός είμαστε.

Αλλά τεσπα, δεν θα είχα θέμα αν αύριο θα πέσει επάνω μας κομήτης απλά αν γινόταν τουλάχιστον να το γνωρίζω νωρίτερα για να προλάβω να "πλαγιάσω" την Δούκισσα Νομικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι αυτό λες κάθε πρωί όταν κοιτάς τα μούτρα σου στον καθρέφτη ή το θυμάσαι μόνο επιλεκτικά όταν διαβάζεις νέα σαν αυτό?

 

Απορώ πως αντέχεις να ζεις με τόσο μεγάλη ντροπή...

 

 

Σημερα το πρωι, η κοπελα μου που ειναι βρεφονηπιοκομος, πηγε σε ενα ιδρυμα τυφλων για μαθημα.

Εκει ηταν ενα παιδακι που σιγα σιγα χανει το φως του και ηδη εχει αρχισει να μην βλεπει σχεδον καθολου.

Και ξερεις τι της ειπε? Δεν λυπαμαι που δεν θα βλεπω. Ειμαι χαρουμενος. Και γιατι ρωταει η κοπελα μου? Και η απαντηση του 4χρονου παιδιου, ξερεις ποια ηταν?

Γιατι δεν θα βλεπω την κακια του κοσμου!!!!!!!!!

Νιωσε το λιγο. Το λεει αυτο ενα παιδακι 4 ετων!!!!!!

Ξερεις τι λενε εεεε??? Απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια!!!

Ποιος γαμαει την φυση? Ποιος δημιουργει τους πολεμους? Ποιος εφευρε την ατομικη βομβα? Ποιος σκοτωνει απο κακια, μισος και ζηλια? Ποιος κανει πειραματα σε ζωα? Αστο ρε. Μην το ψαχνεις.

Δηλαδη βλεπω ενα αρθρο που στην ουσια λεει πως φτιαξαν μια σφαιρα που αν πριν ειχες μια πιθανοτητα να μην σε πετυχει, τωρα, θα σε φαει λαχανο στα σιγουρα. Και αυτο τωρα ειναι μια εφευρεση που πρεπει να επικροτησω?

Δηλαδη οταν το διαβαζεις δεν σκεφτεσαι μηπως στραβα αρμενιζουμε???? Λεω εγω τωρα μια ιδεα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και είναι ωραία, χάρη στον πρώτο και δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο έχουμε αναπτύξει τόσο πολύ την τεχνολογία την τελευταία δεκαετία, ακόμα με αερόστατα θα πετούσαμε σήμερα αν δεν τους πίεζε ο πόλεμος να κάνουν τεχνολογικά άλματα.

 

Υ.Γ.: Όσοι λένε για παγκόσμια ειρήνη κτλπ... ΡΕ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ! Ακόμα και τα 10χρονα ποια έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος δεν είναι ένα λιβάδι γεμάτο με λουλούδια και πεταλούδες!

Οι πόλεμοι είναι η ανεύθυνη πλευρά της τεχνολογίας και φυσικά δεν είναι υπεύθυνοι για την ανάπτυξή της. Καταλαβαίνω τί λες, αλλά τα έχεις μπερδέψει...

Μπορείς να μου πεις μια εμπόλεμη χώρα που πρόκοψε σε κάτι άλλο πέρα από τη βιομηχανία πολέμου; Αν όχι, τότε η ανάπτυξη και η βελτίωση του βιοτικού επιπέδου των ανθρώπων με τη χρήση της τεχνολογίας ήρθε σε περιόδους ειρήνης. Άρα ο πόλεμος κράτησε την τεχνολογία πίσω και απλά προώθησε την τεχνολογία πολέμου.

 

ΥΓ Το ξέρω ότι δεν ζούμε στο λιβάδι με τις παπαρούνες, αλλά θα προτιμούσα πολέμους με ξύλα και ρόπαλα... Αυτούς δηλαδή που δεν συνεπάγονται μαζικές γενοκτονίες, παραμορφωμένους ανθρώπους, τερατογεννήσεις, καρκίνους κτλ... Τέτοια τεχνολογία να μου λείπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι εδώ μέσα φαντάζονται ουτοπικές κοινωνίες, χωρίς πολέμους, χωρίς πείνα και φτωχια, με ισοτιμία και δικαιοσύνη....αυτά τα πράγματα δεν γίνονται πόλεμοι γίνονταν και την εποχή των σπηλαίων και θα γίνονται και 100 χρόνια απο σήμερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αντανάκλαση ακολουθούν οπότε τα καθρεφτακια δεν σώζουν

η αντανακλαση της αντανακλασης , δεν ειναι και αυτη αντανακλαση ; 

 

:)

 

χμμμ, λετε αντι για καθρεφτακια να φτανει λιγο γκλιτερ ; 

 

ας πουμε τα κομαντος του μελοντος να χρειαζεται να ντυνονται σαν drug queens στη eurovision ,για τις αποστολες 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα κατάλαβε το νόημα του σχόλιου μου και μετά κοίτα να σκοτώσεις ;)

Το γεγονός ότι η ιστορία δείχνει ότι έγιναν σημαντικές αλλαγές με τους πολέμους δεν έρχεται σε αντίθεση με το γεγονός ότι υπάρχουμε ακόμη επειδή δεν αλληλοσκοτωνόμαστε συνέχεια... BTW, οι αδερφοί Wright πέταξαν πριν τους παγκόσμιους πολέμους.

Όσο για τις έξυπνες σφαίρες, σύντομα κοντάς σας σε χώρα της Μέσης Ανατολής. Εντός των ΗΠΑ δεν τις χρειάζονται, άμα θέλουν πυροβολούν σωρηδόν και δεν τρέχει και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φαντάζεται κάποιος κοινωνίες χωρίς πολέμους φτώχεια, και πείνα... είναι κάτι το θετικό, και όχι ουτοπικό.

Αλλα το να φαντάζεται κάποιος οτι σε 100 χρόνια θα συνεχίζουμε να υπάρχουμε ως είδος, αν εξακολουθούμε με το ίδιο βιολί που έχουμε τώρα...αυτό είναι πραγματικά ουτοπικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξυπνα βλήματα υπάρχουν ήδη για αεροσκάφη και υποβρύχια, το κακό είναι όταν τα έξυπνα βλήματα τα χειρίζονται βλήματα.

Πάντως έχετε στο μυαλό σας ότι στοχευμένα βλήματα έχουν ως αποτέλεσμα μικρότερες συνολικές απώλειες, μακάρι να μην υπήρχε καμία, είναι ουτοπικό όμως αυτό, δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...