Προς το περιεχόμενο

Οι κατευθυνόμενες σφαίρες της DARPA βρίσκουν τον στόχο, ακόμα και όταν κινείται


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα το πρωι, η κοπελα μου που ειναι βρεφονηπιοκομος, πηγε σε ενα ιδρυμα τυφλων για μαθημα.

Εκει ηταν ενα παιδακι που σιγα σιγα χανει το φως του και ηδη εχει αρχισει να μην βλεπει σχεδον καθολου.

Και ξερεις τι της ειπε? Δεν λυπαμαι που δεν θα βλεπω. Ειμαι χαρουμενος. Και γιατι ρωταει η κοπελα μου? Και η απαντηση του 4χρονου παιδιου, ξερεις ποια ηταν?

Γιατι δεν θα βλεπω την κακια του κοσμου!!!!!!!!!

Νιωσε το λιγο. Το λεει αυτο ενα παιδακι 4 ετων!!!!!!

Ξερεις τι λενε εεεε??? Απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια!!!

Ποιος γαμαει την φυση? Ποιος δημιουργει τους πολεμους? Ποιος εφευρε την ατομικη βομβα? Ποιος σκοτωνει απο κακια, μισος και ζηλια? Ποιος κανει πειραματα σε ζωα? Αστο ρε. Μην το ψαχνεις.

Δηλαδη βλεπω ενα αρθρο που στην ουσια λεει πως φτιαξαν μια σφαιρα που αν πριν ειχες μια πιθανοτητα να μην σε πετυχει, τωρα, θα σε φαει λαχανο στα σιγουρα. Και αυτο τωρα ειναι μια εφευρεση που πρεπει να επικροτησω?

Δηλαδη οταν το διαβαζεις δεν σκεφτεσαι μηπως στραβα αρμενιζουμε???? Λεω εγω τωρα μια ιδεα

 

Αυτό ρε φίλε μου τι ακριβώς αποδεικνύει τώρα? Εαν δηλαδή η κοπέλα σου πάει σε ένα σχολείο και ένα άλλο 4χρονο παιδάκι της πει ότι είναι ευτυχισμένο και του αρέσει ο κόσμος???

 

Το παιδάκι χάνει το φως του και αυτή η αντίδραση είναι φυσιολογική. Το μυαλό του προσπαθεί απεγνωσμένα να αντιμετωπίσει την κατάθλιψη δημιουργώντας αυτήν την αντίληψη. Δηλαδή τα ευτυχισμένα παιδάκια ή είναι μικρά τρελά που δεν έχουν μάθει την αλήθεια ή ζουν σε άλλο πλανήτη και δεν το ξέρουν... 

 

 

 

Εν τέλει με αυτά που διαβάζω δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Η τηλεκατευθυνόμενη σφαίρα ή η τηλεκατευθυνόμενη υποκρισία μερικών ανθρώπων που θα πουν αυτές τι μαλακίες σε ένα φόρουμ και μετά θα στρώσουν τον κώλο τους στον καναπέ με τη φραπεδιά τους ή θα βγουν με τη Σούλα σε κανένα μαγαζάκι την Παρασκευή.

 

Εαν μερικοί όντως τα πιστεύετε όλα αυτά για το ανθρώπινο γένος, μάλλον δεν θα πρέπει να ερωτευτήκατε ποτέ κανέναν και δεν πρέπει να φέρετε παιδιά σε αυτό τον κόσμο. Εκτός εαν ανήκετε σε "ξεχωριστό" ανθρώπινο γένος διαφορετικό από όλους εμάς τους υπόλοιπους.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα τι θέλετε να σχολιάσω πάλι όταν το έχω αναφέρει πολλές φορές? Δείτε στις ταινίες όπως το Marine 4 ότι το είχαν ξεφουρνίσει εδώ και καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

θα μας έλυνε πολλά προβλήματα μια τέτοια σφαίρα. θα χάραζα το όνομα "ερντογαν" πάνω της και θα την έστελνα να βρει το μουστάκι του

facepalm.

Απο τα δυνατα,που κανουν κροτο που ακούγεται μεχρι τον γειτονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ αξίζει σε σένα και στην οικογένεια σου ο θάνατος; Αυτό μας γράφεις τώρα; Αν κάποιοι έχετε τόση χαμηλή εκτίμηση για το ανθρώπινο είδος και θεωρείτε ότι πρέπει να εξαφανιστεί κάντε εσείς την αρχή και εμείς οι υπόλοιποι βλέπουμε. Σκέφτεστε καθόλου πριν γράψετε το οτιδήποτε;;

Ηρεμα "μπούμπι". Προς τι η επίθεση? Τα πάντα στο σύμπαν, ακμάζουν και παρακμάζουν, δεν είναι θέμα "εκτίμησης". Καλώς η κακώς και εμείς βρισκόμαστε στην παρακμή σαν είδος... Ούτε εγώ όμως ούτε κανένας άλλος δεν θα δώσει σε κανέναν ότι αξίζει. Το κάνουμε μόνοι μας σαν "κακοκουρδισμένη ομάδα". Ο μετεωρήτης είναι σχήμα λόγου. Ετσι όμως όπως "όρμηξες", αν μπορούσες θα έριχνες εσύ πρώτος την κατευθυνόμενη σφαίρα πάνω μου! Εσύ λοιπόν να προσέχεις πως μιλάς και να μην προσβάλεις όταν δεν σε προσβάλουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τις υστερικές αντιδράσεις εδώ μέσα. Αντί για τσεκούρια και σπαθιά σήμερα έχουμε σφαίρες με δυνατότητα διόρθωση πορείας. Δεν έχει αλλάξει τίποτα.

 

Με το τσεκούρι μπορείς να κάνεις πολλές παραγωγικές δουλειές. Μπορείς και να το χρησιμοποιήσεις για κακό σκοπό.

Το ίδιο και με αυτή την τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...