Προς το περιεχόμενο

Θέματα με τον ανεμιστήρα του PS3


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ρε φιλε.

δν εχω διαβασει μεχρι τωρα ουτε εχω ακουσει οτι τα Super Slim εχουν και αυτα ελλατοματα.

δηλαδη το δικο μου εκανε ποδαρικο σε αυτο το θεμα;

την τυχη μου

θα φανε ενα ωραιο γλυκο ξεχεσιμο αυριο και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

προσωπικη μου γνωμη,αυτα που δειχνει το σιτε...δεν νομιζω να κανουν καμια τρελη διαφορα.

ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος.

και ετσι οπως φενονται αυτα και πωλιουνται,μαλλον υπαρχουν τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πρόβλημα με PS3 - Ο ανεμιστήρας δουλεύει συνέχεια στο φουλ

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα ps3 το χοντρό την έκδοση 80gb. Το έχω αρκετά χρόνια και του κάνω πολύ καλή συντήρηση καθαρισμό και αλλαγή πάστας τουλάχιστον μια φορά τον χρόνο.

Αλλά τον τελευταίο καιρό ο ανεμιστήρας δουλεύει πάντα στο φουλ χωρίς κανένα απόλυτως λόγο, το έχω καθαρίσει του έχω αλλάξει πάστα αλλά τίποτα. Επίσης όταν το πιάνω είναι δροσερό δηλαδή δεν έχει ζεσταθει πολύ ώστε να δουλεύει στο φουλ ο ανεμιστήρας. Όποιος έχει ακούσει κάτι ή είχε αυτό το πρόβλημα παρακαλώ ας με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα ps3 το χοντρό την έκδοση 80gb. Το έχω αρκετά χρόνια και του κάνω πολύ καλή συντήρηση καθαρισμό και αλλαγή πάστας τουλάχιστον μια φορά τον χρόνο.

Αλλά τον τελευταίο καιρό ο ανεμιστήρας δουλεύει πάντα στο φουλ χωρίς κανένα απόλυτως λόγο, το έχω καθαρίσει του έχω αλλάξει πάστα αλλά τίποτα. Επίσης όταν το πιάνω είναι δροσερό δηλαδή δεν έχει ζεσταθει πολύ ώστε να δουλεύει στο φουλ ο ανεμιστήρας. Όποιος έχει ακούσει κάτι ή είχε αυτό το πρόβλημα παρακαλώ ας με βοηθήσει.

αν ο αερας που βγαινει πισω ειναι παγωμενος,δεν κανουν καλη επαφη

οι ψυχτρες με cpu/rsx.

στο μονταρισμα λυγιζουμε τα 2 λαμακια αρκετα ωστε στο βιδωμα

να δινει πιεση και να γινεται καλυτερη επαφη.

επισης καθαριζουμε παρα πολυ καλα ειδικα τις ψυχτρες διοτι βγαζουν

αρκετη μαυριλα,αν δεν καθαριστει καλα ανεβαζει θερμοκρασια. 

βεβαια παιζει κ η κονσολα να δουλευει ετσι πλεον υστερα απο τοσα

χρονια και ας εχεις κανει τα παντα.

εχει τυχει 80αρι να δουλευει φουλ και να ειναι τα παντα στην εντελεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει ο ανεμιστήρας γιατί το έχω ακούσει και αυτό το ενδεχόμενο από πολλούς που έχω ρωτήσει

αφου σου δουλευει στο full λες.

δεν εχει ακουστει ποτε να χαλασει ανεμιστηρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να έχει χαλάσει ο ανεμιστήρας γιατί το έχω ακούσει και αυτό το ενδεχόμενο από πολλούς που έχω ρωτήσει

 

Μηπως εχεις εγκατεστημενο το control fan utility?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Πρόβλημα με PS3 Slim CECH-2504B στον ανεμιστήρα

Καλησπέρα παιδιά,

έχω ένα θέμα με τον ανεμιστήρα του ps3 slim .  έχει ασχοληθεί κανείς με το να τραβήξει απο αλλού αγωγό για να δώσει το 3 Pin στον ανεμιστηρα που ελέγχει τις στροφές ? ! Απο την πίσω μεριά στο σημείο που είναι η υποδοχή για το βύσμα του ανεμιστήρα υπάρχουν 3 κολλησεις κ λιγο πιο δίπλα υπάρχει ενα smd που είναι μια διοδος !! εκτος απο αυτό το σημείο υπάρχει κάποιο άλλο σημειο που να ξέρει κάποιος που μπορεις να χρησιμοποιήσεις σε περίπτωση που το σημειο αυτο δεν λειτουργει σωστα !

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποιο service manual για να μπορώ να δω το schematic !!  ευχαριστώ προκαταβολικα !  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, postfire είπε

τι σου κανει ακριβως?

παιζει να τα εφτυσε ο ανεμιστηρας

όχι μια χαρά δουλεύει το fan ! κάνει εκκίνηση κανονικά αλλά δεν μένει αναμένο !  το ειχα δοκιμάσει πριν μ γινει το πρόβλημα αυτο στην πλακέτα στο σημείο που είναι το βύσμα ( ακριβώς απο πίσω )  το 3ο ποδαράκι είναι για έλεγχο στροφών! κάτι γίνεται στο σημείο αυτό ! κάποια λύση πάνω σε αυτό αν υπάρχει ή αν έχει βρεί κανείς το services manual για να δω το schematic ! εχω βρεί εικόνες αλλά δεν ειναι η ίδια πλακέτα !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει θεμα το ανεμιστηρι ετσι κανει δουλευει για λιγο στην αρχη και μετα σταματαει

εχεις αλλο να δοκιμασεις?

παντως ανεισαι σιγουρος οτι δεν ειναι το ανεμιστηρι θελει επισκευη η μητρικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/21/2018 στις 10:51 ΠΜ, postfire είπε

αν εχει θεμα το ανεμιστηρι ετσι κανει δουλευει για λιγο στην αρχη και μετα σταματαει

εχεις αλλο να δοκιμασεις?

παντως ανεισαι σιγουρος οτι δεν ειναι το ανεμιστηρι θελει επισκευη η μητρικη

όχι δεν έχει θέμα το ανεμιστηράκι ! ειχα κάνει πατέντα ! κ ειχα συνδέσει 2 ακροδέκτες επειδη ξεκόλλησε το βύσμα τροφοδοσίας του ανεμιστήρα ! πήγα τους ακροδέκτες ακριβώς απο πίσω σε 1 απο τις 3 επαφές ! όμως εκεί κατι ξεκόλλησε πάλι κ δεν εχω μέρος να περάσω τον 3ο ακροδέκτη που ρυθμίζει τις στροφές ! γιαυτό κ λέω μηπως έχει δει κανεις κανενα σχεδιάγραμμα που να δινει κάποια λυση σε αυτο απο άλλο σημειο της πλακέτας ή αν εχει κάποιος το service manual του για να δω το σχεδιαγραμμα εγω κ να δω απο που αλλου μπορώ να το παρω αυτο!  Επίσης σε αυτο το σημειο θέλει μικροσκοπιο για να μπορεις να δεις τα σημεια κ τους αγωγους! το ανεμιστηράκι εντελώς δεν σταματάει .. τρεχει σε λίγες στροφές! πάντα ακούγεται δηλαδη ....

Επεξ/σία από routeras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...