Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία - Παραπλάνησης - Εξαπάτησης - Κλοπή !


lefteris.th

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδυνατώ να καταλάβω και εγώ oπως και ο φιλος lefteris, πως ενα ταμπλετ των 639 ευρω δεν εχει gps.

Σα να λεμε οτι η toyota βγαζει αυτοκινητο σε δυο εκδοσεις, μια εκδοση με συναγερμο και μια με χωρις. Και στην εκδοση χωρις συναγερμο δεν εχει τιμόνι :devil:

Γιατί αν δεις τα χαρακτηριστικά του σε συνάρτηση με το γεγονός ότι σαν apple η τιμή είναι λιγάκι πιο τσιμπιμένη θα καταλάβεις γιατί αυτό το κόστος. Και επειδή από φίλο που ταξίδεψε με πλοίο και το δοκίμασε στη μέση του πουθενά στη θάλασσα, μάλλον είναι σχεδόν σίγουρο ότι το ipad air 2 cellular έχει real GPS, κάτι που είναι φυσικό να ανεβάζει την τιμή του πάνω από 100 ευρώ σε σχέση με το wifi only. Μέσω wifi το ipad air 2 wifi only μπορεί να δώσει σήμα gps, χρησιμοποιώντας το wifi λογικά. Αν δεν έχεις σήμα wifi, δεν μπορεί να σε βρει, φυσικά. Εγώ με παλαιότερο ipad που δεν έχει cellular, όταν ανοίγω χάρτη βρίσκει τη θέση μου αν έχω ανοιχτό το wifi.

 

Το παράδειγμα με το τιμόνι είναι τελείως άτοπο και δεν κολλάει. Θα μπορούσες να πεις βγάζει δυο μοντέλα, και τα δυο με συναγερμό, αλλά το ακριβότερο έχει πιο εξελιγμένο σύστημα στο συναγερμό του ενώ το άλλο την απλή έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αδυνατώ να καταλάβω και εγώ oπως και ο φιλος lefteris, πως ενα ταμπλετ των 639 ευρω δεν εχει gps.

Σα να λεμε οτι η toyota βγαζει αυτοκινητο σε δυο εκδοσεις, μια εκδοση με συναγερμο και μια με χωρις. Και στην εκδοση χωρις συναγερμο δεν εχει τιμόνι :devil:

Και εγώ φίλε μου δεν το πίστευα ένα iPad 639 € να μην έχει gps αυτό είναι από τα πιο κουφά της apple !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγώ φίλε μου δεν το πίστευα ένα iPad 639 € να μην έχει gps αυτό είναι από τα πιο κουφά της apple !!!

1)ειναι απλ! Της πηρε 4 κινητα για να βαλει bluetooth και 4 χρονια για να βαλει swype

2)το οτι κατι ειναι ακριβο δεν σημαινει οτι εχει και τα παντα! Ειναι ευθυνη του καταναλωτη να ψαχνει πριν αγορασει κατι και να μην θεωρει δεδομενα πραγματα! 

 

Και οχι δεν ειμαι υπερ του πλαισιου αλλα δεν φταιει και αυτο για ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φίλε μου δεν το πίστευα ένα iPad 639 € να μην έχει gps αυτό είναι από τα πιο κουφά της apple !!!

Συγγνώμη ρε φίλε που θα στο πω στα ίσα αλλά δεν σου φταίει η apple και τα όποια κουφά της αν εσύ είσαι άσχετος με τα προϊόντα που αγοράζεις. Η τόσο αυξημένη τιμή είναι για τα 64 γίγα χωρητικότητας. Αν συγκρίνεις άλλη ταμπλέτα ίδιας κατηγορίας, πχ samsung http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/%CF%84%CE%B1-galaxy-tab-s-84-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-105-%CF%84%CE%B7%CF%82-sams-r7012

θα δεις ότι η τιμή τους είναι παρόμοια.

Και αν τις βάλεις σε σύγκριση για το ποια είναι καλύτερη, η apple ξεπερνά κατά πολύ τα χαρακτηριστικά που δίνει η samsung σε επίδοση.

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/tablets/3591579/ipad-air-2-vs-samsung-galaxy-tab-s-105-comparison/?tab=verdictTab#top

 

Και σε όλα τα sites που παίζει σύγκριση ή review της ταμπλέτας της apple, πουθενά δεν λέει ότι το wifi only προσφέρει και real gps.

 

Αν πας και ξοδεύεις 600+ ευρώ χωρίς να το έχεις ψάξει από πριν και χωρίς να έχεις σκεφτεί τι είδους ανάγκες θα σου ικανοποιήσει η ταμπλέτα και χωρίς να χεις συγκρίνει τις επιλογές σου δεν σου φταίει ούτε το site του πλαισίου ούτε ο πωλητής που μάντεψε, δουλειά του είναι να ΠΟΥΛΑΕΙ.

 

Και ιδίως για προϊόντα apple γνώμη μου πάντα να αγοράζονται από καταστήματα της apple που οι πωλητές είναι εξειδικευμένοι αποκλειστικά και μόνο στα προϊόντα της. Όσο άσχετος και αν είναι ο πωλητής πριν, μέσα σε 1-2 βδομάδες το πολύ γνωρζει πολύ καλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά των προϊόντων της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε φίλε που θα στο πω στα ίσα αλλά δεν σου φταίει η apple και τα όποια κουφά της αν εσύ είσαι άσχετος με τα προϊόντα που αγοράζεις. Η τόσο αυξημένη τιμή είναι για τα 64 γίγα χωρητικότητας. Αν συγκρίνεις άλλη ταμπλέτα ίδιας κατηγορίας, πχ samsung http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/τα-galaxy-tab-s-84-και-105-της-sams-r7012

θα δεις ότι η τιμή τους είναι παρόμοια.

Και αν τις βάλεις σε σύγκριση για το ποια είναι καλύτερη, η apple ξεπερνά κατά πολύ τα χαρακτηριστικά που δίνει η samsung σε επίδοση.http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/tablets/3591579/ipad-air-2-vs-samsung-galaxy-tab-s-105-comparison/?tab=verdictTab#top

Και σε όλα τα sites που παίζει σύγκριση ή review της ταμπλέτας της apple, πουθενά δεν λέει ότι το wifi only προσφέρει και real gps.

Αν πας και ξοδεύεις 600+ ευρώ χωρίς να το έχεις ψάξει από πριν και χωρίς να έχεις σκεφτεί τι είδους ανάγκες θα σου ικανοποιήσει η ταμπλέτα και χωρίς να χεις συγκρίνει τις επιλογές σου δεν σου φταίει ούτε το site του πλαισίου ούτε ο πωλητής που μάντεψε, δουλειά του είναι να ΠΟΥΛΑΕΙ.

Και ιδίως για προϊόντα apple γνώμη μου πάντα να αγοράζονται από καταστήματα της apple που οι πωλητές είναι εξειδικευμένοι αποκλειστικά και μόνο στα προϊόντα της. Όσο άσχετος και αν είναι ο πωλητής πριν, μέσα σε 1-2 βδομάδες το πολύ γνωρζει πολύ καλά τα τεχνικά χαρακτηριστικά των προϊόντων της.

Αυτό που λες για τα review πρέπει να είσαι από αυτούς που ξέρουν αγγλικά και είναι όλη μέρα μέσα στα sites ! Εγώ φίλε μου έχω τα προβλήματα υγείας μου αν το πρόσεξες στο αρχικό κείμενο και για αυτό εμπιστεύτικα ένα μεγάλο κατάστημα στο χόρο της τεχνολογίας αλλά και το περιοδικό τους που το διαφημίζουν ! Αν αυτοί δεν ξέρουν τι πουλάνε να πάνε σπίτια τους εγώ πάντος δεν θα ξανά πατήσω ! Όσο αφορά την apple κανείς δεν αντιλέγει ότι είναι κορυφή ! Αλλά όπως μας διαχωρίζει στο τίτλο τα μοντέλα δίπλα στο cellular να γράφει συν Gps ώστε και εμείς οι άσχετοι να πονηρευόμαστε για το μοντέλο με το σκέτο wi-fi !
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες για τα review πρέπει να είσαι από αυτούς που ξέρουν αγγλικά και είναι όλη μέρα μέσα στα sites ! Εγώ φίλε μου έχω τα προβλήματα υγείας μου αν το πρόσεξες στο αρχικό κείμενο και για αυτό εμπιστεύτικα ένα μεγάλο κατάστημα στο χόρο της τεχνολογίας αλλά και το περιοδικό τους που το διαφημίζουν ! Αν αυτοί δεν ξέρουν τι πουλάνε να πάνε σπίτια τους εγώ πάντος δεν θα ξανά πατήσω ! Όσο αφορά την apple κανείς δεν αντιλέγει ότι είναι κορυφή ! Αλλά όπως μας διαχωρίζει στο τίτλο τα μοντέλα δίπλα στο cellular να γράφει συν Gps ώστε και εμείς οι άσχετοι να πονηρευόμαστε για το μοντέλο με το σκέτο wi-fi !

Δέκα δευτερόλεπτα αναζήτηση έκανα

http://www.digitallife.gr/apple-ipad-air-review-10171

 

Επίσης

https://www.apple.com/gr/ipad-air-2/specs/

 

Και όσο αφορά το gps δείξε μου μία μόνο ταμπλέτα οποιαδήποτε εταιρία που να έχει στο όνομά της gps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που λες για τα review πρέπει να είσαι από αυτούς που ξέρουν αγγλικά και είναι όλη μέρα μέσα στα sites ! Εγώ φίλε μου έχω τα προβλήματα υγείας μου αν το πρόσεξες στο αρχικό κείμενο και για αυτό εμπιστεύτικα ένα μεγάλο κατάστημα στο χόρο της τεχνολογίας αλλά και το περιοδικό τους που το διαφημίζουν ! Αν αυτοί δεν ξέρουν τι πουλάνε να πάνε σπίτια τους εγώ πάντος δεν θα ξανά πατήσω ! Όσο αφορά την apple κανείς δεν αντιλέγει ότι είναι κορυφή ! Αλλά όπως μας διαχωρίζει στο τίτλο τα μοντέλα δίπλα στο cellular να γράφει συν Gps ώστε και εμείς οι άσχετοι να πονηρευόμαστε για το μοντέλο με το σκέτο wi-fi !

 

εχεις ηδη απαντηση μονος σου και δεν το εχεις καταλαβει. Λες οτι δεν ξερεις και αντι σαν πρωτη σκεψη να εχεις το ποιος ξερει για να τον ρωτησω ή να ψαξω για να ενημερωθω ειναι να βγαινεις και να κατηγορεις το καθε μαγαζι και την καθε εταιρεια. Μαντεψε τι? Αυτοι κανουν τη δουλεια τους και σκοπος τους ειναι το κερδος οχι να βολευτεις εσυ.

 

οσο για τα αγγλικα. https://www.apple.com/gr/ipad-air-2/specs/ 

νομιζω οτι αυτη τη γλωσσα την ξερεις. δεν ειναι ολο το ιντερνετ Αγγλικα. 

 

 

Δεν λεω οτι το καταστημα δεν εχει υποχρεωση να σε βοηθησει αλλα 1) μην νομιζεις οτι ολοι ξερουν (ναι ειανι η δουλεια τους αυτο ομως δεν σημαινει οτι τα γνωριζουν ολα αναπασα στιγμη. Αυτος που ξερει να κανει καλα τη δουλεια του ειναι αυτος που οταν δεν ξερει κατι εχει τις γνωσεις να ψαξει και να μαθει) και 2)οσο ειναι καθηκον του πωλητη να σε ενημερωσει για ενα προιον αλλο τοσο και περισσοτερο ειναι για εσενα τον ιδιο να ψαξεις τι αγοραζεις πριν το αγορασεις.

 

Νομιζω οτι αυτος ειναι σε χειροτερη κατασταση απο σενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο το έχω δεί φίλε αλλά πολλές φορές όταν είσαι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρεις ! Την αναπηρία να μην την νιώσει κανείς και για τον κάθε ένα το πρόβλημα του είναι διαφορετικό ! Όσο αφορά την λέξη άσχετος που έχει αναφερθεί ε δεν νομίζω ότι όλος ο κόσμος ξέρει τα πάντα σε κάποια πράγματα υπάρχει και ασχετοσύνη ! Και μην μου πείτε ότι εσείς δεν έχετε κάνει λάθοι σε αγορές σας ! Το θέμα το κλείνω εδώ ! Εγώ έγραψα το κείμενο για να προστατεύσω άσχετους ανθρώπους σαν εμένα από παρόμοιες περιπέτειες ! Κανείς δεν λέει ότι δεν γίνανε λάθοι άλλωστε άνθρωποι είμαστε κανεις δεν γεννήθηκε ξερόλας και ο κάθε ένας στο είδος του η συμβουλέβεσαι κάποιον που ξέρει . Αυτό έκανα και έγω άσχετα αν έπεσα σε άσχετους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυνήγα τους από τη μεριά τους όσο μπορείς φίλε μου....δυστυχώς το μεγαλύτερο ποσοστό αυτής της φυλής ζει παρασιτικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

προφανως και εχουμε κανει λαθοι σε αγορες μας απλα δεν κατηγορουσαμε τον καθε πωλητη και καταστημα για αυτο. Οταν δεν γνωριζεις κατι ρωτας καποιον συγγενη,φιλο,γνωστο που ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...