Προς το περιεχόμενο

Δέκτης Wi-Fi WIDAC - crystal audio 19.95€ [ΤΕΛΟΣ - 25% πανω πηγε η τιμη]


archimidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για συνδεση με ηχεια 5.1 δεν γινεται κατι εεε?

όπως βλέπω, αυτό έχει οπτική έξοδο (για σύνδεση σε σύστημα 5.1, κλπ).

 

τώρα εαν θες να μεταφέρεις ήχο σε μορφή 5.1 (μουσική φαντάζομαι γιατί σε ταινία νομίζω θα υπήρχε καθυστέρηση και ίσως δεν είναι και για αυτή την χρήση) ίσως θα πρέπει να ρωτήσεις στην εταιρία για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για συνδεση με ηχεια 5.1 δεν γινεται κατι εεε?

οι έξοδοι που έχει φαίνονται εδώ

crystalacousticwidac1.jpg?itok=yDh3AK8g

εγώ το σύνδεσα με την αναλογική έξοδο.

τώρα από την οπτική που έχει (optical TOSLINK) δεν ξέρω τι κάνει, και αν βγάζει 5,1.

 

Πάντως, τώρα που το δοκιμάζω και ακούω φαίνεται να έχει θόρυβο και παράσιτα... δεν ξέρω τι παίζει. ίσως θέλει ψάξιμο με το wifi να αλλάξεις κανάλι ίσως, δεν ξέρω από αυτά. Έχετε καμιά ιδέα. Έχει παραλάβει κανείς άλλος να μας πει εντυπώσεις?

άκυρο για το θόρυβο, δικό μου λάθος. Παίζει οκ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα  (19,95)

 

μια ερώτηση: για να στείλεις ήχο, πρέπει να το κάνεις απο συγκεκριμένη εφαρμογή MediaPlayer?

Μπορώ πχ απο το λαπτοπ να παίζει YouTube και να κατευθύνω τον ήχο στο WiDac (και απο κεί στον ενισχυτή ) ;

 

Edit:  μόλις τώρα το είδα  (AirFoil).. θα το δοκιμάσω

θα δοκιμάσω και Stream What You Hear  (freeware)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα (19,95)

 

μια ερώτηση: για να στείλεις ήχο, πρέπει να το κάνεις απο συγκεκριμένη εφαρμογή MediaPlayer?

Μπορώ πχ απο το λαπτοπ να παίζει YouTube και να κατευθύνω τον ήχο στο WiDac (και απο κεί στον ενισχυτή ) ;

 

Edit: μόλις τώρα το είδα (AirFoil).. θα το δοκιμάσω

θα δοκιμάσω και Stream What You Hear (freeware)

πες μας ποιο είναι το καλύτερο ποιο ακούγεται ποιο καλά;ρέ παιδιά επειδή εγώ θα παραλάβω την παράσκευη η συσκευή αξίζει;η να την ακυρώσω;είμαι σε αδιέξοδο :-P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση: για να στείλεις ήχο, πρέπει να το κάνεις απο συγκεκριμένη εφαρμογή MediaPlayer?

Μπορώ πχ απο το λαπτοπ να παίζει YouTube και να κατευθύνω τον ήχο στο WiDac (και απο κεί στον ενισχυτή ) ;

 

από youtube για μουσική οκ, αν θες να δεις βιντεο, έχει καθυστέριση

 

πες μας ποιο είναι το καλύτερο ποιο ακούγεται ποιο καλά;ρέ παιδιά επειδή εγώ θα παραλάβω την παράσκευη η συσκευή αξίζει;η να την ακυρώσω;είμαι σε αδιέξοδο :-P

αν  το θες για να ακούς μουσική από διάφορες συσκευές απομακρισμένες πάρε το. Εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα κι εγώ, με σκοπό να ακούω spotify στο κυρίως στερεοφωνικό, κάνοντας χρήση της ταμπλέτας.

 

Δοκίμασα τις παραπάνω προτινόμενες android εφαρμογές, αλλά spotify δεν...

 

Υπάρχει θέμα να πρέπει να είναι οπωσδήποτε rooted η ταμπλέτα;

 

Σαν ποιότητα ήχου πάντως την κάνει τη δουλειά του, αλλά από την άλλη έχει αδύναμο wifi και μου έκανε αποσυνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα κι εγώ, με σκοπό να ακούω spotify στο κυρίως στερεοφωνικό, κάνοντας χρήση της ταμπλέτας.

 

Δοκίμασα τις παραπάνω προτινόμενες android εφαρμογές, αλλά spotify δεν...

 

Υπάρχει θέμα να πρέπει να είναι οπωσδήποτε rooted η ταμπλέτα;

 

Σαν ποιότητα ήχου πάντως την κάνει τη δουλειά του, αλλά από την άλλη έχει αδύναμο wifi και μου έκανε αποσυνδέσεις.

εσυ εχεις αδυναμο wifi η το μηχανημα .... μονο κακα πραγματα ακουωω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως, τώρα που το δοκιμάζω και ακούω φαίνεται να έχει θόρυβο και παράσιτα... δεν ξέρω τι παίζει. ίσως θέλει ψάξιμο με το wifi να αλλάξεις κανάλι ίσως, δεν ξέρω από αυτά. Έχετε καμιά ιδέα. Έχει παραλάβει κανείς άλλος να μας πει εντυπώσεις?

άκυρο για το θόρυβο, δικό μου λάθος. Παίζει οκ!!!

 

Καλησπέρα, παρέλαβα και εγω αλλα εχει πολύ θόρυβο και παράσιτα και δεν μπορώ να το μαζέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα παίζει μια χαρά.

Τα παράσιτα ήταν από το airfoil που τα έβαζε επίτηδες για να το αγοράσεις.

Τώρα όλα οκ. Και από σήμα κομπλέ αν και δεν το έχω δοκιμάσει με εμπόδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σαν ποιότητα ήχου πάντως την κάνει τη δουλειά του, αλλά από την άλλη έχει αδύναμο wifi και μου έκανε αποσυνδέσεις.

 

ποια ποιότητα ήχου? μπορείτε να γράψετε ποιο προγραμμα χρησιμοποιείτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...