Προς το περιεχόμενο

Δέκτης Wi-Fi WIDAC - crystal audio 19.95€ [ΤΕΛΟΣ - 25% πανω πηγε η τιμη]


archimidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια ποιότητα ήχου? μπορείτε να γράψετε ποιο προγραμμα χρησιμοποιείτε? 

Δοκιμές κάνω ακόμη, οπότε δεν έχω καταλήξει σε κάποιο συγκεκριμένο. Μη φανταστείτε hiend επίπεδα, το δοκίμασα με βασικής ανάλυσης αρχεία, που είχα διαθέσιμα. Αν θυμάμαι καλά ήταν με το iMediaShare. Πάντως παράσιτα κλπ δεν άκουσα, αλλά όπως είπα μου έκανε αποσυνδέσεις. Το wifi μου είναι όμως οριακό σε εκείνο το σημείο και αρκετές συσκευές έχουν πρόβλημα.

 

Το ερώτημα μου όμως παραμένει:

 

Μπορεί να δεχθεί spotify από ταμπλέτα με κάποιο τρόπο? Για αυτό το σκοπό το αγόρασα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ευτυχής κάτοχος στα 19.95. Ψάχνοντας στο internet βρήκα το εξής ενδιαφέρον:

 

NW11 1.1.01 Official version released

(1)  When resolving the two digits after the MAC is FF, computer/mobile phone to see the MAC will be Fe bug;

(2)  Save network settings, upgrade without losing again;

(3)  Optimization of DLNA and AIRPLAY audio service;

(4)  Support for USB audio playback;

(5)  Support the DMS;

(6)  Support OTA upgrade;

(7)  modification and APP language inconsistency BUG;

(8)  Join the Forum in a WEB page address;

(9)  Optimize memory consumption.

Το δοκίμασα στο δικό μου και αναβάθμισε επιτυχώς στο καινούριο 1.1.01 firmware. Να τονίσω ότι το firmware προέρχεται από την μαμά εταιρεία που βγάζει τα φασόν (Airmusic NW11) και όχι από την Crystal Audio.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και παραπάνω το δοκίμασα εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης προχώρησα και λίγο παραπέρα. Μπήκα μέσω telnet στο WiDAC (κωδικός root και password ifconfig) και έκανα τις παρακάτω αλλαγές στο αρχείο /etc/config/ushare

config 'ushare'
        option 'username' 'nobody'
        option 'servername' 'WiDAC'
        option 'interface' 'wlan1'
        option 'content_directories' '/tmp/mnt/disk-a1'
        option 'disable_telnet' '1'
        option 'disable_webif' '1'
        option 'enabled' '1'

Πλέον μπορούμε να δούμε τα περιεχόμενα του usb και μπορούμε να παίξουμε τα τραγούδια μας που βρίσκονται σε αυτό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τπτ απο αυτα... δυστυχως( ΕΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ)

KATI  χαζο ?

πως κανω update fw?μεσω usb ok καταλαβα αλλα πως? usb stick ?  απλα του περναω to fw και μετα το τοποθετω στη συσκευη και την ανοιγω?(ειμαι ασχετος σε αυτο συγγνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα την αναβαθμιση μπορουμε να παρακολουθουμε ταινια η και παλι ο ηχος αργει?

 

μπορείς να δοκιμάσεις το audio/video synchronization στο mediaplayer που χρησιμοποιείς

και να προσπαθήσεις να το "φέρεις" στο σωστό (video) delay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ευτυχής κάτοχος στα 19.95. Ψάχνοντας στο internet βρήκα το εξής ενδιαφέρον:

 

Το δοκίμασα στο δικό μου και αναβάθμισε επιτυχώς στο καινούριο 1.1.01 firmware. Να τονίσω ότι το firmware προέρχεται από την μαμά εταιρεία που βγάζει τα φασόν (Airmusic NW11) και όχι από την Crystal Audio.

NW11 1.1.01 Official version released

(1)  When resolving the two digits after the MAC is FF, computer/mobile phone to see the MAC will be Fe bug;

(2)  Save network settings, upgrade without losing again;

(3)  Optimization of DLNA and AIRPLAY audio service;

(4)  Support for USB audio playback;

(5)  Support the DMS;

(6)  Support OTA upgrade;

(7)  modification and APP language inconsistency BUG;

(8)  Join the Forum in a WEB page address;

(9)  Optimize memory consumption.

https://www.dropbox.com/s/1kmd3llw3xyg8t0/upgrade-1.1.01-A21%28A.01%29.bin?dl=0

καλησπέρα, με τι καλώδιο το σύνδεσες? Γιατί στην μεγαλη Usb σε συνδεση με το pc δεν κανει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμη link προς σελίδα με την αναβάθμιση και με αναφορά σε κάποιες ακόμη αλλαγές που έχουν γίνει στην αναβάθμιση.
http://www.geekloves.com/airmusic/airmusic-firmware.html
 

1. U Disk play support.(play music from your USB Flash Disk)

Build your own Private music library!

2. USB Sound Card support.(support USB sound card output)

if you wanna a better sound, this is your choice. But i’m here claim that you may never need this, because airmusic’s output qulity is enough good! This one for enthusiasts !

3. DLNA server support (DMS).

(support BubbleUpnp discover your local network or Cloud drive music, like google drive, see the picture below)

4. OTA firmware upgrade.

Online firmware upgrade, we’ll keep on upgrading airmusic’s performance.Your idea or suggestion is appreciated!

5. Muilt-Room support.

Wanna play different music in different room at the same time? This is your chooice!

You could play the same music different room with iTunes or Airfoil, but could play different music with WHHALE,one APP from iOS APP store.

6.Optimized AirPlay & DLNA Performance.Even more stable now.

7.Other small changes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostas38a,

στην usb σύνδεσα ένα usb stick 16GB με κάποια τραγούδια. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω με την συγκεκριμένη USB

 

@talos_2002,

την έχω δει την σελίδα που προτείνεις αλλά το περισσότερο υλικό το έχω βρει εδώ: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=50512. Από εκεί ουσιαστικά συγκέντρωσα τα όποια προτείνω παραπάνω. Ήδη το ψάχνουν για να του βάλουν openwrt πάνω με λειτουργικό audio out από τα διάφορα sources που κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kostas38a,

στην usb σύνδεσα ένα usb stick 16GB με κάποια τραγούδια. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω με την συγκεκριμένη USB

 

 

Ρωτάω για το firmware update. (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο στικακι μου είπατε αλλα εγω ειχα κολλησει με καλώδιο)

Επεξ/σία από kostas38a
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη καποιοι δεν το πηραν και ισως θελουν να το παρουν εγω τους εβγαλα καποιες φωτο

1. ειναι το κουτι 

DSC 0574

DSC 0572

2. μετα εινα τα τεχνικα χαρακτηριστικα ( φορτιστης με 500 mA λεει οτι θελει)

DSC 0577

3. και τελος τι περιεχει

DSC 0575

 

 

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :P

Επεξ/σία από smoke0man2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...